reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W którym tygodniu i z jaką wagą urodziły się bliźniaki

reklama
Moje skarby urodziły sie przez cc w 37 tyg i 2 dniu ciąży, odeszły wody
I bl Wiktoria 2830g i 53cm 10pkt
II bl Kacper 2670g i 54 cm 9pkt (1 mniej za zabarwienie skóry)
Teraz maja prawie 3 miesiące i waż prawie 6kg
 
U mnie to było tak że ponoć się nie spieszyli na świat i była szansa rodzić siłami natury ale niestety Matiemu bardzo się spieszyło i poród był przez CC w 35 tygodniu
Mateusz 47 cm i 2440
Maciuś 46 cm i 2410
 
Moje dziewczynki urodziły się w 36 tygodniu, termin mialam na 30 lipiec a one dokładnie miesiąc wcześniej 30 czerwca się urodziły. Skurcze porodowe miałam w 31 tygodniu dlatego miesiąc spędziłam na patologii w szpitalu no i 30 czerwca rano odeszły mi wody i miałam cc ponieważ jedna była ułożona pośladkowo a druga główkowo.

Waga urodzeniowa to
Emilka 1890 45 cm
Madzia 1750 46 cm

Emilka wyszła z cieplarki po 3 dniach a była 5 dni na noworodkach, natomiast Madzia miała duże problemy ze zdrowiem i walczyła o życie. Miesiąc po porodzie spędziła w szpitalu.
Dzisiaj mają 4,5 miesiąca i ważą 5,5 kilo.

Ja będąc w ciąży nie miałam gdzie zaczerpywać informacji na temat przebiegu ciąży bliźniaczej ponieważ ciąże wieloraczków są całkiem inne do pojedynczych.Wpadł mi w ręce poradnik Pani Joanny Tkacz "Bliźnięta - poradnik dla rodziców". Polecam go wszystkim przyszłym mamom bliźniaków. Jest świetny i wyjaśnia wiele spraw, są również statystyki w jaki sposób rodzą się bliźniaki najczęściej i w którym tygodniu. Są w nim informacje odnośnie przebiegu ciąży bliźniaczej jak również wychowywania bliźniaków i takie tam fajne sprawy :)
 
Ostatnia edycja:
Moi chłopcy urodzili się w 39 tygodniu przez CC (przez nadciśnienie indukowane ciążą, a obydwaj główkowo się ułożyli pod koniec)

Franek 3280 57cm
Staś 3350 56cm

:)
 
reklama
Kinga 2100(wyszła pierwsza) Klaudia 2900(wyszła druga)obydwie dostaly po 10pkt.
Poród siłami natury w 37tyg mile wspominam:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry