reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. 31.03 widzimy się o 11:00

Fizjoterapeutka dziecięca odpowie na wasze pytania. Dołącz .

UWAGA. Link do nagrań ze specjalistami!

Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Utrzymująca się SAPKA

Crazy Girl

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dziewczyny proszę o pomoc jeśli którakolwiek miała z tym do czynienia lub słyszała o tym. Moja 10 tygodniowa córka ma sapkę od 2 tygodnia życia. Sapka jest bardzo dokuczliwa dla niej bo nie może spokojnie zjeść i spać.. Cały czas furczy.. Czasem jest tak źle że nie może złapać oddechu.. Denerwuje się tym oczywiście. Byłam jakiś czas temu u GP (mieszkam w Irlandii) i powiedział mi że to normalne i że przejdzie, ale nie przechodzi i do tego zero poprawy.. Od samego początku stosuje wodę morską do oczyszczania. Próbowałam zakraplać sól fizjologiczną. Próbowałam specjalne maści od lekarza, maść majerankową i nic. Jedynie co to odciągnięcie wydzieliny na chwilę! pomaga.
Karmie raz dziennie mlekiem z piersi, reszta to Bebilon. Doczytałam że sapka może być objawem alergii. Ale ona nie ma wysypki. Jej kupki są luźne żółtawo-zielonkawe..Czasem mam wrażenie że wodniste. Czasem słyszę przelewanie w brzuszku. Ma troszkę suchą skórę na uszach.
Sapka pojawiła się w tym samym czasie kiedy zaczęłam dokarmiać ją Bebilonem. Niedawno to skojarzyłam..
Błagam jeśli wiecie lub doświadczyliście tego to co z tym robiliście? Ja już nie mogę patrzeć jak ona się męczy z tym. Czy powinnam zmienić mleko?
Czasami jestem tak poirytowana ta irlandzka opieka nad maluszkami... :(

Ostatnia edycja:
reklama

anka89

Zaciekawiona BB
Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Mój synek ma 8,5 msca. Charczy od kilku mscy. Ok. 1,5 msca temu dr stwierdził, że to sapka, karmię piersią, ale do przygotowywania kaszek itp kazał dawać mleko NAN HA - hipoalergiczne. Z tym, że ja wbrew jego zaleceniu nie daję mu tego mleka. Ta sapka nie jest strasznie dokuczliwa, a nie chcę go przyzwyczajać do takiego mleka. Ale może w Twoim dokuczliwym wypadku taka zmiana mleka by pomogła?

Kasiulka_1980

Mama Hani i Mai :-)
Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
Moja córka miała taką sapkę, praktycznie od urodzenia do 3 miesiąca życia i to jest niestety częsta przypadłość. Tak jak Ty stosowaliśmy wodę morską, wydzielinkę wyjmowaliśmy fridą. Też sie martwiłam, ale lekarka mówiła, że to przechodzi do 3 miesiąca życia i faktycznie przeszło. Najgorzej było w nocy. Ale teraz mamy to za sobą.

Marzenixx

aniołek 14.12.09 [*]...
Miasto
Zachodniopomorskie
Rozwiązania
0
U nas tez była sapka, ponoc moze trwac do 6 miesiąca, nam ktos podszepnął żeby nawilżacz zakupić i tak teżzrobiliśmy, i po chyba 2-3 dniach jak ręką odjął :)) Polecam :)

Crazy Girl

Rozwiązania
0
Dzięki dziewczyny.

Postanowiłam że zmienimy mleko na bebilon pepti. Tak mi podpowiedział dziś farmaceuta.. powiedział że faktycznie to może być od tego mleka, które może powodować zwiększanie tej wydzieliny w nosku... Jeśli nie będzie poprawy to wrócimy do zwykłego bebilonu. I wtedy to już tylko czekać będziemy mogli aby przeszło w takim razie..Wilgotność w domu w porządku bo nie dość że to mokra i wilgotna irlandia to dodatkowo rozkładam mokre pieluszki non stop.

pam_x_pam

Rozwiązania
0
Dzięki dziewczyny.

Postanowiłam że zmienimy mleko na bebilon pepti. Tak mi podpowiedział dziś farmaceuta.. powiedział że faktycznie to może być od tego mleka, które może powodować zwiększanie tej wydzieliny w nosku... Jeśli nie będzie poprawy to wrócimy do zwykłego bebilonu. I wtedy to już tylko czekać będziemy mogli aby przeszło w takim razie..Wilgotność w domu w porządku bo nie dość że to mokra i wilgotna irlandia to dodatkowo rozkładam mokre pieluszki non stop.
Moj brat mial sapki i pediatra polecil mu wlasnie to mleko bo mozliwe ze ma alergie. tez nie mial wysypki, kupki ladne. Po kilka dniach jak reka odiol, pil tylko to mleko i nigdy wiecej nie mial problemow z sapkami. Jak byl starszy to brał Singularir bo czesto mial problemy z astma. teraz jest spokuj

Crazy Girl

Rozwiązania
0
Pam już gdzieś też przeczytałam że po tym mleku po kilku dniach jak ręką odjął. Zapalasz mi kolejne światełko w tunelu ;-)

pam_x_pam

Rozwiązania
0
Crazy Girl mam nadzieje ze bedzie juz tylko lepiej :tak: napisz za kilka dni czy pomoglo

reklama

beata26

szczęśliwa mamusia :)
Miasto
taka tam ładna miejscowość :)
Rozwiązania
0
moja córka też ma sapkę ale u lekarz stwierdził że to wina tego, że nie odsysa się teraz dzieci po porodzie. Córka ma to od urodzenia wciąż jej charczy w nosogardzieli, byliśmy u kilku lekarzy i każdy mówi że to debilizm że nie odsysają. Na zachodzie od dawna tego nie robią a Ty mieszkasz w GB więc tym bardziej. Ale może to też być wina mleka. Majka ma skazę i jest na bebilonie pepti, sapka nadal tak jak mowię ciągnie jej się coś cały czas pomimo odciągania, zakrapiania, nawilżania pomieszczeń. Jedynie na mrozie oddycha idealnie i jak zaśnie mocno.

Do góry