reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W jakim wieku rolki dla dziecka ?

I

Iwonka25

Gość
Witam :-)

Mam 6-letniego chrześniaka, niedługo ma urodziny, więc myślę o prezencie dla Niego.
Pomyślałam, że może rolki (ewentualnie z dodatkowymi kółkami po bokach), jednak nie wiem, czy będzie to odpowiedni prezent, czy nie jest za wcześnie dla sześciolatka na rolki? Jakie jest Wasze zdanie ? :-) A może Wy macie jakiś pomysł na prezent;-)


Pozdrawiam
 
reklama
Moja córka zaczęła jeździć na rolkach w wieku około 5 lat. Musisz pamiętać, że same rolki to nie wszystko - bardzo ważny jest dobry, wygodny kask i ochraniacze - najważniejsze są te na nadgarstki. Czasami można kupić cały zestaw, poszukaj w necie. Widziałem bardzo fajne zestawy rollerblade z kompletem dobrych ochraniaczy i kaskiem w cenie samych rolek w sklepie sportowym.

Czy to dobry pomysł na prezent? To zależy od kilku dodatkowych elementów:

1. Czy macie miejsce do jeżdżenia? To może być argument za, lub przeciw. Po chodniku się nie da, to musi być w miarę choć równy asfalt. My na rolki rodzinne jeździmy samochodem, bo w okolicy najbliższej się nie da...

2. Czy ktoś jeszcze jeździ na rolkach? Idealnie, jeśli robi się z tego sport rodzinny. Jak dorośli spacerują, a dziecko ma im towarzyszyć w spacerze na rolkach, to myślę, że nic z tego nie będzie... My zaraziliśmy się rolkami rodzinnie a spotykamy się też z przyjaciółmi. I takie rolki polecam wszystkim :-)
 
Dziekuję za odpowiedź;-) Masz rację, ważne są tez warunki, co daje mi do myślenia.. :tak: Prezent musi być dobrze przemyślany, aby dziecko później nie było zawiedzione:-)

W takim razie mam jeszcze jedno pytanko, bo widze, że jesteś z Warszawy :sorry: Gdzie są jakieś sklepy z takimi rolkami - chodzi mi o Warszawę...
 
My kupowaliśmy rolki w różnych miejscach - każda para gdzie indziej :-) goSport miał dobrą promocję na rolki męskie, damskie kupiliśmy w outlecie SkiTeam w Ursusie (ale tam było 5 par w sumie, więc szansa na trafienie rozmiaru jest znikoma), dziecięce - goSport i Decathlon. Ale najlepsze rolki dziecięce kupiła nasza znajoma na Allegro - właśnie zestaw z kaskiem Rollerblade. Tanie rolki dziecięce z goSport nam się nie sprawdzają i nie polecam. Źle wymyślono poprowadzenie paska zaciskowego i strasznie trudno jest je zapiąć na szczupłej nóżce mojej córki. Radzę jednak szukać promocyjnych cen rolek "firmowych".
 
Dziecko, które ma sześć lat to powinno już śmigać na rolkach. Mój synek, który niedługo skończy 3 lata dostał już swoją pierwszą parę. Frajdy mamy z tego co niemiara- to naprawdę super prezent. wazne jest jednak by przy zakupie wzrócic uwage na jakość sprzętu-lepiej zapłacić więcej i mieć pewność,że dziecku się nic nie stanie
 
Dziękuję za dopowiedzi, trochę ciężko tak zdecydować, tym bardziej, że nie mam dzieci:sorry:
Ślę pozdrowionka ;)
 
Dziecko, które ma sześć lat to powinno już śmigać na rolkach. Mój synek, który niedługo skończy 3 lata dostał już swoją pierwszą parę. Frajdy mamy z tego co niemiara- to naprawdę super prezent. wazne jest jednak by przy zakupie wzrócic uwage na jakość sprzętu-lepiej zapłacić więcej i mieć pewność,że dziecku się nic nie stanie

a ten twój trzylatek śmiga na normalnych czy z tymi bocznymi kółkami

ja ze dwa dni temu kupiłam córce 8 lat na urodz. jeszcze ich nie widziała, ale siostra mnie uświadomiła że kauczukowe kółka mogą być za szybkie dla niej (nie umie jeszcze jeżdzić)
a co wy sądzicie dla początkujących lepsze są plastikowe kółka
 
Moj Filip tez ma rolki. Kupilam mu rok temu czyli mial prawie 2 lata. Kask juz mial do rewera tak samo i ochraniacze. Kupilismy mu najpierw 4 kolowe ale sie niesprawdzily. Bedac znowu w sklepie nalozylam mu lyzwo roli i lepiej trzymal rownowage niz na "dwupasmowych" Te pierwsze oddalm kolezance i jej mala ma niedlugo 4 urodzinki i smiga na nich ze hej. Wiec wydaje mi sie od dziecka zalezy. Wazny jest jednak dobry kask!!! Niewarto zalowac pieniedzy.Ochraniacze tez musza byc dobre. Wydaje mi sie ze dl 8 -latka to swietny prezent i napewno bedzie sie cieszyl!
 
My kupiliśmy młodej rolki na Mikołaja (ok 3,5 roku).
Od razu na kółkach kauczukowych i takie normalne z kółkami w linii prostej.
Młoda od razu jeździła bez problemu. Prędkości kosmicznych nie rozwija, ale to akurat mnie cieszy ;p

Tylko że Jagoda jeździła już z nami na łyżwach i też od razu figurówkach, więc przejście na rolki to nie był problem.

No i ochraniacze i kask sa niezbędne!!!
 
reklama
Do góry