reklama

usuwanie migdała - znieczulenie ogólne czy...nie :)

Temat na forum 'Forum pediatryczne' rozpoczęty przez charlene, 11 Czerwiec 2012.

1. charlene

charlene Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam serdecznie,
    Moja trzyletnia corka ma skierowanie na usuniecie trzeciego migdalka. Pani laryngolog zalecila nam aby zabieg wykonac przy znieczuleniu ogolnym. Strasznie sie boje narkozy u dziecka, ale z drugiej strony alternatywa tez nie przedstawia sie zbyt optymistycznie - nie chce zafundowac dziecku traumy. Co Pani, a takze Wy drogie mamy radzicie w tej kwestii?

2. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jako mama odpowiem.
    Moje dziecko miało narkozę,ale w wieku 6 lat.Młody zniósł ją bardzo dzielnie i bez problemów,ale był dwa razy starszy niż Twoja córka.Miał wycinane wszystkie 3 migdały. :tak:

3. reklama
  4. rubi

rubi wakacyjna mama ;-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jako mama nr 2 potwierdzam co napisała mama nr 1 ;-)

mój Jasiek miał wycinany trzeci migdał w wieku 3 lat i 4 miesięcy...miał narokzę (?) wziewną = zero wenflonów itp.... mogłam być z nim na sali ale zwiałam jak tylko zobaczyłam monitorki (Jasiek to wcześniak - respiratory i inna maszyneria źle mi się kojarzyła i byłam bliska fiknięcia)
    jak się wybudził, był wesolutki a najbardziej podobało mu się zalecenie pani doktor żeby na kolację i śniadanie jeść....lody :-D

teraz w lutym też miał narkozę do rezonansu magnetycznego - pan doktor zbajerował go karmieniem kranika - wenflon to ten kranik a środek znieczulający (biały) to mleczko ;-)

i w jednym i w drugim przypadku nie było żadnych skutków ubocznych narkozy :tak:

5. Dr Monika Karpińska

Dr Monika Karpińska Expert BB. Pediatra

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czym jest spowodowana decyzja lekarza, że tak małe dziecko ma mieć usunięty migdałek? Jeśli wskazania są ewidentne to nie należy bać się narkozy. Przed zabiegiem powinno być przeprowadzone badanie dziecka i ustalenie ewentualnych zagrożeń, np: uczulenia na leki.

Poleć forum