reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W Którym Tyg USG Wykryje dziecko ??

Lekarz na pierwszej wizycie robi wywiad np o chorobach . To nie dlatego że coś u Ciebie podejrzewa, ale ogólnie. 30 dni, czyli ok 35 od ostatniej@, co oznacza ok. 5 tygodni i 2 lub 3 dni w przy liżeniu, zakładając że okres masz co ok. 30 dni, owulacja ok. 15 dnia, tak na wstępne obliczenia, zaczęłaś 6 tydzień od OM, czyli ciąża ma ok. 2,5 tygodnia, przy cyklach 30 dniowych, jeżeli masz dłuższe, lub krótsze to może się owulka przesunąć i ciąża będzie młodsza, a takiej raczej nie widać:wściekła/y: Tak jak radziły dziewczyny, zrób betę i będziesz wiedzieć dokładnie na czym stoisz:-)
 
reklama
u mnie lekarz potwierdził ciążę w 5 tygodniu,byłam też w 4 tygodniu bo potrzebowałam zwolnienie ,ale stwierdził,że owszem coś widzi i to na 70 % jest ciąża,ale za wcześnie by postawić takie rozpoznanie i wystawiać zwolnienie.Tydzień później był już pewien:-)
 
Szczerze to już się pogubiłam w tych obliczeniach...myślałam że wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia po ostatniej miesiączce. Ostatnią miesiączkę miałam od 16 do 20 Grudnia. Dostaje co 28-29 dni. Teraz powinnam dostać 13 Stycznia- oczywiście jej nie było. Krwawienie utrzymuje się u mnie zwykle ok 4-5 dni.
Wydaje mi się że za bardzo się przejmuje...ale Boje się...
 
nic sie nie boj lekarze licza od ostatniej miesiaczki ale owulacje masz mniej wiecej w polowie cyklu zazwyczaj jakos 14 dni przed miesiaczka jak sie nie myle i wtedy dochodzi do zaplodnienia i faktycznie ciaza jest mlodsza o mniej wiecej 2 tyg zalezy jak dlugi masz cykl ja wedlug ostatniej miesiaczki jestem w 17 tygodniu a wedlug zaplodnienia w 15 a co do rozmowy o chorobach to to jest normalne
 
reklama
Wszystko zależy od sprzętu jakim dysponuje lekarz, im dokładniejszy tym szybciej wykryje. U mnie było to w 4 tyg. Nie martw się na zapas, odczekaj 2 tyg. i idź spokojnie na nastepne badanie.
 
Do góry