reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W jaki sposób usypiacie wieczorem swoje dzieci?

Witam,jestem na tym forum nowa,więc nie znam zasad oraz dodawania nowych wątków.
Do "zapisu" skłonił mnie problem z usypianiem mojego 2,5 miesięcznego synka.
Antoś nie śpi w dzień (wyjątek spacer) i ma problem z zasypianiem na noc. Nie toleruje on smoka, więc nie mogę wprowadzić tego rytuału. Obecnie muszę go usypiać nosząc go (całe mieszkanie musi być ciemne, światła zgaszone)-a ja już nie mam siły
Może poradzicie mi jakieś metody
pozdrawiam
 
reklama
ja proponuje przeczytac ksiazke:http://www.google.co.uk/url?sa=t&rc..._n-CvQnjXg2SRumDc7Ez9Tw&bvm=bv.41524429,d.d2k dzieki tej ksiazce nauczylismy naszego malego rozbojnika spania po ludzku-pisze po ludzku bo on to byl nie do pokonania-potrafil wymiotowac ze zlosci w wieku 11 mcy po zostawieniu go w lozeczku na 3 minuty samego-nic nie pomagalo tylko na rekach usypiac i potem do naszego loza... dopoty, dopoki tej ksiazki z mezem nie zaczelismy studiowac-4 razy ja razem czytalismy, moj maz nie wierzyl ze pomoze na niego sadzil ze to strata czasu bo on potrafil krzyczec i zloscic sie jak sie go probowalo uspac w lozeczku ze 2 godzinynon-stop nie wazne czy bylismy przy nim czy probowalismy to przeczekac aby sie sam uspokoil...ahhh ksiazke mozna by o jego spaniu napisac...ale ta lektura z linku polecona mi przez inna forumowiczke to cudo. polecam i powodzenia;-)
 
Ja swoją 22 miesięczna córeczkę usypiam na rękach, chyba, że ma doby dzień to kładzie się do łóżka ja się do niej przytulam i ona zaraz zasypia.
 
Damianek od kiedy skończył roczek dopiero nauczył się zasypiać sam tnz bez piersi.Teraz ma 14 miesięcy i jest tak....
Po kąpieli zjada kolację, myjemy ząbki i puszczamy kołysanki utulanki :-)
Kładziemy się razem na łózka, przytulamy.... czasami oglądamy książeczki
Kiedy synek jest już wyciszony i chętny do spania to biorę go na ręce idziemy do rybki mówimy jej pa pa (to taki rytuał sygnał że czas spać) potem gasimy kołysanki i światło kładziemy się do łózka i moment 5-10 minut maluszek zasypia
Nie zawsze było tak różowo kiedyś kładliśmy się a on uciekał z łózka chodził po domu i nie zamierzał spać pomimo zmęczenia mógł tak nawet do godziny 22 wtedy ja padałam razem z nim zmęczona.
Teraz zasypia przed 20 a my mamy czas dla siebie:)
 
Do góry