reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Vibin Mini

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam serdecznie. Od prawie dwóch lat stosuję tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini. Po raz pierwszy mam z nimi pewien kłopot, otóż krwawienie pojawiło się dwa tygodnie przed przyjęciem tabletek placebo. Jestem bardzo zaskoczona, czy któraś z Was miała tę samą sytuację. Pozdrawiam.
 
reklama
Co Ci da że ktoś tak miał? Jak masz wątpliwości Idź do lekarza, przyczyn może być wiele. Nikt szklanej kuli nie ma żeby stwierdzić co może się dziać.
 
Co Ci da że ktoś tak miał? Jak masz wątpliwości Idź do lekarza, przyczyn może być wiele. Nikt szklanej kuli nie ma żeby stwierdzić co może się dziać.
Będę wiedziała czego mniej więcej się spodziewać, ponieważ się martwię? Chyba po to jest forum, aby pytać.
Wizyta już umówiona..
Jeśli dla Pani pytanie jest głupie czy w jakikolwiek sposób pozbawione sensu to proszę na nie nie odpowiadać, pozdrawiam.
 
Będę wiedziała czego mniej więcej się spodziewać, ponieważ się martwię? Chyba po to jest forum, aby pytać.
Wizyta już umówiona..
Jeśli dla Pani pytanie jest głupie czy w jakikolwiek sposób pozbawione sensu to proszę na nie nie odpowiadać, pozdrawiam.
to ze pani x miała tak samo i było git to nie znaczy że u Ciebie tak będzie. Nic to Ci nie da że ktoś tak miał, nie będziesz wiedzieć czego się spodziewać. Idź po prostu do lekarza, tylko to da Ci odpowiedź. Jak ktoś Ci naszpisze, że miał tak i okazało się że to rak, to będziesz uważać że masz raka? Albo, ktoś powie, że nic poważnego u niego to nie oznaczało, ale u Ciebie może być poważne? Pytanie nie jest głupie, głupie jest diagnozowanie siebie bo ktoś tak miał.
 
to ze pani x miała tak samo i było git to nie znaczy że u Ciebie tak będzie. Nic to Ci nie da że ktoś tak miał, nie będziesz wiedzieć czego się spodziewać. Idź po prostu do lekarza, tylko to da Ci odpowiedź. Jak ktoś Ci naszpisze, że miał tak i okazało się że to rak, to będziesz uważać że masz raka? Albo, ktoś powie, że nic poważnego u niego to nie oznaczało, ale u Ciebie może być poważne? Pytanie nie jest głupie, głupie jest diagnozowanie siebie bo ktoś tak miał.
Zgadzam się, natomiast nie zamierzam się diagnozować, "bo ktoś tak miał", nie mam zamiaru się nakręcać. Zastanawiam się czy po prostu długie stosowanie tabletek antykoncepcyjnych akurat tych w/w nie prowadzi do takich właśnie sytuacji. Może ktoś po takim czasie stosowania również miał taką sytuację, choroby to kwestia indywidualna, tego dowiemy się tylko po dokładnym badaniu. Nie wiem czy ktoś diagnozuje się przez internet, ja nie zamierzam. Do poniedziałku jest jeszcze trochę czasu, może akurat ktoś wymieni się swoim doświadczeniem, a na wizycie dowiem się co u mnie spowodowało taką sytuację.
 
Poswiecilam sie i przeczytalam ulotke...

"W okresie stosowania doustnych złożonych środków antykoncepcyjnych mogą wystąpić nieregularne krwawienia (plamienie lub krwawienie śródcykliczne)".

Czasem wystarczy po nia siegnac. Po to przy kazdym leku ja dolaczaja.
 
Poswiecilam sie i przeczytalam ulotke...

"W okresie stosowania doustnych złożonych środków antykoncepcyjnych mogą wystąpić nieregularne krwawienia (plamienie lub krwawienie śródcykliczne)".

Czasem wystarczy po nia siegnac. Po to przy kazdym leku ja dolaczaja.
Również ją przeczytałam w momencie kiedy zaczęło się krwawienie i owszem jest zawarta informacja o krwawieniach śródcyklicznych, plamieniach, w pierwszych miesiącach przyjmowania preparatu, jeśli natomiast zdarzy się to później należy zasięgnąć porady lekarza aby ustalił przyczynę i tak też zrobię.
 
Miałam podobne plamienia w tracie cyklu po jakimś czasie stosowania tych tabletek.
Zmiana tabletek powodowała podobne plamienia.
Wszystkie badania w normie.
Lekarz zaproponował zmianę tabletek na krążek dopochwowy (ginoring). Stosuję go już pół roku i plamienia śródcykliczne się nie pojawiają.
 
Miałam podobne plamienia w tracie cyklu po jakimś czasie stosowania tych tabletek.
Zmiana tabletek powodowała podobne plamienia.
Wszystkie badania w normie.
Lekarz zaproponował zmianę tabletek na krążek dopochwowy (ginoring). Stosuję go już pół roku i plamienia śródcykliczne się nie pojawiają.
Bardzo dziękuję za rzetelną odpowiedź.
Moja ginekolog prosi aby jeszcze nie odstawiać tabletek i zobaczyć czy sytuacja się zmieni, więc czekam..
 
reklama
Ja kiedyś brałam i miałam tak samo, jak się potworzyło w kolejnym cyklu poszłam do ginekologa i zmieniła mi tabletki na zwykły vibin, "bez mini w nazwie" bo to są 'silniejsze' i wszystko wróciło do normy
 
Do góry