reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

w 7 miesiacu???

niuniamilan

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Sierpień 2008
Postów
124
Miasto
londyn
czy ktoras z mam moglaby mi napisac jak przykladowo powinnien wygladac jedzeniowy plan dla dzidzi ktora rozpoczela 7 miesiac zycia czyli w 7mym po 6stym-to nazewnictwo zawsze mnie nurtowalo,co z glutenem i mieskiem,kiedy wprowadzac,ile mleczka powinno pic i wogole jak to wyglada
 
reklama
dziekuje za link ale chcialabym urozmaicac to troche,przyklaowe deserki czy obiadki a po nich dawac jeszcze mleczko czy juz nie?Jak wyglada u Was ten schemat
 
nikt niemosi popierac tego co napisze, ja corce zaczelam podawac inne jedzonko jak miala 4 mies., jak miala 6 to juz jadla wszystko jajecznice , parowki, platki na mleku kanapki no wszystko proc grzybow i kapusty , jest zdrowym zywiolowym dzieckiem,
 
ja też dietę córki rozszerzyłam po 4 miesiącu, teraz ma skończone 6 miesięcy i je jeden posiłek glutenowy dziennie, kaszki, kleiki, kisiel, chrupki kukurydziane, biszkopty, surowe banany, mięsko (kurczak, indyk, cielęcina, jagnięcina, królik), pije soki z bobivity, albo bobofruta, bo te lubi najbardziej, pije też herbatki dostosowane do wieku, a przed snem nocnym i w nocy jak chce to pije czystą wodę przegotowaną
nie pije już czystego mleka, wszystko ma zagęszczone i je posiłki mleczne z butli albo łyżeczką, obiadki wyłącznie łyżeczką
jak miała bunt na mleko to jadła zupę dwa razy dziennie, zgodnie z radą lekarza ;-)
 
Moj mały skończył właśnie 7 miesięcy. Ja jeszcze karmię piersią, ale miesiąc temu wróciłam do pracy i nasz jadłospis wygląda tak:
6.00 - przed wyjściem do pracy - mleczko z piersi
8.00 kaszka ryżowa owocowa na mleku Bebiko 2
10.00 - 11.00 deserek owocowy (przerobiliśmy już: jabłko, jabłko z marchewką, jabłko z brzoskwinią, samą brzoskwinię i jabłko z jagodami)
13.00 zupka z mięskiem (narazie bez wywaru, ale juz niedlugo bede dawać z wywarem) od niedawna do zupki dodajemy pół żółtka co drugi dzień.
a od 15.00 jak wracam z pracy do rana (niestety mały budzi się jeszcze 3 razy w nocy) mleczko z piersi :)
 
piersią karmiłam tylko miesiąc, potem małą była cały czas na bebilonie AR, po 4 miesiącu lekarz zalecił rozszerzyć dietę dziecka
 
Lewcio juz ma 11 miesiecy, ale napisze Ci jak u nas to wygladalo

rano mleczko z butelki bebiko GR

obiad zupka z mieskiem 2 lyzeczki na 200ml zupy, miesko zaczynalismy podawac od 6 mies. tez stopniowo, dodatkowo co drugi dzien po pol zoltka, kupuje przepiorcze

po poludniu kaszka mleczno-ryzowa, gluten wprowadzalam stopniowo wlasnie od 7mies. po pare lyzeczek, po jakims czasie dawalam juz pol na pol kaszka ryzowa z pszenna (Hippa), a pozniej naprzemiennie.

plus soki, jakis deserek do obiadu albo do kaszki, ze sloiczka albo pieczone jabluszko

przed snem Bebiko i piers

w nocy piers:)

p..s wydaje sie ze tak dawno to bylo...:tak::-) i juz za chwile roczek!!!!!!:-)
 
reklama
Moja córeczka skończyła wczoraj 6 miesięcy, czyli mogę jej podać to, co można po 6. mies., ale też tylko to, co dozwolone w 7. mies.(to do nazewnictwa). Do wczoraj karmiłam ją wyłącznie piersią na żądanie (wychodziło karmienie średnio co 2-3 godziny). Oprócz tego jednak w 5. mies., czyli jak córcia skończyła pełne 4 mies., zaczęłam podawać jej mocno rozgotowaną płaską łyżeczkę kaszki manny (w nieco więcej niż 0,5 szkl. wody gotowałam ok.10 min. płaską łyżkę kaszki; po ugotowaniu odkładałam zalecaną porcję do wyparzonego pojemniczka). Mieszałam tę płaską łyżeczkę z odrobiną mojego mleka (odciągniętego ręcznie) i podawałam małej (łyżeczką). Zaraz po tym przystawiałam ją do piersi żeby dopiła (ten sposób podawania skonsultowałam z dietetykiem z Centrum Zdrowia Dziecka). Tak robiłam przez 5. i 6. miesiąc. Dopiero teraz, kiedy mała ma już pół roku zacznę jej rozszerzać dietę wg nowego schematu. Zbyt wczesne wprowadzenie innych pokarmów niż mleko matki może zwiększyć ryzyko wystąpienia alergii i w ogóle jest raczej zalecane dla dzieci karmionych mieszankami a nie piersią.
 
Do góry