reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usuwanie znamion w ciąży

Matka matka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Listopad 2020
Postów
20
Witam mamusie.mam dużo znamion do usunięcia ale jestem w ciąży, czy któraś z was usuwana znamiona? Na początku czy drugi trymest czy dopiero po porodzie? Jakie macie doświadczenie w tym temacie?
 
reklama
A dlaczego akurat teraz chcesz je usuwać? Wcześniej ich nie miałaś?
Przede wszystkim - do dermatologa, który oceni czy zmiany są groźne. I czy wogóle trzeba je usuwać.
Jeśli nie są - to skoro tyle lat przeżyłaś nie usuwając ich, to mogą poczekać na usunięcie aż w ciąży nie będziesz...
 
A dlaczego akurat teraz chcesz je usuwać? Wcześniej ich nie miałaś?
Przede wszystkim - do dermatologa, który oceni czy zmiany są groźne. I czy wogóle trzeba je usuwać.
Jeśli nie są - to skoro tyle lat przeżyłaś nie usuwając ich, to mogą poczekać na usunięcie aż w ciąży nie będziesz...
Do usunięcia miałam wiele znamion ok 15.. ale jeszcze te mi zostały...nie zdążyłam już przed...Dermatolog wskazuje które należy usunąć potencjalne groźne ...ja sama ich nie wymyśliłam ...bo bym musiała mieć przeszczep chyba całego ciała ale nie zapytałam go jak wygląda sprawa w ciąży, dla mnie mogą zostać..nie chce ich usuwać bo są ale dla.wlasnego zdrowia ;)
I wolałbym żeby mi się z nich coś nie zrobiło... Bo w ciąży i po ciąży pewnie będę miła znów ich mnóstwo.
 
A wyszło coś niepokojącego z badania hist. pat.?
Te które usunelam były ok. ale dermatolog pow.ze dobrze ze zostały usunięte bo miały niektóre jakiś stan zapalny.( znamiona koło biustonosza). Nie mam teraz kogo zapytać bo gin za tydzień,dermatolog też jeszcze nieumuwiny a w pon do chirurga... Zapytam jego... I później pogadam z ginekologiem,ale chciałam porostu wiedzieć czy ktoś miał wcześniej z podobnym przypadkiem styczność jak ja.
 
Ja też ostatnio byłam na wizycie, gdzie lekarz powiedział że mam kilka znamion do usunięcia, ale akurat okazało się że jestem w ciąży :) więc powiedział że w takim razie trzeba poczekać z tym, bo w ciąży nie powinno się usuwać, a na pewno on tego nie robi, ponieważ jest to odpowiedzialność nie za jednego a za dwóch pacjentów [emoji3526] więc powiedział że w takim razie mam się zgłosić dopiero w 5 miesiącu na kontrolę, żeby zobaczyć czy nic się z nimi nie dzieje, bo ponoć się zmieniają w czasie ciąży.
 
Ja też ostatnio byłam na wizycie, gdzie lekarz powiedział że mam kilka znamion do usunięcia, ale akurat okazało się że jestem w ciąży :) więc powiedział że w takim razie trzeba poczekać z tym, bo w ciąży nie powinno się usuwać, a na pewno on tego nie robi, ponieważ jest to odpowiedzialność nie za jednego a za dwóch pacjentów [emoji3526] więc powiedział że w takim razie mam się zgłosić dopiero w 5 miesiącu na kontrolę, żeby zobaczyć czy nic się z nimi nie dzieje, bo ponoć się zmieniają w czasie ciąży.
 
Dziś byłam u chirurga i pierwsze co powiedzilam to- Że jestem na początku ciąży!! i czy kiedy? co i jak ?można usunąć, zapewnił mnie ze to znieczulenie jest tak małe że nie wpłynie na dziecko,pytałam dwa razy czy na pewno a później jeszcze pielęgniarki i również to pow.więc wyciolam ten jeden, który miał jedną rankę..a znieczulenia chyba było tak mało bo czułam dość dobrze wycinanie.Mam nadzieje że bedzie dobrze ☺ wolałbym jednak poczekac do 2 trymestru albo rozwiązania ale siła wyższa w tym przypadku.
 
reklama
Dziś byłam u chirurga i pierwsze co powiedzilam to- Że jestem na początku ciąży!! i czy kiedy? co i jak ?można usunąć, zapewnił mnie ze to znieczulenie jest tak małe że nie wpłynie na dziecko,pytałam dwa razy czy na pewno a później jeszcze pielęgniarki i również to pow.więc wyciolam ten jeden, który miał jedną rankę..a znieczulenia chyba było tak mało bo czułam dość dobrze wycinanie.Mam nadzieje że bedzie dobrze ☺ wolałbym jednak poczekac do 2 trymestru albo rozwiązania ale siła wyższa w tym przypadku.
Temat stary ale czeka mnie to samo. Jak u Ciebie? Z maluszkiem wszystko ok?
 
Do góry