reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

w czym powinienno pić mleko 10 miesięczne dziecko po przejściu z kp

Dołączył(a)
21 Luty 2019
Postów
3
Dzień Dobry,
jestem mamą 10-miesięcznego brzdąca. Muszę przejść do 10 marca na karmienie mlekiem modyfikowanym. Więc mam nie dużo czasu.
Mam taki problem:
Synek gdy skończył pół roku nauczył się pić przez słomkę wodę. Najpierw do posiłków przy rozszerzaniu diety. I tak bez problemu pije przez tą słomkę teraz też w ciągu dnia. Używamy cały czas bidonu ze słomką, na którym jest napisane, że jest od 12 miesiąca
Ale czy mleko też może z niej pić? Stwierdziłam, że będę stopniowo przechodziła na mm i tak tzn. co trzy dni zmieniała jedno kamienie. I zaczęłam od wczoraj, podałam mu mleko z bidonu ze słomką, ale tak nie bardzo chciał pić, przez 40 minut wypił 125ml. Co chwilę łapał i po łyczku.
Synek nigdy nie pił z butelki czy z niekapka. Tylko pierś i bidon ze słomka. Dlatego też mleko tak mu podałam. Może błędnie?

Może jednak powinnam mleko dawać z butelki? Albo z niekapka? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w przejściu w tym okresie?
 
reklama
Rozwiązanie
Proboj do skutku ale powolutku, jak to mowia :) Ja mojemu podstawiam mleko w butli ze slomka do podwieczorku tak co drugi dzien i mam nadzieje, ze bedzie w koncu calosc wypijac i zrobimy z tego pelnoprawna kolacje przed spaniem. Uwazam, ze nic na sile, jesli musi ciumac to bedzie ciumal. Probowalismy raz totalnie odstawic inne kubki i przeforsowac niekapek, ale odmowil picia kompletnie. Jesli to ma byc przejaw jego woli, to niech i tak bedzie. Wazne zeby mial wybor.
A w kwestii mycia zebow, Antek nie zasypia totalnie podczas picia, tylko jeszcze musi sobie oczy poprzecierac i poprzeciagac no i wtedy zasuwamy ze szczoteczka :) w ten sposob zeby umyte jak panbogprzykazal a on dostaje butle przed snem. Wilk syty a i owca cala!
Tak też myślałam na początku, tylko ktoś mi powiedział, że butelka jest do mleka, a do innych napoi możemy używać słomki. I powiedziano też, że najlepiej mu się będzie zasypiało z butelką. Bo faktycznie na razie usypia przy piersi lub u Taty na rękach.
 
Moze pil powoli, bo to bylo mleko nie woda i sie oswajal z nowoscia. Butelki juz nie wprowadzaj. Moze sprobuj z niekapkiem i sprawdz co maly na to albo dokup drugi bidon
 
A w czym ma być lepsza butelka akurat przy mleku? Duże dziecko nie powinno zasypiać z butla mm w buzi, trzeba umyć ząbki. Bo próchnica butelkowa może się przyplątać. Kp ma inny mechanizm więc mogło dziecko ssać bez obaw.
 
My jako przejscie z butli ze smokiem uzylismy kubka przejsciowego z tommee tippee (mlody byl od pocz. na mm ale te kubki sa tez polecane wlasnia na przejsciowy okres po karmieniu piersia). Maja plaska koncowke, jak niekapek, ale miekka z silikonu. Musisz zgooglowac sobie zeby zobaczyc jak.wyglada. I cos w tym jest bo lepiej zasypia mu sie wlasnie pijac z tej butli (a poki co zasypia po wypiciu mm wlasnie). Mleko pije tylko z tej, bo tak jak Ty mialam ten sam problem ze ze slomki pociagal tylko troche I nigdy nie wypijal calej porcji. To samo z niekapka. Widocznie potrzebuje jeszcze troche pociumac przed snem :) zawsze po wypiciu myjemy kly, wiec o prochnice sie nie martwie.
 
reklama
Proboj do skutku ale powolutku, jak to mowia :) Ja mojemu podstawiam mleko w butli ze slomka do podwieczorku tak co drugi dzien i mam nadzieje, ze bedzie w koncu calosc wypijac i zrobimy z tego pelnoprawna kolacje przed spaniem. Uwazam, ze nic na sile, jesli musi ciumac to bedzie ciumal. Probowalismy raz totalnie odstawic inne kubki i przeforsowac niekapek, ale odmowil picia kompletnie. Jesli to ma byc przejaw jego woli, to niech i tak bedzie. Wazne zeby mial wybor.
A w kwestii mycia zebow, Antek nie zasypia totalnie podczas picia, tylko jeszcze musi sobie oczy poprzecierac i poprzeciagac no i wtedy zasuwamy ze szczoteczka :) w ten sposob zeby umyte jak panbogprzykazal a on dostaje butle przed snem. Wilk syty a i owca cala!
 
Rozwiązanie
Do góry