reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usuwanie pieprzyków

Joannacz

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2020
Postów
49
Mam obecnie na brzuchu dwa nieładne pieprzyki. Są duże, wystające. Konsultowałam sprawę z lekarzem rodzinnym i ten powiedział ze na moim miejscu zastanowiłby sie nad usunieciem. Mam skierowanie na dermatoskopie ale zastanawiam się czy jest sens wybierania się. Może po prostu lepiej jest te pieprzyki usunąć?
Tylko jak?
Lepiej chirurgicznie czy moze laserem?
Usuwałyscie ostatnio?
Link do: Kiedy Warto usunąć pieprzyki? - Klinika medyczna - pomoc i porady
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja nie, ale moje koleżanki tak i robiły to właśnie u dermatologa, laserowo. Lepiej żeby dermatolog też je zobaczył i ocenił czy nie trzeba wycinka wysłać na badanie.
 
Mam obecnie na brzuchu dwa nieładne pieprzyki. Są duże, wystające. Konsultowałam sprawę z lekarzem rodzinnym i ten powiedział ze na moim miejscu zastanowiłby sie nad usunieciem. Mam skierowanie na dermatoskopie ale zastanawiam się czy jest sens wybierania się. Może po prostu lepiej jest te pieprzyki usunąć?
Tylko jak?
Lepiej chirurgicznie czy moze laserem?
Usuwałyscie ostatnio?
Badanie dermatoskopem pokaże, czy są w nich jakieś zmiany. Czy jest sens ich usuwania czy nie. Oczywiście poza względami estetycznymi. Polecam. Mój mąż ma regularne badania i co jakiś czas usuwa nowe znamiona
 
Potwierdzam, mam podobnie. Jak mam coś co mnie estetycznie denerwuje idę do lekarza na badanie i następnie usuwamy. Chwila i po sprawie ;)
 
Bradzo ważne jest sprawdzenie zmian, czy nie są groźne. Nie zapominajcie o tym, uroda to nie wszystko
 
Ja już od jakiegoś czasu wybieram się na takie badanie u dermatologa, ale coś mam nie po drodze... Szczerze mówiąc trochę się boję i stresuję, bo mam sporo pieprzyków, które nie wyglądają najlepiej i myślę, że warto by było je skontrolować, a potem pewnie też usunąć. Może w końcu, w tym roku się zbiorę i uda mi się zacząć coś działać w tym kierunku
 
No dobrze by było bo niektóre takie pieprzyki które mają nieregularne kształty są dość niebezpieczne... Dermatolog co ci polecił?
 
reklama
reklama
Do góry