reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W sierpniu testujemy, się nie poddajemy, a wysokie bety mieć będziemy🤞🤞

reklama
A ja się z tym zgodzę.

Tak, jak zaczęłam się starać, myśleć, kontrolować, to aż mi się przesunął cykl, że tak jak miewałam 24-26, gdzie ostatnio 24 dniowe, tak mi się w tym cyklu przesunął do 29dnia. I mówcie co chcecie, ale dla mnie, w moim przypadku, to nie do końca. Nawet to plamienie w 26dc. Nie, nie chce tak już. Ten stres, to myślenie, wręcz zaczęłam fiksować, odpuszczam.

Jak się uda, to się uda, ale już odchodzę od tego kontrolowania, sprawdzania codziennego, tego testowania przed...Najwyżej będzie mi daną trójeczka, która mam. Wręcz nie podobał mi się ten ostatni cykl, ten stres, którego sobie zafundowałem, przez co nawet się pokłóciłam z mężem.

Nawet mykam z forum. Wrócę, jak będzie ciaza, o ile będzie 😄
Bo właśnie tu chodzi o ten stres. Który jak wiadomo więcej szkodzi co do pracy hormonów niż pomaga. U mnie też wychodziły cyrki. Żołądek sie kurczył takie emocje😆
Takze Mniej kontrolowania to mniej stresu, mniej prolaktyna skacze lol co wiadomo oczywiście ze nie każdy może sobie na to pozwolić. Leczyć sie trzeba i wtedy teke6na pulsie tym bardziej.
Mi to pomogło przy 3 i przy 4 ciąży gdzie wyniki badań co do hormonów i rezerwy w cały świat😄. W końcu pyklo bez naprostowywania w organizmie czegokolwiek szok

Powodzenia!!
 
Może coś poradzicie...od 16 dc czyli wypadnie to sobota 16.08 mam zacząć brać Duphaston 2x1 .
Od 3 dni testy owulki są negatywne (1 grubaśna krecha).
Szkoda mi cyklu i nie wiem co zrobić,testować codziennie tą owulke i wziąść dopiero po kilku dniach po owulce(jeśli wogole test coś pokaże)czy zacząć brać tak jak doktorek zalecił?Może się mylę, może nie mam racji ale czytałam na innych forach że duphaston może, ale nie musi zablokować owulke, dodam że od skończonej wredne ciotki mierze tempke i mam nisko 36.5takze myślę że tej owulki raczej w tym tyg nie będzie...co o tym myślicie,doradzicie coś?
 
Może coś poradzicie...od 16 dc czyli wypadnie to sobota 16.08 mam zacząć brać Duphaston 2x1 .
Od 3 dni testy owulki są negatywne (1 grubaśna krecha).
Szkoda mi cyklu i nie wiem co zrobić,testować codziennie tą owulke i wziąść dopiero po kilku dniach po owulce(jeśli wogole test coś pokaże)czy zacząć brać tak jak doktorek zalecił?Może się mylę, może nie mam racji ale czytałam na innych forach że duphaston może, ale nie musi zablokować owulke, dodam że od skończonej wredne ciotki mierze tempke i mam nisko 36.5takze myślę że tej owulki raczej w tym tyg nie będzie...co o tym myślicie,doradzicie coś?
I jeszcze jedno...teraz wyczytałam że jak mam duphaston na 10 dni to przed odstawieniem jeśli się staram o dziecko mam zrobić test ciazowy...nic mi o tym lekarz nie wspomniał...wspomniał tylko ze po 10 dniach albo dostanę okres albo nie.
 
I jeszcze jedno...teraz wyczytałam że jak mam duphaston na 10 dni to przed odstawieniem jeśli się staram o dziecko mam zrobić test ciazowy...nic mi o tym lekarz nie wspomniał...wspomniał tylko ze po 10 dniach albo dostanę okres albo nie.
Edit :od 6.08 A nie od 16.08
 
Ja troszkę odpuściłam z tym wszystkim - sexu było za mało pod koniec lipca żeby czegokolwiek się spodziewać za kilka dni na teście ale kto tam wie czy wstrzeliłam
Się z owulacją czy nie skoro nie monitoruje tego . Zawsze zostaje mi jeszcze koniec sierpnia na starania 🙈
 
