reklama

w co się bawić, gdy pada deszcz?

Temat na forum 'Początek szkoły' rozpoczęty przez mamaBartoszka, 31 Sierpień 2009.

1. mamaBartoszka

mamaBartoszka Zaangażowana w BB

za tydzień będę miała na weekend dwóch bliźniaków - chrześniaków mojego męża. jak będzie pogoda, to pojedziemy nad wodę, ale jak będzie padać?? kompletnie nie wiem, w co się bawią 9-latkowie. mój Bartek jeszcze za mały, więc się nie orientuję... ktoś może bardziej sie orientuje?

2. ela123456

ela123456 Fanka BB :)

witajcie synek w szkole a ja zaraz lece do pracy, jesli chodzi w co sie bawic w dzien deszczowy to polecam ( nasz maciek nie lubi komputera ani psp) polecam
    Paper Craft - Canon CREATIVE PARK uwielbia wycinac i sklejac rzeczy z papieru a potem sie bawic nimi, wczoraj zrobiismy 2 kotki i mimo iz to chlopak spal z nimi , dzisiaj kotki jadly z nim sniadanie.:) milego dnia

3. reklama
  4. mamaA

mamaA Fanka BB :)

Ciężko coś wymyślić- na ogół idzie się na łatwiznę i włącza telewizor ale doskonale zdajemy sobie sprawę jakie to jest złe:szok: Jak ja miałam 9 lat to bardzo chętnie grałam w gry planszowe( wtedy tylko w monopoly) , dzisiaj są one tanie i ich wybór jest ogromny

5. rabarbar

rabarbar Fanka BB :)

Wcale nie jest ciężko wymyślić zabawę dla dzieci kiedy pada... jeśli dzieci są w miarę duże polecałabym pograć w jakieś gry... na pewno pamiętasz jakieś zabawy z okresu swojego dzieciństwa i na pewno coś wymyślisz... nie jestem zwolenniczką sadzania dzieci przed komputerem czy telewizorem. Jeśli potrzebujesz pomysłów w co się bawić z dziećmi w domu możesz sobie kupić specjalną książkę, w której znajdziesz mnóstwo pomysłów na zabawę;)

6. Krystyna28

Krystyna28 Zaciekawiona BB

A najważniejsze, to uważam, aby bawić się razem! :)

:-)

7. Łukasz

Łukasz Początkująca w BB

Jest ciekawy portal harcerski gdzie jest opisanych wiele pomysłów. gry i zabawy. W dziele zabawy w pomieszczeniu znajdziemy dużo propozycji.

8. lulka97

lulka97 Zaangażowana w BB

Poczytać razem. A takie dzieci czytają jeszcze "Kubusia Puchatka"? Bo ja jestem zachwycona nową częścią pt. "powrót do Stumilowego lasu" mimo, ze mam trochę więcej niż 7lat:)

9. mamaroksana

mamaroksana Początkująca w BB

witam,juz pisalam na ten temat w innym poscie.zdaje sobie sprawe,ze najbardziej rozwijajace sa wspolne zabawy z dziecmi,jednak czasem po prostu zwyczajnie potrzeba godzinki zeby ogarnac sprawy pracownicze itp. co wtedy? telewizja? teraz bez bieżacej selekcji nie odwaze sie posadzic dzicka przed telewizorem.myslalam nad grami komputerowymi, edukacyjnymi np.dla 10-11 latka.na co zwracac uwage?czy ktoras mama orientuje sie w tej kwestii?

10. reklama
  11. daffodil

daffodil Początkująca w BB

witam, bardzo zainteresowal mnie ten temat,bo tez jestsem mama 10-11latka, który dostaje od taty mnostwo gier komputerowych i ciagle sa o to wojny u nas w domu:) nie wiem czy te, w ktore gra sa odpowiednie dla niego.Drogie Mamy, dzielcie sie spostrzeżeniami! pozdrawiam

12. JaKas

JaKas Zaciekawiona BB

Ja do niedawna cieszyłam się że moja 9 latka nie spędza czasu przy komputerze, ale jak widać zaczyna się , tym bardziej że coraz częściej zostaje popołudniami sama w domu i wówczas .... a do tego zbliżają się wakacje i co robić z dzieckiem, gdy trzeba pracować, na obóz jeszcze nie chce pozwolić się namówić a przecież nie wyślę na siłę ech

Poleć forum