reklama

Utrzymać obydwoje dzieci

Temat na forum 'Mamusie bliźniat, trojaczków i...' rozpoczęty przez Chineczka, 21 Sierpień 2014.

1. Chineczka

Chineczka Początkująca w BB

Dzisiaj dowiedziałam się, że prawdopodobnie będę miała bliźnięta. Jestem w 3-4 tygodniu ciąży i na USG są 2 pęcherzyki. Jeden duży, drugi znacznie mniejszy. Lekarz powiedział, że ten mniejszy może po prostu zniknąć, obumrzeć.Jeśli uda mu się przetrwać to urodzę bliźnięta. Czy jest coś, co mogę zrobić, żeby utrzymało się obydwoje dzieci? Żeby jakoś zwiększyć szanse tego mniejszego? I czy to znaczy, że są to bliźnięta dwujajowe?

2. Julianna*

Julianna* szczęśliwa :)

Gratulacje! Często na pierwszym usg pęcherzyki różnią się wielkością. To wcale nie musi znaczyć że coś jest nie tak. Nie masz na to wpływu, czekaj spokojnie na kolejne badanie... Za wcześnie żeby określić czy to bliźnięta jedno czy dwu jajowe ;-) Powodzenia :tak:

3. reklama
  4. Kluliczek

Kluliczek Babka z laską

Z tego co mi wiadomo nic nie możesz zrobić, pozostaje czekać jak sytuacja się rozwinie. Mniejszy pęcherzyk może byc ciut młodszy, albo wolniej się rozwijać na początku, potem odrobić. Może być też pusty i zaniknąć. Wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.

5. Chineczka

Chineczka Początkująca w BB

Dziękuję. Najgorsze jest to, że nic nie można zrobić :( Tak bardzo chciałabym bliźniaki. Następną wizytę mam 9.09, więc muszę uzbroić się w cierpliwość.

6. pipi123

pipi123 Fanka BB :)

podziwiam mamy, ktore maja blizniakow:)

7. katherine_mag

katherine_mag Fanka BB :)

Nic tylko czekać, podobną miałam sytuację i mam bliźniaki, parkę:-), trzymam kciuki && powodzenia

8. salamandrio

salamandrio Początkująca w BB

W Polsce utrzymanie jednego dziecka jest sztuką, nie mówiąc już o dwójce dzieci. Bardzo cieszę się, że są jeszcze osoby dobrej woli, zwłaszcza dla mam, które niestety muszą wychowywać same swoje pociechy. Życie to nie bajka, więc należy dbać o zdrowie, aby móc wspierać swoje dzieci jeśli nie finansowo to chociaż mentalnie.

9. waleriakrol

waleriakrol Początkująca w BB

Faktycznie utrzymanie dwójki to już nie lada wyczyn. A podobno mamy taką politykę prorodzinną:( nic pomocy

10. reklama
  11. sabriela

sabriela Początkująca w BB

Nic? A urlopy macierzyńskie, tacierzyńskie, becikowe, zasiłki?

12. odnket

odnket Początkująca w BB

Dobrze płatna praca to podstawa.

Poleć forum