Może coś poradzicie...od 16 dc czyli wypadnie to sobota 16.08 mam zacząć brać Duphaston 2x1 .
Od 3 dni testy owulki są negatywne (1 grubaśna krecha).
Szkoda mi cyklu i nie wiem co zrobić,testować codziennie tą owulke i wziąść dopiero po kilku dniach po owulce(jeśli wogole test coś pokaże)czy zacząć brać tak jak doktorek zalecił?Może się mylę, może nie mam racji ale czytałam na innych forach że duphaston może, ale nie musi zablokować owulke, dodam że od skończonej wredne ciotki mierze tempke i mam nisko 36.5takze myślę że tej owulki raczej w tym tyg nie będzie...co o tym myślicie,doradzicie coś?
Nie jestem lekarzem, więc nie bierz zero jedynkowo tego co pisze.
Może lekarz zalecił ci duphaston od 16 dc np przez 3 cykle żeby unormować ci je? Wtedy nawet jeśli przez 3 cykle zablokujesz sobie owu, to w następnych miesiącach liczy na to, że będziesz miała szybciej owu, że jajeczko będzie młodsze / lepsze?
Nie wiem. Wiem też że są lekarze, którzy nie ogarniają o co chodzi z duphastonem a przepisują go jak drażetki. Bo jak nie wiedzą czym pomoc, to przepisują duphaston.
Druga sprawa to branie go 10 dni i odstawienie. Jeśli odstawisz bez zrobienia testu, a okaże się, że w ciąży byłaś to możesz poronić.
Jeśli lekarz każe ci brać aż do miesiączki, to możesz sobie mocno przedłużyć cykl, bo każda kobieta reaguje na niego inaczej i jedna dostanie w trakcie jego brania okres a druga dluuuugo dluuugo nie🤷‍♀️
Jest na insta dr Janowiec specjalista niepłodności i ma dwa posty o "duphastonozie" przeczytaj sobie je i podejmij decyzję, co zrobić
 
Nie jestem lekarzem, więc nie bierz zero jedynkowo tego co pisze.
Może lekarz zalecił ci duphaston od 16 dc np przez 3 cykle żeby unormować ci je? Wtedy nawet jeśli przez 3 cykle zablokujesz sobie owu, to w następnych miesiącach liczy na to, że będziesz miała szybciej owu, że jajeczko będzie młodsze / lepsze?
Nie wiem. Wiem też że są lekarze, którzy nie ogarniają o co chodzi z duphastonem a przepisują go jak drażetki. Bo jak nie wiedzą czym pomoc, to przepisują duphaston.
Druga sprawa to branie go 10 dni i odstawienie. Jeśli odstawisz bez zrobienia testu, a okaże się, że w ciąży byłaś to możesz poronić.
Jeśli lekarz każe ci brać aż do miesiączki, to możesz sobie mocno przedłużyć cykl, bo każda kobieta reaguje na niego inaczej i jedna dostanie w trakcie jego brania okres a druga dluuuugo dluuugo nie🤷‍♀️
Jest na insta dr Janowiec specjalista niepłodności i ma dwa posty o "duphastonozie" przeczytaj sobie je i podejmij decyzję, co zrobić
Moje cykle były regularne ,co 27 dni...ostatni się przeciągnol na 32 dni .wykryto torbiel na jajniku i lekarztwierdzi że dlatego też cykl się przesunął i duphaston na uregulowania cyklu
 
Ledwo co widać ale może do soboty coś się ruszy 🤷‍♀️
 

Załączniki

  • 20220802_091652.jpg
    20220802_091652.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 95
reklama
Laski melduję, że u mnie biało. Nie spodziewałam się niczego innego bo tak jak pisałam nie wiem czy nawet była owu 😅 teraz byle okres przyszedł szybko i....na chwilę obecną zawieszam starania.

We wrześniu pyknie rok, a ja już mam trochę dość tej gonitwy za idealnymi wynikami, tego łykania morza tabletek (jeszcze chwila i mógłbym nie jeść nic innego tylko tabsy😂) tego odliczania od @ do owu i od owu do testów. Ułożyłam sobie to w głowie i nie mam żalu 😉

Będę napewno Was podczytywać, trzymam za każdą z Was ogromnie kciuki i mam nadzieję, że wszystkie stąd pouciekacie za chwilę na wątki mamusiowe 🤞😍🤞
 
Do góry