reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

w 7 miesiacu???

ja karmilam synka piersią do 6ego miesiąca ale od 4ego dawałam mu do spróbowania różne dania,które sama gotowałam,zaczęłam od chudego rosołku z marchewką,teraz nie mam problemu z karmieniem,oczywiście dań ze sloiczka nie ruszy,tylko deserki,najczęściej gotuje zupy(oczywiście dla niego nie tak doprawione)ale bardzo posmakowały mu ziemniaki z sosem :-) w końcu kiedyś nie było słoiczkowych obiadków i mamy sobie radziły:-)
 
reklama
mam pytanie ,babka w przychodni powiedziala ze powinnam karmic malego mniejwiecej co 4 godz a nie co 3 tak jak robilam to wczesniej i ze powinnam wprowadzic 3 stale posilki,sniadanie obiad i kolacje,na sniadanie wybralam kasze na obiad sloiczek z mieskiem czy zupka ale zupelnie nie wiem co moglbym mu dac na kolacje,bo powiedziala ze owoce to miedzy posilkami ze to zaden staly posilek,wiec co?cy to wogole racja?
 
Wg nowego schematu żywienia, dziecko między 7-9 mies. życia powinno sie karmić piersią na żądanie, a oprócz tego podawać(1)zupę jarzynową lub przecier jarzynowy z mięskiem (wielkości orzecha włoskiego) lub rybą (raz w tygodniu) i z połówką żółtka co drugi dzień - to danie jest raczej dobre na obiad; (2) kaszkę/kleik zbożowy bezglutenowy lub glutenowy (wydaje mi sie jednak, że jak nie wprowadziłaś małych ilości glutenu w 5. lub 6. mies. to z kleikiem glutenowym trzeba poczekać, aż maluch skończy 9 mies.) -to na śniadanko lub kolację;(3) sok owocowy lub przecier owocowy (nie więcej niż 150g) -np. na podwieczorek. Nie trzymałabym się tak sztywno odstępów między posiłkami - przez 3 godz. mały brzuszek też zdąży strawić swoją zawartość -po prostu obserwuj dziecko. Informacji na ten temat możesz poszukać też w serwisie konsumenta, np. BoboVita (tel.0 801 16 5555) lub HIPPA.
 
Ostatnia edycja:
Do góry