reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uwaga - kary za utrudnianie kontaktów z dzieckiem

No wlasnie ollka22. A w temacie mamy "kary za utrudnianie kontaktów ..." Powiedzcie wiec jak ułatwiac te kontakty, jak zabiegac o nie ? Exmalzonka, wniosla do mojego domu i na oczy dziecka to co widziala w swojej rodzinie wychowujac sie. Tylko wierzylem, że to co zobaczy w moim domu spodoba jej sie, zaimponuje, i bedzie chciala to rozwiajac. Jednak chyba bardziej warosciowy dla niej byl obraz domu rodzinnego, w ktorym policja interweniowala, w trakcie incydentów z użyciem siek iery włącznie. Gdy wyciaglem ja z tego domu wierzylem, że robie cos dobrego, że będzie mi to owocowalo, przez reszte mojego zycia ... i zaowocowalo :(
 
reklama
devil ja nigdy kontaktu nie utrudnialam... tylko ze u nas to bylo tak ja postanowilam odejsc... to na kim sie pseudo tatus zemscil... na dziecku...
jedyna opcja jaka ukrocilam to byly kontakty gdzies poza domem i bez osob trzecich, bow czasie trwania sprawy o alimenty, pozniej o ograniczenie praw byly rozne grozby itp...
ogolnie chceci do kontaktu ze strony bilogicznego ojca zerowe...

zadales trafne pytanie jak zabiegac o kontakt... ja zrobilam chyba wszytko co bylo mozliwe, i co podpowiedziala pani psycholog...
nawet na dziadkow malej nie dalo sie wplynac...

wiesz ludzi nie da sie zmusic do niczego... niestety...

no ale zycie jest sprawiedliwe i kazda taka osobe spotka za swoje postepowanie kara...
 
... jedyna opcja jaka ukrocilam to byly kontakty gdzies poza domem i bez osob trzecich, bow czasie trwania sprawy o alimenty, pozniej o ograniczenie praw byly rozne grozby itp...
...

Ja oczywiście tez nie pozwole by byla "sam na sam" z dzieckiem. Ale biegli musieli zauwazyc, że coś z nią nie tak - skoro umozliwili jej kontakty tylko w obecnosci psychologa lub pedagoga.

Noel .. "mamusia" ma prawa ograniczone, teraz zbieram argumenty do odebrania jej praw. Bo po co takiej, jakiekolwiek prawo do dziecka ....
 
devil u mnie odebranie praw odbylo sie bez wiekszych argumentow...
jedyne co to minelo kilka miesiecy od ograniczenia praw a postawa tatusia sie nie zmienila, zero kontaktu, zero alimentow bo dostawalam z fa...
nasza sedzina chciala zebysmy szli na mediacje, ja kategorycznie odmowilam, ex nawet nei wiedzial o co chodzi... na drugiej rozprawie juz sie nie pojawil... byla inna sedzina, przeczytala jego glupkowate zeznania, a raczej krotka wypowiedz... i prawa odebrane
teraz w maju minelo 2 lata odkad wyrok sie uprawomocnil:)
 
Brawo ollka22. Mediacje są dla niezdecydowanych. A my wiemy czego chcemy - prawda ? :)
Wiem, że podstawą do odebrania praw, jest brak kontaktu i zaniedbywanie obowiązku alimentacyjnego. O ile drugi argument mi sie spelnia, to na spelnienie pierwszego troszke jeszcze musze poczekac.
Nie chce alimentow od fa. Ja raczej zmierzam do dotkliwego egzekwowania dlugu bezpośrednio u jej pracodawcy :)
Ściąganie alimentów z zagranicy - Prawo rodzinne - Prawo na co dzień - Forum - e-prawnik.pl
Mojemu dziecku nic nie brakuje ... ma wszystko co zapragnie, a mamusia z miesiaca na miesiac zadluża swoje saldo :)
Niech sie cieszy krótką chwilą :)
 
devil u nas mediacje mialy byc bo mlodzi jesstesmy a ze sie nie mozemy dogadac to podobno psycholog mial nam pomoc...
przeciez jakby sie dalo to bysmy sie dogadali pozasadem...
no ale ogolnie mam koszmarna sedzine, ale i tak postawilam na swoim:)
ja ogolnie nie bazowalam na alimentach tylko na tym ze wtedy minelo 2 lata odkad mala nie miala kontaktuz ojcem, wiec to razace zaniedbanie...

devil ojciec malej szybko zrezygnowal z pracy , chyba po 2 meisiaca sciagania kasy przez komornika... wiec zostalo fa... wywijal sie jak mogl do zeszlego roku, od lipca dostaje na bierzaco co miesiac kase, jego rodzice wpalcaja regularnei u komornika.
 
Ja wątpie, czy moja ex, mogla by zrezygnowac z pracy za granica. Jest tam przeciez z kochankiem :) i watpie czy ten zechciałby utrzymywac tam niepracujaca kobiete :) Pozostalo mi tylko udowodnic ze pracuje. Rozmawialem juz o tym z prywatnym detektywem ... Zobaczymy ...
Wciaz szukam w sieci o skutecznych metodach egzekwowania alimentow z zagranicy ...
 
olka mialas sadownie ustalone ze przywidzeniu dziecka jestes z nim???? ze go nie zostawiasz

devil ja bym znalazla wszystko zeby krowe udupic( oczywsicie nie obrazajac tych madrych zwierzatek hhe)
i zawsze bede powtarzac TRAKTUJ TAK JAK CIEBIE TRAKTUJA ,kazdy ma swoje w glowie ale nie raz trzeba sie ogarnac i obudzic w zyciu :)
 
reklama
Właśnie kilka dni temu katerinka111 mocno mnie przekonałaś do tego, by ostro wziąć się za te alimenty. O ile wczesniej miałem to głęboko w d .... to już jestem po rozmowie z moim mecenasem. Rozmawiałem tez z detektywem, ale to na wypadek gdyby sąd nie dał wiary moim dowodom, których troszkę zebrałem ... bede tu się z Wami dzielił relacjami z przebiegu sprawy.
 
Do góry