reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W którym tc poznałyście płeć dziecka?

AgaG04

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Grudzień 2018
Postów
23
Witam jestem aktualnie w 15 tc w 13 byłam na usg prenatalnym licząc na to ze lekarz powie coś o płci ponieważ dwie znajome w 13 tc już wiedziały że będzie syn. Niestety jak Pan doktor stwierdził nic nie widać ale dodał że,, to ze nic nie widac nie znaczy że córka "jednak skoro dzieciaczom moich znajomych w 13 tc już między nóżkami dyndalo coś a u nas nic to znaczy że większe prawdopodobieństwo córki? Bo ja juz nie potrafię usiedziec nie wiedząc kogo mam w brzuszku jest mi to obojętne czy córka czy syn ale tak bardzo bym chciała już wiedzieć. Więc stąd moje pytanie kiedy wy poznałyście płeć? Czy jeśli u mojego maluszka w 13 tc nic nie dyndalo to bardziej mam się nastawić na córkę czy siusiiak może ujawnić się później? Za 1, 5 tygodnia mam wizytę i jak na niej nic mi nie powiedzą to chyba zbzikuje :)
 
reklama
Rozwiązanie
U
Zależy kiedy dzidzia będzie chciała się ujawnić. Ja poznałam płeć Uwaga aż w 19 tc ponieważ córka zawsze ułożyła się tak żeby się nie ujawnić. Potem poszłam potwierdzić w 3D kilka razy
Witam jestem aktualnie w 15 tc w 13 byłam na usg prenatalnym licząc na to ze lekarz powie coś o płci ponieważ dwie znajome w 13 tc już wiedziały że będzie syn. Niestety jak Pan doktor stwierdził nic nie widać ale dodał że,, to ze nic nie widac nie znaczy że córka "jednak skoro dzieciaczom moich znajomych w 13 tc już między nóżkami dyndalo coś a u nas nic to znaczy że większe prawdopodobieństwo córki? Bo ja juz nie potrafię usiedziec nie wiedząc kogo mam w brzuszku jest mi to obojętne czy córka czy syn ale tak bardzo bym chciała już wiedzieć. Więc stąd moje pytanie kiedy wy poznałyście płeć? Czy jeśli u mojego maluszka w 13 tc nic nie dyndalo to bardziej mam się nastawić na córkę czy siusiiak może ujawnić się później? Za 1, 5 tygodnia mam wizytę i jak na niej nic mi nie powiedzą to chyba zbzikuje :)
Hej Aga [emoji6] musisz się uzbroić w cierpliwość [emoji16] czasem lekarze coś tam wypatrzą na prenatalnych, ale nawet jeśli to pewności nie masz na 100% czy to taka płeć będzie [emoji6] generalnie dopiero koło usg połówkowego można na pewno stwierdzić płeć pod warunkiem oczywiście że dzidziol będzie chciał pokazać co ma między nogami [emoji16]
 
Po raz.pierwszy lekarz wspomniał o płci w 14tc. W 17tc potwierdził. Z tym, że powiedział że pewność będziemy mieć po badaniach połówkowych. I tak też było. Od 14tc był chłopiec i urodził się synuś [emoji16]
 
Jakoś przed połówkowymi, może to był 17 TC :confused: nie pamiętam dokładnie, ale na prenatalnych nikt nawet nie próbował określać plci, dopiero na polowkowych dr potwierdziła na 100 % dziewczynkę, mam dwie znajome z synkami i widac było już na prenatalnych, z dziewczynami lekarze chyba są ostrożniejsi ;)
 
Jakoś przed połówkowymi, może to był 17 TC :confused: nie pamiętam dokładnie, ale na prenatalnych nikt nawet nie próbował określać plci, dopiero na polowkowych dr potwierdziła na 100 % dziewczynkę, mam dwie znajome z synkami i widac było już na prenatalnych, z dziewczynami lekarze chyba są ostrożniejsi ;)
U mnie w 12 tygodniu na prenatalnych lekarz niby powiedział że na 80% dziewczynka będzie no i faktycznie będzie bo już 4 dni do terminu mam więc raczej nic się nie zmieni. Ale znam przypadki że na prenatalnych lekarz powiedział no że będzie chłopiec a potem okazało się że jednak dziewczynka, więc ja dopóki nie usłyszałam że 100% dziewczynka to nic różowego nie kupowałam [emoji16] na tak wczesnym etapie narządy płciowe nie są jeszcze rozwinięte w pełni więc to trochę wróżenie z fusów [emoji6]
 
U mnie w 13 tygodniu na usg genetycznym pani doktor powiedziała, że chłopczyk będzie bo coś widać między nóżkami. Potem na wizycie w 16 i 18 tygodniu mój doktor prowadzący stwierdził, że dziewczynka. Co zostało potwierdzone jeszcze na usg połówkowym i kolejnych wizytach. :)
 
U mnie w obu ciazach w 13 tygodniu lekarz stwierdzil plec, w pierwszej dziewczynka a w drugiej chlopczyk i sie nie pomylil :) Tlumaczyl to inaczej niz ze cos jest miedzy nozkami czy nie. Nie pamietam dokladnie ale wskazywal plec na podstawie dopiero rozwijajacych ze narzadow rodnych ( ze cos idzie w gore, cos idzie w dol)Dla mnie czarna magia. Mysle ze to zalezy od sprzetu usg i umiejetnosci lekarza.
 
reklama
reklama
U mnie w pierwszej ciąży dopiero na badaniach połówkowych, w drugiej na pierwszych prenatalnych. Za to na usg w 32 tygodniu moja Pani doktor powiedziała mi żebym zerknelajak ślicznie mi córeczka macha (cały czas była mowa o synu) i miałam niezłą minę, dopiero jak zobaczyła moją konsternacje i zaczęła dokładniej sprawdzać to wyszło że jednak chłopiec tak jak było mówione. Ale to mi dało do myślenia jak niewiele trzeba żeby się w tej kwestii pomylić :)
 
Do góry