reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usuniety ząbek-mleczak!

Dołączył(a)
17 Marzec 2009
Postów
1
Witam. Mam do rozpatrzenia pewną niezwłoczną sprawę. Dzisiaj babcia mojej 2,5 rocznej córki (która sprawuje nad nią całodobową opiekę udała się do stomatologa ze względu na bardzo mocne bule jedynki. Stomatolog uznał że usunie zęba. I teraz zachodzi pytanie co w takim przypadku zrobić? Obawiam się o jej wymowę i poprawne wyrastanie zęba stałego. Wyczytałem że ząbki stałe po wczesnym wyrwaniu mleczaka mogą wyrastać, ale krzywo :szok:.

"A co z krzywymi zębami? Przede wszystkim trzeba dbać, by malec nie tracił mleczaków przedwcześnie, bo to może spowodować, że zęby stale będą wyrastać krzywo. Jeśli ząb został wyrwany, można zapobiec problemom, zakładając w pustym miejscu utrzymywacz przestrzeni. Zdarza się, że nawet zupełnie zdrowe ząbki rosną krzywo. Wtedy pomoże aparat zakładany na zęby stałe."
Czy wydaję się wam że jest to dobre rozwiązanie? Bo mi tak.

Sprawa mojej córki jest bardziej zawiła ze względu na śmierć jej mamy dziecko często, a raczej bardzo często chorowało, przez to były podawane jej leki które spowodowały popsucie się ząbków :-(
Przy wariackich zabawach mojej córy z siostra uderzyła ząbkami o jej glowę i z tego powodu jej babcia udała się z nią do dentysty i ząb został wyrwany.
 
reklama
Do góry