reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Utrata wagi a karmienie piersią

asiakasia90

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Październik 2018
Postów
375
Mam takie pytanie a mianowicie czy podczas karmienia piersią też tak Wam spadała waga szybko? Ja zawsze zmagałam się z nadwagą, w ciążę zaszłam z wagą 87 kg, przed porodem ważyłam 83 kg, a teraz dwa miesiące po porodzie i ważę 70 kg. Zastanawiam się czy to faktycznie kwestia karmienia piersią czy może coś mi dolega i stąd utrata wagi. Dajcie znać jak było u Was ☺️
 
reklama
Rozwiązanie
Ja niestety nie chudnę, a chyba wręcz zaczynam tyć. Przed porodem 54 kg. W ciąży +12. Tydzień czy 1,5 po porodzie spadłam do 58 a teraz jestem miesiąc po i ważę 58,5. Niestety jem sporo, podjadam. No i przez to siedzenie w domu nic już nie gubię. Może jak włączę ruch to coś spadnie. Oby :((
Je schudłam kolejny kg, a staram się jeść więcej :/
Mam takie pytanie a mianowicie czy podczas karmienia piersią też tak Wam spadała waga szybko? Ja zawsze zmagałam się z nadwagą, w ciążę zaszłam z wagą 87 kg, przed porodem ważyłam 83 kg, a teraz dwa miesiące po porodzie i ważę 70 kg. Zastanawiam się czy to faktycznie kwestia karmienia piersią czy może coś mi dolega i stąd utrata wagi. Dajcie znać jak było u Was [emoji3526]
Na karmieniu waga może spadać ale wcale nie musi.
U mnie waga nie spadała od karmienia tylko jak wdrozylam ćwiczenia to zaczęła spadać
 
To raczej kwestia tego że wciazy nie przytyłas a wręcz schudlas:) no chyba że liczby pomyliłaś:p ale jeśli nie to poprostu wszystko co ważyło dziecko, łożysko, wody, obrzęk czy krew zeszło ładnie i nadal chudniesz:)
Osobiście po pierwszej ciąży też ważyłam dużo mniej niż przed już w pierwszych miesiącach, za to po drugim porodzie już lipa, waga stoi jak zaklęta a to już rok.
 
Moja siostra tez tak miała.,bardzo schudła karmiac i mimo że już 3 lata ,to nadal nie przytyla , Ty miałaś nadwagę??? Ja idąc do porodu 92 kg ,ale tez szybko mi zleciało ,teraz stoi na 76
 
To raczej kwestia tego że wciazy nie przytyłas a wręcz schudlas:) no chyba że liczby pomyliłaś:p ale jeśli nie to poprostu wszystko co ważyło dziecko, łożysko, wody, obrzęk czy krew zeszło ładnie i nadal chudniesz:)
Osobiście po pierwszej ciąży też ważyłam dużo mniej niż przed już w pierwszych miesiącach, za to po drugim porodzie już lipa, waga stoi jak zaklęta a to już rok.
Nie pomyliłam, schudłam 4 kg w ciąży. Ale jak wazylas mniej po ciąży niż przed to mnie trochę pocieszyłaś ☺
 
Ostatnia edycja:
Nie pomyliłam, schudłam 4 kg w ciąży. Ale jak wazylas mniej po ciąży niż przed to mnie trochę pocieszyłaś ☺
Zaszlam ważąc 79, do porodu 90 a 2-3 miesiące po było 73. Nie robiłam nic oprócz karmienia, waga się ładnie trzymała pierwszy rok. Druga ciąża już nie tak kolorowo ale też ciężko się spiąc i ruszyć tylek więc dlatego.
 
reklama
Hej, ja ani przy pierwszym dziecku ani przy drugim nie zanotowałam jakiegoś szybkiego spadku wagi i zazdroszczę tym, które tego doświadczyły 😁 u mnie to raczej powolny proces chociaz przy drugim poszło szybciej. Pewnie ze względu na fakt już biegającego pieciolakta i braku czasu na jedzenie ;)
 
reklama
Ja mocno chudłam karmiąc piersią, przy obu córkach tak było. W pewnym momencie nawet już byłam przerażająco chuda. Robiłam badania i wychodziły OK. Jak odstawiłam, to po 2 miesiącach wracałam do swojej standardowej wagi. Dobrze się nawadniasz?
 
Do góry