reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W jakim wieku rolki dla dziecka ?

Myślę, że najlepiej będzie jeśli sama ocenisz, czy to odpowiednie dla dziecka. W końcu, aby jeździć na rolkach trzeba umieć utrzymać równowagę i mieć trochę siły fizycznej.
Jeśli dziecko jest w miarę skoordynowane, potrafi utrzymać równowagę, zwraca uwagę na otoczenie, to można spróbować kupić mu rolki. Zawsze istnieje opcja zakupu pary z regulowanym rozmiarem, także nawet jeśli dziekco nie wykorzysta ich teraz, to za jakiś czas. :)
 
reklama
Moim zdaniem nie ma reguły,zasady dotyczącej wieku w którym powinniśmy kupić rolki dla swojego dziecka,wszystko zależy od rozwoju fizycznego,np jeden 4 latek będzie sobie świetnie radził a inny już nie,tutaj nie ma żadnej zasady.
 
To poniekąd indywidualna kwestia,ale myślę że generalnie nie powinno być to wcześniej niż 6-7 lat i też powinniśmy zadbać o to aby wybrać dobrej jakości,stabilne rolki,w końcu chodzi o bezpieczeństwo naszego dziecka.
 
to wszystko zależy w sumie od Twojego dziecka, czy się chce nauczyć jeździć na rolkach ;) pewnie jak Ty jeździsz czy Twój mąż lub inne Twoje dzieci to małe dziecko również chce jeździć, ale musisz pamiętać, żeby nie puszczać go na żadną ruchliwą drogę, lepiej zabrać dziecko na specjalny tor, na którym się nauczy jeździć niż ryzykować jego życiem ;) zresztą teraz to się coraz chłodniej robi także raczej jak już to będziesz na wiosnę swoje dziecko uczyć jazdy, także masz jeszcze trochę czasu na zastanowienie się :)
 
Ja mojemu maluchowi kupiłam rolki na szóste urodziny. Radości nie było końca Teraz z mężem przynajmniej raz na jakiś czas zabieramy go na boisko pobliskiej szkoły, żeby mógł tam sobie poszaleć. Ostatnio kupiliśmy mu też świecące kółka do rolek – to fajny gadżet, ale też zwiększa jego widoczność. Możecie poczytać o tym tutaj: Link do: Odblaski, świecące kółka, czyli akcesoria do rolek - Poradnik Ceneo
 
To prawda, natomiast wiele dzieci chce od razu rolki i to raczej zabaw dla nieco starszych dzieci, powiedzmy od 7-8 lat wzwyż. obowiązkowo do rolek trzeba kupić komplet ochraniaczy z kaskiem.
 
To prawda, natomiast wiele dzieci chce od razu rolki i to raczej zabaw dla nieco starszych dzieci, powiedzmy od 7-8 lat wzwyż. obowiązkowo do rolek trzeba kupić komplet ochraniaczy z kaskiem.
trochę się nie zgadzam z tym wiekiem wszystko zależy od dzieci moi zaczeli bardzo wcześnie bo syn nie miał jeszcze 3 lat corka miala 5 lat . Kask i ochraniacze obowiązkowo.
 
reklama
Do góry