reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ustalenie widzień ojca z dzieckiem

Dołączył(a)
19 Sierpień 2010
Postów
14
Miasto
uk
Witam,chciałabym się dowiedzieć mniej więcej jak wygląda sprawa o ustalenie przez sąd widzeń ojca z dzieckiem gdy dziecko mieszka z matką w uk a ojciec w polsce (zameldowani jesteśmy wszyscy w polsce) .Czy ja jako matka moge wystąpić z takim wnioskiem do sądu polskiego? aby ustalić widzenia z góry dziękuję
 
reklama
Czy ojciec dziecka wyraził zgodę na przeprowadzkę dziecka do UK?

Witam , z ojcem dziecka nie ma problemów by dziecko mieszkało ze mną w Uk ,wyraża na to zgodę w tej kwestji się dogadujemy chociaż nie podpisywaliśmy nic na papierku ,problem polega na tym że ojciec nagle po prawie 3 latach naszego mieszkania w uk co wcześniej nawet nie dzwonił do dziecka,nagle zażyczył sobie że chce widzieć dziecko raz w miesiącu co jest dla mnie nie możliwe ponieważ dziecko chodzi do przedszkola tutaj a ja pracuję więc jestem w stanie przyjeżdżać do polski tylko 3 -4 razy do roku nie więcej, wcześniej nie było problemu że nie widział dziecka dłuższy czas a teraz chce widzenia raz w miesiącu prosze o pomoc czy ja mogę wnieść wniosek gdzie mamy stałe zameldowanie o ustalenie tych wizyt w polskim sądzie?
 
Niestety niewiele Pani pomogę. Sąd Polski nie zajmie się tą sprawą, gdyż sądem własciwym jest sąd w rejonie miejsca zamieszkania dziecka, a to jest poza terytorium Polski. Polskie normy w tej sytuacji nie mają zastosowania.
 
Niestety niewiele Pani pomogę. Sąd Polski nie zajmie się tą sprawą, gdyż sądem własciwym jest sąd w rejonie miejsca zamieszkania dziecka, a to jest poza terytorium Polski. Polskie normy w tej sytuacji nie mają zastosowania.

Dziękuję Ale co w przypadku gdy w uk nie może odbyć się sprawa, ponieważ sąd odrzucił wniosek ?
 
Niestety zdarza się tak i to nie tak rzadko. to wynik różnych systemów prawnych. Nic Pani nie zrobi. Może Pani jedynie wrócić i przebywajac z dzieckiem w Polsce uregulować sprawy.
 
Niestety zdarza się tak i to nie tak rzadko. to wynik różnych systemów prawnych. Nic Pani nie zrobi. Może Pani jedynie wrócić i przebywajac z dzieckiem w Polsce uregulować sprawy.

Dziękuję za odpowiedz niestety wrócić nie mogę ponieważ nawet nie mam gdzie się zatrzymać i nie mogę sobie tak rzucić pracy bo z czegoś trzeba żyć, może jest na to jakieś rozwiązanie gdzieś ta sprawa w końcu musi się odbyć nie ma żadnych na to przepisów? wkońcu jesteśmy obywatelami polski
 
Owzem, ale sama Pani Polskę opuściła i na stałe zamieszkała w UK z wszelkim tego konsekwencjami -zmienia Pani język porozumiewania, wysokość opłacanych podatków i system prawny.
Sprawy o ustalenie kontaktów podlegają rozpoznaniu przez sądy w Polsce jeśli dotyczą dzieci, których miejsce zamieszkania lub miejsce pobytu jest w RP.
 
Dziękuję mam jeszcze jedno pytanie . A czy na podstawie art. 569 kpc wlasciwym miejscowo jest sad opiekunczy miejsca zamieszkania osoby, kotrej postepowanie ma dotyczyc mogę zlozyc wniosek w sadzie rodzinnym (rejonowym) jednak w polsce?
 
reklama
Do góry