reklama

Ustalenie ojcostwa

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez zabulka, 18 Marzec 2015.

1. zabulka

zabulka Początkująca w BB

Witam,

Jestem w 11tyg ciąży ojciec dziecka jest poinformowany już od 5tyg od samego początku napisał w mailu, że on się dziecka wyrzeka i nie chce mieć z nim nic do czynienia.
    Po każdej wizycie przesyłam mu zdjęcie USG z informacja o stanie moim i dziecka (nie chce żeby mi zarzucił, że nic nie wiedział, nie był informowany itp).
    W ost wiadomości podał mi link do kliniki na Słowacji z informacja, że aborcja jest tam legalna do 12 tyg a w Holandii do 22tyg.
    Zatem nie spodziewam się że odmieni mu się i uzna dziecko.
    Od października 2014 do dnia dzisiejszego był moim jedynym partnerem seksualnym, w ostatnim mailu również napisał o tym, że uprawialiśmy sex bez zabezpieczeń ale dodał, że on się nigdy nie podda badaniom DNA i że życzy mi powodzenia w udowodnieniu mu, że to on jest ojcem skoro na testy DNA nie pójdzie.
    Chciałabym wiedzieć jak to się ma do rzeczywistości?
    Czy po złożeniu przeze mnie wniosku do sądu o ustalenie ojcostwa on się może po prostu wyrzec i nawet jeżeli sąd zleci testy DNA może odmówić?
    Z góry bardzo dziękuję za poradę.

2. Anita1990

Anita1990 [url=http://www.suwaczki.

Witaj
    Mimo ze nie jestem prawnikiem to postaram sie odpowiedzieć na Twoje pytanie.
    W momencie gdy wystąpisz z wnioskiem do sadu o ustalenie ojcostwa to na rozprawie sad bedzie próbował ustalić ojcostwa jak ten pan nie przyzna sie to sad zasądzi badania DNA i nikt sie go o zgodę na nie pytać nie bedzie. Musi zrobić i tyle. Wiesz ze jet ojcem dziecka wiec z góry wybrałaś te sprawę.
    Zbieraj wszystkie paragony z wyprawki dla dziecka i z tego co wydajesz na siebie ale związane z ciąża oczywiscie jeśli wystąpisz z odpowiednim wnioskiem bedzie musiał pokryć polowe tych kosztów.
    Od razu zlozylabym tez wniosek o alimenty i odebranie władzy rodzicielskiej o ile taka po uznaniu sąd mu nada.
    Nie bój sie go! Moze sobie dużo pogadać
    Poza tym namawianie do aborcji jest przestepstwem!!!

3. reklama
  4. zabulka

zabulka Początkująca w BB

Anita dziekuje za odpowiedz..jednak wiesz,.tyle ile osob tyle pogladow.
    Nie ukrywam, ze bardzo licze na odpowiedz Pani Prawnik.

5. Anita1990

Anita1990 [url=http://www.suwaczki.

Nie dziwie sie bo ja na odpowiedz na moje zapytanie czekam juz prawie 2 miesiące... Dlatego napisałam Tobie:)

6. zbuntowana

zbuntowana Fanka BB :)

Paragony imienne, czyli faktury. Podajesz imię, nazwisko. Koleżanka ma rację. Nie ma nic do gadania w sprawie testów DNA. Musi się poddać.

Oprócz alimentów, należy Ci się "opieka około porodowa". Więcej się na pewno dowiesz u prawnika ale jest tak że piszesz pismo i żądasz kwoty np. 2000 lub 3000 zł - kwota jednorazowa oraz 3 miesiące przed i 3 miesiące po porodzie powinnaś dostać od niego jakieś pieniądze. Np. 400 zł za miesiąc przed to pół roku.

Zbieraj się do Mopsu, prawnika i pisz pisma. Dziecko kosztuje a niech sobie cwaniaczek nie myśli że jeszcze ty za to wszystko zapłacisz.

7. ArletkaWanda

ArletkaWanda Zaciekawiona BB

Polecam Ci tego prawnika Link do: Adwokat Olkusz | porady prawne, radca prawny Jest na prawdę dobry i ma doświadczenie w różnych sprawach. Co do Twojej historii na pewno wygrasz sprawę. Facet się boi bo wie, że jest ojcem dziecka. Chce się wymigać. Musisz go pociągnąć do odpowiedzialności. Trzymam kciuki! :)

Poleć forum