reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

w oczekiwaniu na CIĄŻĘ...

Jańcio Wodnik wieszał swoją żonę głową do dołu u powały ;)

A tak na serio to wyluzować się trzeba i myśleć o niebieskich migdałach i mężu. Jak się ktoś stara za bardzo to nic mu nie wyjdzie ;D
O bezpłodności małżenskiej mówi się po 2 latach współżycia bez antykoncepcji i braku skutku prokreacyjnego. Nie ma zatem IMHO sensu juz po 3 miesiącach biegać na badania i przejmować sie nadmiernie stanem swojego zdrowia
Koleżanka wspomina bardzo kreatywnie szaloną imprezę ;)

życzę miłych starań
 
reklama
;D Dobry wieczór;D

Margolis ślicznie dziękuję za pomoc :) Może akurat się sprawdzi i rzeczywiście okażą się płodnymi :)
Aha :) Kobitki posłuchałam (poczytałam) Waszych rad ;D no i podchodzę do temetu "dzidzia" bardzo ale to baaardzo pozyt ;D No jeśli chodzi o mnie to dla mnie to jest COŚ, bo jak do tej pory to cały czas tylko myślałam... "a może teraz się uda?" a teraz mam poprostu podejście... że wkońcu się uda :) może mnie "dzidzia" zaskoczy ;D Och... byłoby to najmilsze zaskoczenie :)
Życzę Wam wszystkim szybkiego zafasolkowania ;D
 
Heeej-!
Jak weekend-zik mija?????..Ja wąasnie wróciłam z dłuuugiej wycieczki..padammm!!..
Do jutra dziewuszki-Owocnej nocy!!Tyłeczki w górę;)papapa
 
Hej Kasiu, dzięki za miłe słowa.
Monia - testy owulacyjne są różne w aptekach, ja próbowałam tego raz, ale niepamiętam jak się nazywały. Jeśli zdecydujesz się ich użyć poproś w aptece po prostu o testy owulacyjne. Raczej nie powinnaś mieć problemu z ich kupnem, choć nie w każdej aptece są. Druga sprawa - są dość drogie. Cena od 40 zł - 100 zł. Opakowanie zawiera 5 testów.
Testy owulacyjne wskazują zbliżający się termin owulacji. Wyglądają - i działają, na takiej samej zasadzie jak testy ciążowe, tylko każdy z tych testów wskazuje na obecność w moczu innego hormonu.
Testów jest jak mówiłam 5 - na 5 kolejnych dni cyklu. Do testów jest załączona instrukcja, kiedy powinno się rozpocząć testowanie, w zależności od długości cyklu. Ja miałam cykle 29 dniowe, to instrukcja zdaje się przewidywała rozpoczęcie testowania od 9 czy 10 dnia cyklu (liczonego oczywiście od 1 dnia miesiączki - tak dla pewności mówie, bo moja koleżanka sobie np żle liczyła cykle ;) ). Moim zdaniem, lepiej jest rozpocząć 1-2 dni później niż wskazuja w instrukcji, bo jedno opakowanie może wówczas nie wystarczyć.
Test robisz codziennie o tej samej porze dnia, może być wieczorem. Kilka kropelek moczu, czekasz kilka minut. Pokazuje Ci się ciemniejsza kreska kontrolna, i testowa - 1 dnia pewnie bardzo słaba, ledwo widoczna, ale każdego dnia coraz bardziej wyrazna, co wskazuje na wzratający poziom hormonu. Kiedy na tescie pokaza sie 2 kreski bardzo do siebie podobne, oznacza to ze owulacja nastąpi w ciągu 24 - 48 godzin. (zależy pewnie jaki test).
Heh, dość szczegółowo Ci to wyjaśniłam, mam nadzieję ze skutecznie.
Ja kiedy używałam tych testów byąłm zadowolona, tak mi się wydawało wówczas, ale nie zakonczyło się to sukcesem, a mysle dodatkowo wzmagało stres i napięcie przed owulacją. Pewnie kazdy musi na sobie wypróbowac.
Powodzenia!
Vitall-Doda - zdaje się, że masz już informacje, jak liczyc dni płodne, więc już sobie daruję wyjaśnienia. ;)
Pozdrawiam i życzę Wam powodzenia!! ;D
 
Hej dziewczyny!!
Dopiero wstałam a czuję się jakby mnie " z krzyża zdjęto". Mam tak już od kilku dni. A cycole bolą mnie niemiłosiernie. I wogóle od wczoraj dziwnie mi niedobrze. Ostatnia @ była 02.04, a cykle mam ok. 30 dniowe więc do następnej jeszcze trochę czasu. A może wogóle nie przyjdzie ? Próbuję nie myśleć, chciałam nawet przestać wchodzic na forum, ale jak tylko znajdę choćby 10 minut wolnego czasu to zaraz wchodzę zobaczyć co u Was :) Pozdrawiam Wszystkie :*
 
Kochane,
Witam w poniedzialek!Ja tez tak chcialam zrobic jak DreamsAboutBaby-czyli nie zag;ladac tu juz i nie myslec tak o maluszku,ale przed 10min wrocilam z pracy i siedze i pisze:)

Jak Wasz weekend?Byly pupki w gorze?u mnie byla,ale chyba nic z tego!sluchajcie czy nastepnego dnia temperatura powinna podskoczyc do gory?-co byloby jednoznaczne z ciaza!bo jak sie juz zajdzie to temperaturka jest wyzsza,nie?wiec kiedy wiadomo,ze juz sie fasolka zagniezdzila?pa,pa
DreamsAbouBaby kiedy robisz test?bo jak na moj wech to niedlugo sie z nami podzielisz nowinka?Ile sie staracie?bierzesz cos?Robilas jakies badania?
Moeje kolezance dzisiaj sie snilo,ze jestem w ciazy i sie cieszylam-czy to sen proroczy?oby...
 
Dorka,fajnie by bylo,co?jakbysmy wszystkie mialy brzuszki w galerii brzuszkow!forum by peklo!

Napiszcie prosze jak z ta temperatura?czy po zafasolkowaniu juz sie podnosi temeratura?bo ja czytalam u kogos tu na forum ze nie koniecznie, ale sama juz nie wiem jak to jest bo dzisiaj mialam 36,7-ale to jzu chyba tak przed @!!co wy na to?dajcie cynk!moze sie udalo wczorajsze"pupkowanie do gory" ;D :p ;D
 
reklama
Heja ja czytałam,że przed owulacją spada, a po jajeczkowaniu idzie do góry - różnica jakieś 5 kresek. pozdrawiam ;)
 
Do góry