reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W jaki sposób zmienić mleko 1 na 2?

KasiaiAlex

Mama Alexa 01.04.2010
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2010
Postów
456
Miasto
Iława, Poland
Witam serdecznie.
Mój synek za kilka dni skończy 6 miesięcy i zastanawiam się w jaki sposób zmienić mleko 1 na 2. Nie wiem, czy dać dwójkę od razu, czy zmieniać stopniowo? Jeśli stopniowo, to w jaki sposób? Podając np raz mleko 1 a raz 2, czy inaczej? Pytam o to, gdyż do tej pory na wprowadzanie nowych pokarmów synek dziwnie reagował, tzn po kilku godzinach lub kolejnego dnia płakał, jak gdyby coś go bolało (pomagał tylko czopek). Boję się, że z mlekiem 2 będzie podobnie, a chciałabym zmienić jak najszybciej, ze względu na to, że mały nie je książkowo, tzn raz wypija 180ml, a czasem 150. Zdarza się nawet, że jest to 120ml. Boję się, że w tym wieku tak mała porcja mleka 1 może już nie wystarczyć.
 
reklama
Jeśli wybierze Pani mleko tej samej firmy to nie powinno być problemów,na mleko 2 można przejść z dnia na dzień. Faktycznie mleko 2 jest bardziej kaloryczne wiec maluch powinnie być po nim bardziej syty.
 
Witam, moja córka miała problemy z brzuszkiem poniewaz ja nie wiedząc jak się zmienia mleko gdy ona miała tydzień nagle zmieniłam jej mleko innej firmy potem jeszcze inne (idiotka ze mnie) dostała zaparć, że juz potem zawsze miała z tym problem do 3 lat!! potem kupiłam takie samo 2 Bebilon i jeśli na 30 ml 1 miarka B1 to jeśli podajesz np 180 to 5 miarek B1 i 1 miarka B2 przez dwa lub trzy dni żeby dziecko sie przyzwyczaiło do zmiany potem 4 miarki B1 na 2 miarki B2 ..itd aż samo Bebilon 2 :) na opakowaniu napisali że wystarczy codziennie ale moja córka źle reagowała tak szybko na zmiany - miała bóle brzuszka :) pozdrawiam
 
Reakcje są osobnicze, nie ma odgórnych zaleceń co do wprowadzania kolejnych rodzajów mlek. Większość mam postępuje intuicyjnie. Na pewno jednak nie powinno się zmieniać dziecku często i szybko mleka w ramach różnych producentów.
 
za niecaly miesiac i my bedziemy przechodzic na mleko nastepne, pediatra polecil stopniowe mieszanie 1 i 2 w jednej butelce, czy to dobry sposob? zaznaczam ze bedzie to takie samo mleko (hipp plus). co Pani w ogole sadzi o tym mleku? wybralismy je kierujac sie dodatkiem probiotyku, pediatra powiedzial tylko ze ok, zdziwiony troche bo mleko malo popularne.
 
witam ja mam 5miesieczna coreczke niedlugo czeka nas zmiana mleka na 2,i tu pojawia sie problem,na poczatku zycia moja corka pila mleko nan po ktorym miala zatwardzenia nastepnie zmienilam jej na bebiko po ktorym miala uczulenie teraz pije bebilon niestety to mleko jest dosc drogie,prosze doradzcie jak mam jej zmienic to mleko na inne zeby nie miala problemow z brzuszkiem?moja pani doktor radzi mieszac ale ja sie tego boje.pomozcie mi prosze
 
Można mieszać mleko 1 i 2 tego samego producenta, ale dzieci z reguły w sposób naturalny, niezauważalny zaczynają pic mleko 2, w smaku nie ma różnicy, w wartości odżywczej tyle, że są bardziej kaloryczne. Bebilon jest bardzo dobry fakt, że drogi. Ostatnio, w odpowiedzi na nowe zalecenia ekspertów, pojawiły się mleka z synbiotykami oraz kwasami omega 3, warto je wybierać aby pomagać układowi trawiennemu maluszka, który nie otrzymał wcześniej probiotyków i prebiotyków z mlekiem mamy. Wielu producentów ma takie mleka w ofercie również Hipp, trudno jest natomiast powiedzieć czy mleka te są dobrze tolerowane przez dzieci bo są to nowości. Z punktu widzenia zaleceń wzbogacanie mleka w powyższe związki jest korzystne dla rozwoju dziecka.
 
reklama
Witam serdecznie,

Mój synek kończy zaraz 4mce. Przez 2mce pił z piersi, ale ja dość nagle straciłam pokarm i przeszliśmy na Bebilon Pepti. Pepti dostaliśmy ze względu na dość znaczne kolki oraz podejrzenie alergii - jak karmiłam piersią byłam na diecie bez produktów mlecznych, bo po mleku np. dostał od razu wysypki na buzi, potem zaczęła schodzić na ramionka, do tego suche uszka i za uszkami. Tylko ja nie do końca jestem pewna tej alergii i chciałabym, żeby synek pił jednak mm, a nie preparat mlekozastępczy. Jak mogłabym przejść na zwykłe mleko mm?
 
reklama
Do góry