reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

w co się bawić, gdy pada deszcz?

mamaBartoszka

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Październik 2007
Postów
85
za tydzień będę miała na weekend dwóch bliźniaków - chrześniaków mojego męża. jak będzie pogoda, to pojedziemy nad wodę, ale jak będzie padać?? kompletnie nie wiem, w co się bawią 9-latkowie. mój Bartek jeszcze za mały, więc się nie orientuję... ktoś może bardziej sie orientuje?
 
reklama
witajcie synek w szkole a ja zaraz lece do pracy, jesli chodzi w co sie bawic w dzien deszczowy to polecam ( nasz maciek nie lubi komputera ani psp) polecam
Paper Craft - Canon CREATIVE PARK uwielbia wycinac i sklejac rzeczy z papieru a potem sie bawic nimi, wczoraj zrobiismy 2 kotki i mimo iz to chlopak spal z nimi , dzisiaj kotki jadly z nim sniadanie.:) milego dnia
 
Ciężko coś wymyślić- na ogół idzie się na łatwiznę i włącza telewizor ale doskonale zdajemy sobie sprawę jakie to jest złe:szok: Jak ja miałam 9 lat to bardzo chętnie grałam w gry planszowe( wtedy tylko w monopoly) , dzisiaj są one tanie i ich wybór jest ogromny
 
Poczytać razem. A takie dzieci czytają jeszcze "Kubusia Puchatka"? Bo ja jestem zachwycona nową częścią pt. "powrót do Stumilowego lasu" mimo, ze mam trochę więcej niż 7lat:)
 
witam,juz pisalam na ten temat w innym poscie.zdaje sobie sprawe,ze najbardziej rozwijajace sa wspolne zabawy z dziecmi,jednak czasem po prostu zwyczajnie potrzeba godzinki zeby ogarnac sprawy pracownicze itp. co wtedy? telewizja? teraz bez bieżacej selekcji nie odwaze sie posadzic dzicka przed telewizorem.myslalam nad grami komputerowymi, edukacyjnymi np.dla 10-11 latka.na co zwracac uwage?czy ktoras mama orientuje sie w tej kwestii?
 
witam, bardzo zainteresowal mnie ten temat,bo tez jestsem mama 10-11latka, który dostaje od taty mnostwo gier komputerowych i ciagle sa o to wojny u nas w domu:) nie wiem czy te, w ktore gra sa odpowiednie dla niego.Drogie Mamy, dzielcie sie spostrzeżeniami! pozdrawiam
 
Ja do niedawna cieszyłam się że moja 9 latka nie spędza czasu przy komputerze, ale jak widać zaczyna się , tym bardziej że coraz częściej zostaje popołudniami sama w domu i wówczas .... a do tego zbliżają się wakacje i co robić z dzieckiem, gdy trzeba pracować, na obóz jeszcze nie chce pozwolić się namówić a przecież nie wyślę na siłę ech
 
reklama
gry komputerowe nie sa zle jesli beda dobierane odpowiednio do wieku dziecka. musza byc w polskiej wersji jezykowej i nie zawierac oczywiscie przemocy.wydaje mi sie,ze dobra gra edukacyjna jest rownie pozyteczna jak inna forma nauki czy zabawy, a nawet lepsza,bo laczy jedno i drugie. ja sama swietnie sie bawie grajac z corka w te wszystkie gierki. teraz jest taki ich wybor,ze na pewno cos znajdziesz:) Poza tym dziecko jak jest mniejsze to juz jest czesto oswojone z postaciami w wgrach, zna je z bajek przede wszytskim: sa przeciez gry z myszka miki, kubusiem puchatkiem, ostatnio tez widzialam z tymi zabawkami z toy story... I wydaje mi sie, ze w porownaniu z poprzednimi latami gry dla dzieci tanieja i jest ich coraz wiecej
 
Do góry