reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ustało bicie serca a później znów biło?

Dołączył(a)
5 Luty 2022
Postów
13
Witam,
Miałam robione USG w 7+3 był zarodek, biło serce i wszystko wydawało się prawidłowo. Aktualnie jestem w 10+3 i lekarka stwierdziła że serce przestało bić i mam odstawić Duphaston i jutro lub w poniedziałek iść do szpitala... Nie mogę przestać płakać...
To moja 4 ciąża. 1 była pozamaciczna, 2 zdrowa, 3 poroniłam bez widocznego zarodka, i teraz to... Czytałam że bywają takie cuda że pomimo stwierdzonego zatrzymania serca to po kilku dniach nagle okazuje się że serce bije... Łapie się każdego okruszka nadziei że może lekarz się pomylił czy liczę na cud...
Czy któraś miała taką sytuację i rzeczywiście po kilku dniach okazało się że dziecko żyło?
 
reklama
No niestety u mnie nie zaczęło. Jeśli liczysz na cud po prostu idź do lekarza z innym sprzętem. Zresztą w szpitalu również zrobią usg. A lekarka ocenila w jakim tygodniu ciąża się zatrzymała+
 
Wiem jak się okropnie czujesz ... Niestety jeśli nie ma akcji serduszka, ciąża nie rozwija się już ☹️ w szpitalu, zbadają Cię i USG też zrobią .. Jeśli się okaże ,że to 100 % prawdy , zrób badania, dlaczego tak się stało..
 
Cześć, bardzo mi przykro... wiem, co czujesz. Swój zabieg miałam niedawno 😕...

Byłam na USG w tygodniu 8+6 i wszystko było w absolutnym porządku.
W 10+0 serce już nie biło. Badanie trwało wystarczająco długo, bym ja sama nie miała wątpliwości, że obraz jest zupełnie inny niż wcześniej. Bicie serca dostrzegałam wyraźnie już gdy zarodek miał 4 mm, więc przy 2 cm...
Lekarz powiedział, że ciąża musiała zatrzymać się dosłownie kilka dni wcześniej.

Oczywiście możesz spróbować pójść do innego lekarza wcześniej lub poczekać na USG w szpitalu. U mnie cud nie nastąpił. Słyszałam o pomyłkach w pomiarach itp, ale niestety nie o tym, że serce znów zaczęło wyraźnie bić...

Trzymaj się!
 
trzymaj sie przeżyłam to samo dwa lata temu i tez liczyłam na cud i pomyłkę jednak gdy serduszko nie bije to raczej nie ma tu pomyłki... teraz musisz sie skupić na badaniu dlaczego tak sie stalo. trzymaj sie
 
Bardzo mi przykro 🥺
Wiem, co czujesz, przeszlam przez to w czerwcu. U mnie nie było cudu, niestety. Ciąża również zatrzymała się kilka dni wcześniej, chociaż u mnie ciąża od początku młodsza.
Pojechałam od razu do innego lekarza aby to sprawdzic i niestety diagnoza się potwierdziła. Po 5 dniach poszłam do szpitala bo samo nic się nie zaczęło.

Trzymaj się i Dużo siły.🤞
 
Bardzo mi przykro 😔 bardziej prawdopodobne jest, ze dlugo serduszka nie mozna uwidocznic i w pozniejszym czasie mozna dopiero zauwazyc bicie niz to, ze bilo, przestalo i zaczelo znowu 😔
 
Bardzo Ci współczuję. Moja mama miała taką sytuację. Tak się cieszyliśmy że będę mieć rodzeństwo że się udało. Na wizycie lekarz powiedział że serce nie bije, że ma przyjść jeszcze to potwierdzić. To był dla nas ogromny cios. Niestety. Wizyta potwierdziła że dziecko już nie żyje 😭
 
reklama
Co do fizjoterapeuty z Tymkiem byłam w okolicy 3 mies, tak moja fizjo mówiła że w tym wieku najlepiej przyjść wszystko skontrolować, Tymek leżał w brzuchu u mnie przyciśnięty prawa strona i dostaliśmy ćwiczenia na wzmocnienie tej strony która nie była tak rozwinięta jak lewa. Pokazała jak nosić, jak podsuwać rączki żeby łatwiej było mu trzymać główkę, potem byliśmy chyba w 6 mies. na kontroli żeby sprawdzić czy wszystko się wyrównało i potem ja poszłam sama z siebie po 14 mies jak zaczął chodzić skontrolować czy dobrze staje itp. Teraz z Leośkiem tez umowie wizytę ok 12 tyg ;)
chyba Ci się wątki pomyliły.
 
Do góry