reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W którym tc robi się planowe CC ?

Jagoda Jagoda

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
28 Styczeń 2018
Postów
121
Chciałam zapytać tak z ciekawości,bo ja urodziłam pierwsze dziecko w 34tc,drugie raczej też urodzę wcześniej,ale jestem ciekawa w którym tygodniu ciąży robią planowe cięcia ? Może któraś z Was miała ?

Napisane na Lenovo TB-7304F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Rozwiązanie
Jak dla mnie im więcej w brzuszku mamy ( do 40 tc ) tym lepiej. Po to natura tak to wymyśliła że widocznie po coś ta ciąża prawidłowo trwa 40 tygodni a nie 38. Oczywiście jeśli coś zagraża życiu matki lub dziecka to wiadomo że trzeba wcześniej rozwiązać. Ale jeśli wszystko jest ok to nie rozumiem po co robić cesarke na 2 tygodnie przed terminem ? Czasem cc robią nawet z rozwarciem więc nie rozumiem z czym tu można nie zdążyć
Ja miałam w 39 tc wedlug lekarza, ale wedlug szpitala to byl 38 tc, w kazdym razie u mnie robią w 39/40 :)

mjvy3e5evtupvzgq.png
 
Chciałam zapytać tak z ciekawości,bo ja urodziłam pierwsze dziecko w 34tc,drugie raczej też urodzę wcześniej,ale jestem ciekawa w którym tygodniu ciąży robią planowe cięcia ? Może któraś z Was miała ?

Napisane na Lenovo TB-7304F w aplikacji Forum BabyBoom
Moje dzieci nigdy nie wytrwały wedlug planu pierwsze CC miałam miec 4 dni po terminie czyli skonczony 40 tc corka zaczęła się rodzic w dniu terminu popoludniu, na drugi dzień rano CC, tętno zaczęło spadać. Z synkiem miałam mieć CC 39 tc, zaczął się rodzić w 35 i już nie szło zatrzymać CC na szybko. Teraz że względu, ze to 3 CC mam mieć najpozniej w skończonym 38 tc a jak beda skurcze wcześniej to w skończonym 37 tc mam nadzieję, że nie wcześniej
 
reklama
reklama
Do góry