reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W jakim wieku posłac dziecko na obóz ?

15 lat teraz to bardzo dużo i moim zdaniem dziecko można puścić na obóz już zdecydowanie szybciej. 11-12 lat spokojnie na obozie dziecko sobie poradzi, w końcu są tam opiekunowie ;) Zresztą sami dobrze znamy swoje dziecko, więc wiemy jaki czas jest dla niego dobry.
 
reklama
Mój 17- latek - czyli mój najstarszy syn, nigdy nie był na obozie, gdyż po prostu nie chciał. W środku sierpnia wybrał się z przyjaciółmi na tydzień nad polskie morze, to był jego pierwszy samodzielny wyjazd.
 
Przecież obóz czy kolonie odbywają się pod okiem opiekunów,nigdy nie jest tak że puszczamy nasze dziecko zupełnie samo. 15 lat to wg mnie jak najbardziej dobry ku temu wiek.
 
Mój syn (15lat) pojechał na swój pierwszy obóz żeglarski mając 11lat, natomiast na obóz narciarski w wieku 8 lat, Córka była w tym roku na dwóch obozach żeglarskich (7lat).

Każde dziecko jest inne, jednakże im później jedzie tym mu trudniej wdrożyć się :p
 
15 lat to już dorosły chłop ;) Niech jedzie na wakacje z kolegami, jeśli są dorośli opiekunowie, to chyba nie ma si za bardzo czym martwić
 
Moja córka była na obozie zuchowym w wieku 7 lat. Wazne zeby byli opiekunowie. Puszczanie go samego chynajednak troche xa wcześnie.
 
myślę, że wiek 7 lat jest najbardziej odpowienni , jednak dla bezpieczeństwa należy wybrać jakąś sprawdzoną ofertę najlepiej w kraju i upewnić się co do rzetelności opiekunów
 
reklama
tak tak, baaardzo dużo zależy od opiekunów, od tego jak jest zorganizowany czas no i na ile nasze dziecko jest samodzielne itd. Ja syna puszczałam na obozy już od 8 roku życia i świetnie sobie radzi. Jeździ z kochamwakacje, super organizatorzy i opieka. Teraz szykuje się na obóz narciarski do Zakopanego :D
 
Do góry