reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W jakim wieku rolki dla dziecka ?

Witam
Jestem studentką III roku Pedagogiki Wczesnej edukacji z kształceniem integracyjnym. Byłabym bardzo wdzięczna, jeżeli poświęciłyby Panie chwilę swojego czasu, by pomóc mi przy badaniach do pracy licencjackiej poprzez wypełnienie ankiety. Dotyczy ona tego, czym rodzice kierują się kupując zabawkę dla swojej pociechy:) Z góry bardzo dziękuje. Karolina
Czym kierują się rodzice przy wyborze zabawki - www.ankietka.pl
 
reklama
Dziewczyny ja jestem za rolkami, łyżwami czy nartami jak najbardziej za, powiem nawet więcej. Poza granicami naszego państwa ( Słowacja, Czechy) jak tylko dziecko nauczy się chodzić, wysyła się je na różne zajęcia właśnie tego typu ( głównie myślę tu o nartach, ale w zasadzie można tu takie sporty jak łyżwy czy rolki podciągnąć), bo dziecko im mniejsze tym szybciej się uczy, dodatkowo upadku nie traktuje jako " nie udało mi się już nie będę więcej" tylko jako zabawę :)

Aha no i jestem zdania, że dla początkującego dziecka, takiego, które dopiero się uczy, nie ma co oszczędzać na sprzęcie, nie mówie, że droższy znaczy najlepszy, ale są firmy, które od lat zajmują się produkcją takich sprzętów dla dzieci, są one poparte testami, badaniami, żeby naszemu ukochanemu dziecku stała się jak najmniejsza krzywda. Jeśli nie znacie się na takich sprzętach warto iść do sklepu sportowego ( nie wiem jak u was, ja odradzam Decathlon czy jak się nazywa ta sieć sklepów, marki mi są nieznane i przyznam szczerze, że się kiedyś przejechałam, w dodatku za jak ja to nazywam firmowy noname bez testów płacicie tyle samo co za porządny więc ja już wolę poszukać dłużej) i tam popytać nawet sprzedawców, poczytać trochę na necie, bo jest dużo takich informacji i wybrać coś samemu ale z głową :-)
 
Muminka- kupowałam ostatnio kask i ochraniacze mojemu siostrzeńcowi i widzę,że ten kask jest zupełnie inny niż rowerowy.
Poziomkowa- nie tylko poza granicami Polski:)
Nie wierzę,że naukę na nartach można rozpocząc jak dziecko zacznie chodzić.Każdy instruktor Ci powie,że naukę na nartach rozpoczyna się w wieku 3-5 lat.
Sama widziałam,że moja córka nie radziła sobie na nartach jako dwulatka ale w następnym roku nauczyła się praktycznie w ciągu jednego sezonu.
Swoją drogą nie wyobrażam sobie,że będę co roku kupować nowe firmowe buty narciarskie dla dziecka bo to wydatek rzędu 300 zł wzywż.
Co do rolek- jeszcze nie mamy- ale mamy mieć:)
 
Hmmm.. może bardziej nie rolki.. a wrotki :) może bardziej będzie to bezpieczniejsze i da więcej radości :) jednak nie krytykuję rolek :) one też mogą okazać się świetną zabawą :)
 
Hmmm.. może bardziej nie rolki.. a wrotki :) może bardziej będzie to bezpieczniejsze i da więcej radości :) jednak nie krytykuję rolek :) one też mogą okazać się świetną zabawą :)

to jest mysl! a myslicie,ze dla 6 latki cos takiego na prezent byloby ok? czy to moze nie jest w ogole juz fajne?:)
znalazlam takie:Sportline JOHNTOY 20202 - SKAPIEC.pl
Sama bym takie chciala, ale przed zakupem mnie odstrasza tylko fakt,ze to moze byc w ogole nie przydatne dla małej
 
Każde dziecko w innym wieku załapie sport, np. mojej siostry syn jeżdził już w wieku 6 lat a koleżanki dopiero w wieku 8. Zanim kupimy rolki i sie wytracimy może spróbujmy pozyczyć od znajomych i spróbować czy dziecko wogóle jest zainteresowane. Nic na siłę...a może wogóle nie będzie chciało jeździć.
 
Uważam, że trochę ruchu jest wskazane w każdym wieku i np moja córeczka zaczęła jeździć na rolkach chwilę po tym jak skończyła 3 latka, ale np córka koleżanki dopiero zaczyna, a ma już prawie 6 latek. Rolki jako prezent moim zdaniem super, a jak nie załapie, to trudno. ale zawsze jest szansa :)
 
u mnie dzieci na rolkach jeżdżą już długo córka dostała na 5 urodziny a syn miał wtedy 2,5 roku i też chciał jeździc jak widzial że córka jeździ i radził sobie lepiej niż ona. Pamiętam że jeszcze wtedy śmialiśmy się że mały w pampersie jeszcze a juz na rolkach jeździ.teraz ma prawie 7 lat i śmiga jak by jeździł od zawsze nie boi się górek i prędkości,Córka też fajnie jeździ ale od początku była ostrożniejsza i do tej pory tak zostało. Ja uwazam że rolki dla dzieci to super sprawa :) Sama uwielbiam na nich jeździc:-)
 
reklama
Do góry