reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

W jaki sposób może dojść do zapłodnienia?

Rozwiązania
0
Hej dziewczyny :) Piszę tutaj, bo chcę się czegoś dowiedzieć, zanim rozpocznę życie seksualne, żeby potem nie płakać, że jestem w ciąży.

Wiem, że do zapłodnienia dochodzi kiedy komórki kobiety i mężczyzny się połączą w wyniku pełnego stosunku, ale co z tzw. pettingiem? Czy tak da się zajść w ciążę? Np. jeśli chłopak ma spermę na palcach i takie palce wprowadzi do pochwy to jest możliwe zapłodnienie, czy jednak musi być wytrysk? A jeśli po kontakcie ze spermą umyje ręce, to nadal jest możliwe, że w wyniku palcówki może dojść do zapłodnienia? Kurczę, wiem, że może dziwne pytanie, ale naprawdę mnie to zastanawia. I wolę się upewnić niż potem płakać.

I jeśli możecie, to napiszcie mi w jakich przypadkach zapłodnienie jest możliwe oprócz pełnego stosunku. Byłabym wdzięczna. Z góry dziękuję wam za odpowiedzi

reklama

MalMal93

Fanka BB :)
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny :) Piszę tutaj, bo chcę się czegoś dowiedzieć, zanim rozpocznę życie seksualne, żeby potem nie płakać, że jestem w ciąży.

Wiem, że do zapłodnienia dochodzi kiedy komórki kobiety i mężczyzny się połączą w wyniku pełnego stosunku, ale co z tzw. pettingiem? Czy tak da się zajść w ciążę? Np. jeśli chłopak ma spermę na palcach i takie palce wprowadzi do pochwy to jest możliwe zapłodnienie, czy jednak musi być wytrysk? A jeśli po kontakcie ze spermą umyje ręce, to nadal jest możliwe, że w wyniku palcówki może dojść do zapłodnienia? Kurczę, wiem, że może dziwne pytanie, ale naprawdę mnie to zastanawia. I wolę się upewnić niż potem płakać.

I jeśli możecie, to napiszcie mi w jakich przypadkach zapłodnienie jest możliwe oprócz pełnego stosunku. Byłabym wdzięczna. Z góry dziękuję wam za odpowiedzi
Przy pettingu jest to mało prawdopodobne (jak nie w ogóle). Jeśli chcesz spać spokojnie, tak jak napisałaś, w przypadku kiedy dojdzie do wytrysku na dłoń partnera, niech je umyje (nigdy jeszcze nie słyszałam o ciąży z takiego przypadku ale matka natura lubi płatać figle...).
Co do porad- jeśli zdecydujecie się z chłopakiem na współżycie a nie planujesz ciąży, nie daj się namówić na tzw stosunek przerywany. Ma on niski procent zabezpieczenia przed niechcianą ciążą, w dodatku, jeszcze przed wytryskiem, męska wydzielina może posiadać śladowe ilości plemników (które jak wiemy, mogą prowadzić do zapłodnienia).
Nie wiem ile masz lat, więc polecam wizytę u ginekologa w celu ustalenia najbezpieczniejszego sposobu na zabezpieczenie (do 18 rż musi być obecny z tobą opiekun). Prezerwatywy nie są drogie a zabezpieczają również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Co do wypowiedzi z Matką Naturą...
Znajoma zabezpieczając się X lat, zaszła w ciążę przy tabletkach antykoncepcyjnych tak więc im większe bezpieczeństwo tym lepiej.

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Przy pettingu jest to mało prawdopodobne (jak nie w ogóle).
Niestety, jest to prawdopodobne, właśnie w sytuacji, kiedy partner ma na dłoniach spermę i będzie dotykał tymi dłońmi partnerkę. Najlepiej po wytrysku umyć ręce i penisa i dopiero zacząć dalszą zabawę.

Z ciążą to czasem jest tak - jak jej bardzo chcesz, to ciężko zajść i wtedy proces ten wydaje się być cholernie trudny i wręcz niemożliwy, ale jak bardzo nie chcesz zajść, to wystarczy jeden raz i bach.

MalMal93

Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Niestety, jest to prawdopodobne, właśnie w sytuacji, kiedy partner ma na dłoniach spermę i będzie dotykał tymi dłońmi partnerkę. Najlepiej po wytrysku umyć ręce i penisa i dopiero zacząć dalszą zabawę.

