reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usuwanie migdała - znieczulenie ogólne czy...nie :)

charlene

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Listopad 2008
Postów
679
Miasto
wrocław
Witam serdecznie,
Moja trzyletnia corka ma skierowanie na usuniecie trzeciego migdalka. Pani laryngolog zalecila nam aby zabieg wykonac przy znieczuleniu ogolnym. Strasznie sie boje narkozy u dziecka, ale z drugiej strony alternatywa tez nie przedstawia sie zbyt optymistycznie - nie chce zafundowac dziecku traumy. Co Pani, a takze Wy drogie mamy radzicie w tej kwestii?
 
reklama
Jako mama odpowiem.
Moje dziecko miało narkozę,ale w wieku 6 lat.Młody zniósł ją bardzo dzielnie i bez problemów,ale był dwa razy starszy niż Twoja córka.Miał wycinane wszystkie 3 migdały. :tak:
 
jako mama nr 2 potwierdzam co napisała mama nr 1 ;-)

mój Jasiek miał wycinany trzeci migdał w wieku 3 lat i 4 miesięcy...miał narokzę (?) wziewną = zero wenflonów itp.... mogłam być z nim na sali ale zwiałam jak tylko zobaczyłam monitorki (Jasiek to wcześniak - respiratory i inna maszyneria źle mi się kojarzyła i byłam bliska fiknięcia)
jak się wybudził, był wesolutki a najbardziej podobało mu się zalecenie pani doktor żeby na kolację i śniadanie jeść....lody :-D

teraz w lutym też miał narkozę do rezonansu magnetycznego - pan doktor zbajerował go karmieniem kranika - wenflon to ten kranik a środek znieczulający (biały) to mleczko ;-)

i w jednym i w drugim przypadku nie było żadnych skutków ubocznych narkozy :tak:
 
Czym jest spowodowana decyzja lekarza, że tak małe dziecko ma mieć usunięty migdałek? Jeśli wskazania są ewidentne to nie należy bać się narkozy. Przed zabiegiem powinno być przeprowadzone badanie dziecka i ustalenie ewentualnych zagrożeń, np: uczulenia na leki.
 
Do góry