reklama

W jakim wieku rolki dla dziecka ?

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez Iwonka25, 23 Luty 2010.

1. Iwonka25

Iwonka25 Gość

Witam :-)

Mam 6-letniego chrześniaka, niedługo ma urodziny, więc myślę o prezencie dla Niego.
    Pomyślałam, że może rolki (ewentualnie z dodatkowymi kółkami po bokach), jednak nie wiem, czy będzie to odpowiedni prezent, czy nie jest za wcześnie dla sześciolatka na rolki? Jakie jest Wasze zdanie ? :-) A może Wy macie jakiś pomysł na prezent;-)

Pozdrawiam

2. janslu

janslu Administrator Członek załogi

Moja córka zaczęła jeździć na rolkach w wieku około 5 lat. Musisz pamiętać, że same rolki to nie wszystko - bardzo ważny jest dobry, wygodny kask i ochraniacze - najważniejsze są te na nadgarstki. Czasami można kupić cały zestaw, poszukaj w necie. Widziałem bardzo fajne zestawy rollerblade z kompletem dobrych ochraniaczy i kaskiem w cenie samych rolek w sklepie sportowym.

Czy to dobry pomysł na prezent? To zależy od kilku dodatkowych elementów:

1. Czy macie miejsce do jeżdżenia? To może być argument za, lub przeciw. Po chodniku się nie da, to musi być w miarę choć równy asfalt. My na rolki rodzinne jeździmy samochodem, bo w okolicy najbliższej się nie da...

2. Czy ktoś jeszcze jeździ na rolkach? Idealnie, jeśli robi się z tego sport rodzinny. Jak dorośli spacerują, a dziecko ma im towarzyszyć w spacerze na rolkach, to myślę, że nic z tego nie będzie... My zaraziliśmy się rolkami rodzinnie a spotykamy się też z przyjaciółmi. I takie rolki polecam wszystkim :-)

3. reklama
  4. Iwonka25

Iwonka25 Gość

Dziekuję za odpowiedź;-) Masz rację, ważne są tez warunki, co daje mi do myślenia.. :tak: Prezent musi być dobrze przemyślany, aby dziecko później nie było zawiedzione:-)

W takim razie mam jeszcze jedno pytanko, bo widze, że jesteś z Warszawy :sorry: Gdzie są jakieś sklepy z takimi rolkami - chodzi mi o Warszawę...

5. janslu

janslu Administrator Członek załogi

My kupowaliśmy rolki w różnych miejscach - każda para gdzie indziej :-) goSport miał dobrą promocję na rolki męskie, damskie kupiliśmy w outlecie SkiTeam w Ursusie (ale tam było 5 par w sumie, więc szansa na trafienie rozmiaru jest znikoma), dziecięce - goSport i Decathlon. Ale najlepsze rolki dziecięce kupiła nasza znajoma na Allegro - właśnie zestaw z kaskiem Rollerblade. Tanie rolki dziecięce z goSport nam się nie sprawdzają i nie polecam. Źle wymyślono poprowadzenie paska zaciskowego i strasznie trudno jest je zapiąć na szczupłej nóżce mojej córki. Radzę jednak szukać promocyjnych cen rolek "firmowych".

6. mamaA

mamaA Fanka BB :)

Dziecko, które ma sześć lat to powinno już śmigać na rolkach. Mój synek, który niedługo skończy 3 lata dostał już swoją pierwszą parę. Frajdy mamy z tego co niemiara- to naprawdę super prezent. wazne jest jednak by przy zakupie wzrócic uwage na jakość sprzętu-lepiej zapłacić więcej i mieć pewność,że dziecku się nic nie stanie

7. Iwonka25

Iwonka25 Gość

Dziękuję za dopowiedzi, trochę ciężko tak zdecydować, tym bardziej, że nie mam dzieci:sorry:
    Ślę pozdrowionka ;)

8. kirja

kirja Początkująca w BB

a ten twój trzylatek śmiga na normalnych czy z tymi bocznymi kółkami

ja ze dwa dni temu kupiłam córce 8 lat na urodz. jeszcze ich nie widziała, ale siostra mnie uświadomiła że kauczukowe kółka mogą być za szybkie dla niej (nie umie jeszcze jeżdzić)
    a co wy sądzicie dla początkujących lepsze są plastikowe kółka

9. Muminka

Muminka Podwojna mamusia

Moj Filip tez ma rolki. Kupilam mu rok temu czyli mial prawie 2 lata. Kask juz mial do rewera tak samo i ochraniacze. Kupilismy mu najpierw 4 kolowe ale sie niesprawdzily. Bedac znowu w sklepie nalozylam mu lyzwo roli i lepiej trzymal rownowage niz na "dwupasmowych" Te pierwsze oddalm kolezance i jej mala ma niedlugo 4 urodzinki i smiga na nich ze hej. Wiec wydaje mi sie od dziecka zalezy. Wazny jest jednak dobry kask!!! Niewarto zalowac pieniedzy.Ochraniacze tez musza byc dobre. Wydaje mi sie ze dl 8 -latka to swietny prezent i napewno bedzie sie cieszyl!

10. reklama
  11. Joaśka

Joaśka Jagodowa mama Polki

My kupiliśmy młodej rolki na Mikołaja (ok 3,5 roku).
    Od razu na kółkach kauczukowych i takie normalne z kółkami w linii prostej.
    Młoda od razu jeździła bez problemu. Prędkości kosmicznych nie rozwija, ale to akurat mnie cieszy ;p

Tylko że Jagoda jeździła już z nami na łyżwach i też od razu figurówkach, więc przejście na rolki to nie był problem.

No i ochraniacze i kask sa niezbędne!!!

12. monia_l

monia_l Wrześniowe mamy'07

Poleć forum