reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W którym tygodniu i z jaką wagą urodziły się bliźniaki

reklama
Porod w 34+1 cc
Wiktoria urodzona pierwsza 1810 i 42 9Apg cm
Klaudia urodzona druga 1950 i 43 cm 10Apg
W szpitalu spedzilysmy 17 dni z czego 6 male w inkubatorkach bo bardzo spadaly na wadze:no:Do domu wyszlysmy jak Ich waga przekroczyla 1800:tak::tak::tak:
 
cc równo 38 tygodni. Miałam zatrucie ciążowe i rzucawkę a więc cesarka była konieczna.....
Jaś 2500 7 w skali Apgar
Miruś 2300 8 w sakli Apgar - był jeszcze dzień w inkubatorze otwartym na dogrzaniu
Wyszliśmy po 10 dniach ze względu na mnie bo ciśnienie jeszcze długo mi skakało...
 
Pierwszy dzien 32-ego tc z powodu zespolu podkradania -TTTC, cc.
Kuba 1780
Kacper 1520
Chlopaki spedzili 3,5 tyg w szpitalu. Wszystko jest dobrze. Teraz maja 5,5 m-ca i waza 7kg :)
 
2ania dziękuję dzieciaczki miewają się super, troszku słabo przybierają na wadze bo były tylko na piersi i lekarz kazał 2 razy na dobę dać butelkę z mlekiem modyfikowanym. Nie jestem z tego zadowolona bo chciałam tylko karmić piersią ale skoro maluszki po piersi są nadal głodne to chyba z ta butelka dobre rozwiązanie. Ja doszłam już do siebie, choć pierwsze doby po cc nie wspominam mile. Problem miałam z obkurczaniem macicy więc dostawałam 2x dziennie zastrzyki domięśniowo na obkurczanie. Teraz jestem już 3 tyg po cc a brzuszek jeszcze dość spory. Na wadze zostało mi jeszcze 5 kg na plusie ( w ciąży przytyłam 20 kg). Pozdrawiam
 
Maciejka GRATULUJE!!
U MNIE niby tez bylo ppdkradanie wystraszyli mnie ale chyba po 2 tygodniach stwierdzili ze zadnego PODKRADANIA NIE BYLO!!!!!!Tyle nerwow co wtedy stracilam to nigdy takich nie mialam!!!na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo:)
zapraszamy na watek rozpakowanych
 
Czytam i nie mogę dosłownie uwierzyc, że Wasze Maluszki (w wiekszości) urodziły sie takie duże! Weszłam na to forum z ciekawości, bo zawsze podziwiam Mamy Bliźniąt (a odkąd urodziłam Stasia i wiem jaki to wysiłek odchowanie jednego tylko niemowlaka to podziwiam jeszcze bardziej! :-)) i na prawdę jestem zaskoczona, że bliźniaczki moga rodzić się takie duże! :-) Mój Staś, urodzony w 40tc miał 2930g - a w brzuszku był sam i ja narzekałam, ze mi cięzko - az strach myśleć, jak Wam musiało być ciężko - dlatego wielkie wielkie gratulacje dla Was! :-D
 
reklama
phoenix nie było tak źle, u mnie w brzuszku dzieci ważyły razem prawie 7 kilo, ale nie było mi jakoś szczególnie ciężko, może pod koniec trochę niewygodnie bym powiedziała :-) No ale do końca byłam na chodzie, 2dni przed rozwiązaniem prowadziłam auto:-) Myślę, że z tym poczuciem ciężkości to indywidualna sprawa no i zależy od organizmu, każdy odczuwa to na swój sposób.
Powodzenia w staraniach ! Oby jak najszybciej ziściły się plany powiększenia rodzinki!
 
Do góry