reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usypianie

reklama
Moja córeczka też zastpiała tylko przy cycusiu, potrafiła nawet 2 godz wieczór jeść zanim ostatecznie zasnęła:baffled:, na szczeście w porę się zorientowałam, że tak dłużej nie może być. Mała miała wtedy skończone 4 m-ce, więc była troszkę młodsza od Twojego dzidziusia.
Powiem Ci jak ja nauczyłam Karolinkę zasypiać bez piersi w jej łóżeczku
Po pierwsze wprowadziłam jej wieczorne rytuały, zawsze to samo wieczór, czyli najpierw kąpiel, potem jedzenie - nie w łóżku ze zgaszonym światłem - tylko w pokoju ( nie w sypialni ) i przy świetle, potem zanosiłam ją do łóżeczka.
Oczywiście na początku nie chciała zasypiać w ten sposób dlatego gdy płakała brałam ją na ręce i uspakajałam, po czym znowu do łóżeczka. Pierwszego dnia trwało to godzinkę, ale w niecały tydzień mała nauczyła się zasypiać w 10 minut.
I tak już jej zostało do dzisiaj.

Pamiętaj, że najważniejsza jest cierpliwość i konsekwencja.
Powodzenia:-)
 
Ja zastosowalam sie do zasady: duzo ruchu w ciągu dnia(nawet z niemowlakiem mozna sie niezle pogimnastykowac:))dłuuuugi spacer wczesnym wieczorem....sprawdziły sie rowniez co wieczorne rytuały tzn.kapiel,mleko,5 minutowe przytulanki i moj dzieciaczek zapadal w kamienny sen..
ankasiarka-u mnie dobre efekty przynosi rowniez ciepla kapiel z dodatkiem plynu z lawenda a po kapieli nacieram mojego niemowlaczka lawendową oliwką do ciala:-)
 
Karolina, dzięki za linka do tej książki, jest naprawdę niezła, na pewno pomocna i bardzo fajnym językiem napisana. Mam dziecko dopiero od 4 tygodni, a jak zobaczyłam ile już zdążyłam popełnić błędów związanych z usypianiem... :szok: Na szczęście jest jeszcze czas na poprawę, z tego co wyczytałam ok.3-4 mies.trzeba się wziąć do roboty bo inaczej może być klapa... Bo teraz to jeszcze taki maluszek, najczęściej i tak przy piersi zasypia:-)
 
reklama
Dziewczyny po prostu szok ile juz bylo takich watkow... Przejrzyj sobie starsze wątki bylo tam juz narpawde duzo napisane

Aga
 
Do góry