Z ciążą to czasem jest tak - jak jej bardzo chcesz, to ciężko zajść i wtedy proces ten wydaje się być cholernie trudny i wręcz niemożliwy, ale jak bardzo nie chcesz zajść, to wystarczy jeden raz i bach.
No to widzisz, ja też się czegoś douczyłam :D
Co do ciąży samej i tego czy się chce czy nie, wiem o tym doskonale na własnym przykładzie i porównując przykłady par które znam... Kiedy my się staraliśmy kilka miesięcy to nic nie szło, tamci raz do łóżka i bum! Frustrujące ale niestety prawdziwe :/
W tej ciąży podeszłam do tego podobnie, jak się uda to się uda, jak nie to trudno, dalej będzie się człowiek starał, no i 2 cykl zapoczątkował ciążę xD

Rozwiązania
0
Dziękuję wam za odpowiedź! Czyli jeśli chłopak umyje ręce, a potem znów zacznie mnie dotykać, to już nie ma możliwości zapłodnienia? Tzn wtedy plemniki giną?
A jak wygląda sprawa z zaschniętym nasieniem?

Rozwiązania
0
A jeszcze zastanawia mnie jedna rzecz, bo rozmawiałam o tym z bliską przyjaciółką i powiedziała mi, że jej chłopak zawsze „kończy” w chusteczkę, lewą ręką to wyciera i stara się, żeby nic się z chusteczki nie wydostało, myje ręce, wyciera ręcznikiem i dopiero wtedy zaczyna dotykać ją, ale prawą ręką. I czy to według was jest bezpieczne? Bardzo ciekawi mnie żywotność plemników i czy są one w stanie przetrwać takie mycie, wycieranie albo czy są w stanie przesiąkną przez chusteczkę i nadal być zdolne do zapłodnienia
Głupio się czuję zadając takie pytanie, ale nurtuje mnie to i mam nadzieję, że nie będziecie krzywo patrzyły na moje odpowiedzi :no:

Mamaminionka

Rozwiązania
0
Lepiej pytać o takie rzeczy, tym bardziej że to forum odwiedza dużo osób, które mają spore doświadczenie w temacie. Często mają też dzieci (planowane lub nie) i wiedzą jak zabezpieczyć się przed nieplanowana ciąża.
Także pytaj śmiało! Nie ma się co wstydzić!

reklama

boska.ka

Rozwiązania
0
A jeszcze zastanawia mnie jedna rzecz, bo rozmawiałam o tym z bliską przyjaciółką i powiedziała mi, że jej chłopak zawsze „kończy” w chusteczkę, lewą ręką to wyciera i stara się, żeby nic się z chusteczki nie wydostało, myje ręce, wyciera ręcznikiem i dopiero wtedy zaczyna dotykać ją, ale prawą ręką. I czy to według was jest bezpieczne? Bardzo ciekawi mnie żywotność plemników i czy są one w stanie przetrwać takie mycie, wycieranie albo czy są w stanie przesiąkną przez chusteczkę i nadal być zdolne do zapłodnienia
Głupio się czuję zadając takie pytanie, ale nurtuje mnie to i mam nadzieję, że nie będziecie krzywo patrzyły na moje odpowiedzi :no:
Ej... Serio?!
Dziewczyno, pomysł logicznie... Jeśli chłopak umyje ręce, użyje mydła, spłucze ręce wodą, wytrzye w ręcznik to jakim cudem ma tam coś jeszcze zostać?!

Wyobraź sobie, że masz brudne ręce np. pyłem, ziemią... nawet mąka! Wykonasz te czynności... Czy cos ci na tych rękach zostanie?! Nieeee. To jakim cudem miała by tam zostać sperma?

Rozwiązania
0
Ej... Serio?!
Dziewczyno, pomysł logicznie... Jeśli chłopak umyje ręce, użyje mydła, spłucze ręce wodą, wytrzye w ręcznik to jakim cudem ma tam coś jeszcze zostać?!

