reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W którym jestem tygodniu ciąży

Dołączył(a)
21 Listopad 2018
Postów
7
Potrzebuje pomocy. Z moich obliczeń wychodzi że jestem w 3-4 tyg ciazy na różnych aplikacjach po wpisaniu daty wyskakuje 5 tydzień. Dodam że ostatnia miesiączke miałam 10.10-17.10 A dni płodne 28.10. Moje cykle były bardzo nie regularne raz 33 raz 40 dni. Dodam że byłam u lekarza 26.10 na wizycie kontrolnej i doktorka mi powiedziała że jestem dopiero przed dniami plodnymi. Wizytę mam dopiero za dwa tygodnie. Pomóżcie mi to w jakiś sposób obliczyć. Z góry dziękuję
 
reklama
Aplikacje liczą standardowo wiek ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki biorąc pod uwagę cykle 28 dniowe. I tak też będzie liczył Twój lekarz, korekta tygodnia ciąży będzie dopiero po pierwszym usg prenatalne czyli między 11 a 14 tyg ciąży. Jeżeli wiesz że owulacja była później to dobrze bo nie będziesz się stresować że na usg ciąża wychodzi młodsza niż wskazywałby na to wiek ustalony według okresu. Liczenie tygodnia ciąży odbywa się według pewnego standardu ale nie każda z nas po prostu się w niego wpisuje ;) w każdym razie- gratulacje!
 
Potrzebuje pomocy. Z moich obliczeń wychodzi że jestem w 3-4 tyg ciazy na różnych aplikacjach po wpisaniu daty wyskakuje 5 tydzień. Dodam że ostatnia miesiączke miałam 10.10-17.10 A dni płodne 28.10. Moje cykle były bardzo nie regularne raz 33 raz 40 dni. Dodam że byłam u lekarza 26.10 na wizycie kontrolnej i doktorka mi powiedziała że jestem dopiero przed dniami plodnymi. Wizytę mam dopiero za dwa tygodnie. Pomóżcie mi to w jakiś sposób obliczyć. Z góry dziękuję
Moim zdaniem zaczynasz teraz 7 tydzień ciąży a 5 tydzień życia maluszka :)
 
Potrzebuje pomocy. Z moich obliczeń wychodzi że jestem w 3-4 tyg ciazy na różnych aplikacjach po wpisaniu daty wyskakuje 5 tydzień. Dodam że ostatnia miesiączke miałam 10.10-17.10 A dni płodne 28.10. Moje cykle były bardzo nie regularne raz 33 raz 40 dni. Dodam że byłam u lekarza 26.10 na wizycie kontrolnej i doktorka mi powiedziała że jestem dopiero przed dniami plodnymi. Wizytę mam dopiero za dwa tygodnie. Pomóżcie mi to w jakiś sposób obliczyć. Z góry dziękuję

Jeżeli owu była 28 października, to jest to wg owu 5 tc 2 d. Jeżeli np 29 października, to 5 tc 1 d. A wg OM 6 tc 0 d. Przy długi cyklach to może być nawet ciąża poniżej 5 tyg.

https://www. familie. pl
Wpisz tutaj długość cyklu i sprawdzisz.
 
Ostatnia edycja:
Moje cykle potrafiły trwać od 33-40 dni. Wiem że to nie prawidłowo ale badalam to u ginekologa i mówiła że po prostu wolniej to u mnie pracuje
 
Moje cykle potrafiły trwać od 33-40 dni. Wiem że to nie prawidłowo ale badalam to u ginekologa i mówiła że po prostu wolniej to u mnie pracuje
Takie wahania to jeszcze żadna patologia ☺ jeśli to tylko kwestia owulacji, a faza poowulacyjna jest mniej więcej stała i odpowiednio długa to jest ok. Też miewam takie wahania. Czasem owulacja się opóźnia, wiele czynników na to wpływa
 
W aplikacji PregLife można zaznaczyć długość cykli, wtedy tygodnie pokazuje inaczej niż na innych apkach. Ale wiadomo, że dokładniejsze będzie usg na podstawie którego lekarz ustali. [emoji6]
 
reklama
Ja na podstawie usg jestem w 9tc, a wg ostatniej miesiączki w 12 :p co by było bardzo dziwne bo wtedy nie miałam okazji zajść :p także polecam patrzenie z usg :)
 
Do góry