reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W jakim momencie kariery zawodowej zdecydowalyście zajść w ciążę?

No żaden etap kariery zawodowej nie jest dobry na dziecko - ale jak już w ciążę zajdziesz, to nagle okazuje się, że jednak każdy jest dobry ;)
Mój starszy synek: urodzony po 4 roku, kolejne 2 lata "studiował" ze mną - wszyscy podziwiali, że łączę trudne studia z macierzyństwem, a tak na serio to wcale mi trudno nie było - oczywiście życie mocno przeorganizowane, ale bez problemu z małżonkiem daliśmy radę i miło wspominamy ten czas.
Moja młodsza córa: mam termin na koniec maja, zawodowo między listopadem a przyszłym kwietniem miałam gwarantowaną sporą podwyżkę - ani trochę nie żałuję, że nie dojdzie to do skutku :D
 
reklama
Ja nie kalkulowałam poczułam że jestem gotowa do bycia mamą :) i aktualnie oczekuję na moje maleństwo ;) Co do kariery he he he 'jest tyle warta co mój ostatni miesiąc' gdy powinie mi się noga zastąpią mnie bardzo szybko :) bez względu na staż czy stanowisko :p Wychowanie dziecka kosztuje owszem, natomiast jestem zdania,że kupuję to na co mnie stać ;) Nic nie podliczałam ,pragnęłam zajść w ciąże i urodzić zdrowe dziecko i tylko to jest dla mnie ważne :-*
 
Pierwsze dziecko w ogole bylam bez pracy ale po prostu no ten instykt chcialo sie.Wszystko sie poukladalo super w zyciu bym tego lepiej nie zaplanowala.

W druga ciaze zaszlam po 2.5 roku pracy i rok po awansie.Szefostwo bylo w### malo powiedziane ale coz to byla tylko moja praca ...oni by sie mna nie przejmowali..
Teraz corka ma ponad 9mies a ja postanowilam dorywczo pojsc do pracy .

Napisane na LG-M160 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie podobna sytuacja do autorki, tyle że ja już w ciąży jestem. 26 lat, umowa na czas określony bo firma cały czas przedłuża (jak wiele korporacji), umowa kończy mi się praktycznie z planowanym dniem porodu i nie mam pojęcia czy będę miała do czego wracać (branża IT więc po roku to już mojego stanowiska może dawno nie być :)) nie do końca planowaliśmy ciążę, bardziej przestaliśmy się starać żeby tej ciąży nie było patrząc ile ludzi ma problemy z zajściem i stwierdziliśmy że niektórych rzeczy nie warto odkładać na później :)

3jgxikgnv87dhgfb.png
 
Ja właśnie koncze mgr, w styczniu zaczelam prace w koncu w zawodzie, bardzo sie cieszyłam, bo dlugo na to czekałam, 19 lutego dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy. Nie zalowalam ani chwili, ze wzgledu na zawód medyczny musialam zrezygnowac z pracy odrazu, natomiast moja siostra byla na dobrej pozycji w pracy i co po macierzyńskim jej nie przedluzyli, dzisiaj tez niczego nie zaluje. Kariere zdaze jeszcze zrobić, w tym roku koncze 24 lata wiec uwazam, ze jeszcze mam czas na rozwijanie sie ;) a tak jak dziewczyny pisza, nigdy nie ma odpowiedniego momentu ;)
 
Do góry