Wyobraź sobie, że masz brudne ręce np. pyłem, ziemią... nawet mąka! Wykonasz te czynności... Czy cos ci na tych rękach zostanie?! Nieeee. To jakim cudem miała by tam zostać sperma?
ja niby wiem, ale jestem straszną panikarą i myślę już, że jakimś cudem zostaną tam plemniki 🤷🏼‍♀️

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
D Czy mogę w taki sposób być w ciąży? Potrzebuję porady 8
A Sposób chodzenia 3 latki Potrzebuję porady 16
Madzia1001 Potrzebuje porady- sposób na glodomora. Potrzebuję porady 13
Judka28 Szybki sposób na poród Potrzebuję porady 11
M Sposób na wszy Potrzebuję porady 5
K Czy mogłam w ten sposób zarazić się toksoplazmozą? :( Ciąża, poród, połóg 10
M Sposób na rozstępy Ciąża, poród, połóg 5
P Czy możliwe jest zapłodnienie w ten sposób? Potrzebuję porady 21
KarKos84 Niewydolność szyjki macicy sposób na pokonanie taśma Ciąża po poronieniu 6
J Problemy z karmieniem mlekiem - w każdy sposób Żywienie 2
D Sposób na przyspieszenie porodu Potrzebuję porady 14
Muffinka Sposób na garb pilnie poszukiwany Początek szkoły 16
D czy to dobry sposób??? Porady prawnika 0
D Zmniejszony etat a sposób jego wykorzystania Porady prawnika 1
E Kiedy i w jaki sposób poinformować rodzeństwo ? Dzieci urodzone w maju 2013 27
marcheff SZUKAM POMOCY!! Sposób na zwiększenie laktacji Karmienie piersią 8
A sposób na żylaki, operować nie operować ? Ładna mama 26
A w jaki sposób naliczany jest zasiłek macierzyński? Porady prawnika 1
A W jaki sposób usypiacie wieczorem swoje dzieci? Roczniaki i dwulatki 34
A praca na niepełny etat a sposób obliczania urlopu wypoczynkowego Porady prawnika 2
asko_ Sposób na.... Archiwum grudzień 2011 83
KasiaiAlex W jaki sposób odzyskać pieniądze lub dochodzić swoich praw? Porady prawnika 1
KasiaiAlex W jaki sposób zmienić mleko 1 na 2? Żywienie dzieci - porady 8
ola652 sposób na uparciucha w smochodzie ;\ Trzylatki 15
Z Dieta rozdzielna - sposób na życie Diety, diety 16
Różyczka75 Sprawdzony szybki sposób na czkawkę!! Zdrowie 28
N Sposób na niejadka Żywienie 95
A ilość snu a sposób zasypiania Spanie 9
Karola22 Sposób na przyśpieszenie porodu??? Ciąża, poród, połóg 58
agamal Sposób na odstające uszy ??????????? Zdrowie 29
macao Sposób na katar u niemowlaka - podzielcie się konkretnymi sposobami Zdrowie 239
O Sposób na komary Karmienie piersią 15
misia_q Niezwykły sposób na przewidywanie płci!!! Dzieci urodzone w lutym 2006r. 100
K ...Czy macie (znacie) jakis sposób na zaparcia???? Dzieci urodzone we wrześniu 2005 52
MiriannaK sposób na czkawkę ? Zdrowie 49
A Może ktoś pomoże? Potrzebuję porady 0
emma73 Niemowle nie może zrobić kupki BB położna radzi mamom 3
emma73 Miesięczne niemowlę nie może zrobić kupki Potrzebuję porady 36
Ewela1990 Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem? Ciąża, poród, połóg 93
mrsmiki Czy to może być ciąża? Ciąża, poród, połóg 35
N Wizyta u ginekologa-endokrynologa. Co to może oznaczać? Potrzebuję porady 9
aniaslu Nostalgia, powrót do dzieciństwa, a może pozytywna kotwica? Pytanie tygodnia 15
kamila12348 Czy szef może mnie zwolnić? Potrzebuję porady 14
R Może być pozytywny? Potrzebuję porady 14
Ewela1504 Czy to może być ciąża ? Staramy się 53
aniaslu In Vitro. Kiedy może pomóc? Odpowiada specjalistka Temat tygodnia 2
L Żywienie 6-7msc - czy może być za dużo mm, pokarmu stałego? Potrzebuję porady 8
G Spadek beta HCG, czy to może być ciąża obumarła? Potrzebuję porady 16
_Anek_ Smółka brak. Ile to może potrwać. Potrzebuję porady 2
U Czy 9 miesięczne dziecko może polknac monetę niezauważalne? Potrzebuję porady 5