reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 W lipcu staraczki upałom się nie dają i dwie kreski na testach mają 🤰

Ogólnie są różne wersje na ten temat. Nie którzy mówią, że może zablokować, niektórzy że nie.
Mój lekarz mówi, że to za mała dawka, ale ja nie chcę ryzykować i biorę 2-3 dni po owulacji, którą sobie wyliczam po przez temperaturę. Możesz spróbować testów owulacyjnych lub monitoringu.
Możesz też oczywiście stosować się do słów lekarza, może nie zablokuje, a nawet jak zablokuje to niby też o to chodzi, bo ma to "zmusić" organizm do przyspieszania owulacji tak by była w tym 14dc
No właśnie w tym cyklu wspomogę się testami owulacyjnymi .zobacze co wyjdzie,choć nigdy testów nie robiłam,bo nie było takiej potrzeby.
Duphaston też mam 1 raz ,dawka to 2x1 przez 10 dni od 16 dc,kiedyś tam na wywołanie @miałam luteine, ale to było lata temu..
 
reklama
Ja biorę duphaston na wywołanie miesiączki i zawsze biorę go 10 dni, odstawiam i po 4-5 dostaję
Ja też mam teraz na 10 dni ,ale będę to brać pierwszy raz także ciężko stwierdzić po ilu dniach dostanę...miesiaczki miałam regularnie,teraz tak wyniknelo że cykl był dłuższy i dlatego chyba mi przepisał
 
Dziewczyny A mam pytanie odnośnie testów owulki...jeśli np cykl będzie bez owulacyjny to rozumiem że testy owulki też będą ciągle negatywne?dobrze rozumiem?
 
Aha.to przynajmniej będę wiedziała czy jest owulka

Tak jak pisze pietraczkaa nie będziesz miała 100% pewności co do owulacji. Test owulacyjne wykrywają wysokie stężenie lutropiny (LH) i na tej podstawie można uznać, że do 36h będzie owulacja, ale wysokie stężenie LH ma się np. przy PCOS a można mieć wtedy cykle wyłącznie bezowulacyjne. Bo wysoki poziom nie daje gwaracji pęknięcia pęcherzyka.
Potwierdzenie owulacji to tylko USG, ale też nie zawsze jak lekarz nie ma umiejętności (widziałam tu sporo kwiatków), a takie 100% to ciąża :p

Edit. I do testów polecam aplikację, najbardziej tutaj polecana to chyba premom - wrzucasz tam zdjęcia testów, a ona ocenia czy to już tzw. pik
 
Dzieeeeewczynyy🙊🙊🙈
Miałyście kiedyś odrazu po seksie różowawy śluz i odrobinki krwi 🤔🤔🤨 pierwszy raz coś takiego mi się zdażyło 😶😶😶
 
Dzieeeeewczynyy🙊🙊🙈
Miałyście kiedyś odrazu po seksie różowawy śluz i odrobinki krwi 🤔🤔🤨 pierwszy raz coś takiego mi się zdażyło 😶😶😶
tak, ja miałamw tym cyklu i podejrzewam że trafiłam akurat na owulację ale pewności nie mam, bo nie robiłam monitoringu.
To może być wszystko: otarcie, pęknięte naczynko, nadżerka która plami kontaktowo
 
reklama
tak, ja miałamw tym cyklu i podejrzewam że trafiłam akurat na owulację ale pewności nie mam, bo nie robiłam monitoringu.
To może być wszystko: otarcie, pęknięte naczynko, nadżerka która plami kontaktowo
No to mam nadzieję, że to coś najmniej groźnego 🙈🙈🙈
Ja też nie robię monitoringu, ale myślę że to nie owulacja, bo całkiem inny mam sluz, a raczej brak śluzu a kilka dni wcześniej mega ból jajnika i dużo sluzu🤔🤔🤔🤔
 
Do góry