reklama

W tym roku Świąt nie będzie

Temat na forum 'Pytanie tygodnia' rozpoczęty przez aniaslu, 9 Grudzień 2014.

1. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    46
    Lisa i John, rodzice 3 chłopców postanowili, że w tym roku w ich domu Świąt nie będzie.

Nie oznacza to rezygnacji z celebrowania narodzin Jezusa, ani z dekoracji i świątecznych przysmaków. Po prostu nie pojawi się święty Mikołaj z prezentami a na kominku nie zawisną ozdobne skarpety. Za to dzieci napiszą list do Świętego Mikołaja, w którym poproszą aby znalazł kogoś, komu można pomóc.

Rodzice uważają, że to działanie pozwoli zrozumieć dzieciom, jakie mają prawa i jakie są konsekwencje ich roszczeniowych postaw. Podobno przez kilka miesięcy Lisa i John pracowali nad zmianą zachowania maluchów, a kiedy to nie przyniosło efektu zdecydowali, że rezygnują z Bożego Narodzenia.
    Pieniądze na prezenty przeznaczą na- przeczytaj całość

I co sądzisz? Czy naprawdę dzieci powinny dostawać pod Choinkę prezenty, bo są grzeczne? Czy w takim razie, jeśli nasi bliscy w czasie roku nie byli”grzeczni” to też powinni zrezygnować z podarków? A może wspaniałe jest to, że rodzice są konsekwentni w swojej decyzji? Ciekawe, co napiszą po Świętach:) A ty, jak myślisz?

Ostatnia edycja: 9 Grudzień 2014
  2. ..aenye

..aenye Mama grudniowa'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja mam trzech synów i co tu dużo mówić - przygotowywanie dla nich prezentów to chyba jedna z najmilszych rzeczy, jakie wiążą się ze Świętami ;) Nie umiałabym się powstrzymać! Ta radość, którą okazują przy otwieraniu paczek - serio, ktoś chciałby z takiego widoku zrezygnować..? Cały rok się tym dogrzewam od środka! :)
    Choćby byli bardzo niegrzeczni - a nie są - to na Święta od Mikołaja prezent jest elementem magii... nie ma mowy, by miało jej zabraknąć. Mi samej byłoby przykro.

My pomagamy dzieciom z ubogich rodzin. Moi chłopcy wiedzą, jakie mają szczęście, mając takie a nie inne warunki, i dzielimy się co roku z dziećmi, które tego nie mają. Kupujemy i razem pakujemy dla nich prezenty, słodycze, jedzenie i razem wysyłamy.. ale jedno nie wyklucza u nas drugiego :)

3. reklama
  4. femme fatal

femme fatal Mama Ninki :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dokładnie :-)

Można pomagać uważam że to świetny pomysł ale czemu odbierać sobie radość ze świąt ?
    Ja bardziej jestem za tym żeby nauczyć dzieci cieszenia się z drobiazgów, teraz jest moda na super drogie prezenty i to mnie przeraża. Samo oczekiwanie na prezent i tego co może się w nim znajdować ma być przeżyciem i sprawiać radość :)

• Lubię to Lubię to x 1
    • Dziękuję! Dziękuję! x 1
    • Lista
  5. happybeti

happybeti show must go on...

Najlepsze odpowiedzi:
    30
    Biedne te dzieci...rodzice jacyś "faszyści wychowawczy":no:. Zwyczajnie NIE WIERZĘ, że będac konsekwentnymi i dobrymi rodzicami, nie potrafili u dzieci wytworzyć empatii i rozumienia zalezności przyczynowo-skutkowych. Bardziej mam wrażenie, że to z nimi coś " nie halo" i nie potrafiąc mądrze wyegzekwować swoich zasad, desperacko chwytają się radykalnych rozwiązań.
    SKĄDŚ "postawa roszczeniowa" u tych dzieci się wzięła. Nie krasnoludki i nie swięty Mikołaj ją zaszczepili, jeśli w ogóle takowa jest .
    Moim zdaniem - beznadzieja, a rodzice sami powinni poszukać porady psychologa, bo to Z NIMI coś nie tak.

6. K0ralina

K0ralina

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Normalnie współczesna opowieść wigilijna! Duchy świąt powinny ich nawiedzić i uświadomić na czym polegają owe święta ;P

7. Nie zarejestrowana(y)

Nie zarejestrowana(y) Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Genialne!

Ja bym chętnie zrezygnowała z całego cyrku w okół świąt. Nie z samych prezentów, ale z całej reszty również/przede wszystkim.

Rok ma 365/366 dni, można wybrać jakikolwiek inny na pomaganie innym. Pomaganie, bo są święta i tylko i wyłącznie dlatego to czysta hipokryzja.

8. gigi88

gigi88

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Niektórym to się mózg lasuje

9. DominikaWRO

DominikaWRO

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie wyobrażam sobie nie mieć świąt... To tak jakby nie obchodzić urodzin...

10. reklama
  11. happybeti

happybeti show must go on...

Najlepsze odpowiedzi:
    30
    Chyba nie przeczytałaś uważnie artykułu.
    JAK taka postawa miałaby niby nauczyć dzieci kreatywności?
    Kreatywności może nauczyć wspólne robienie ozdób świątecznych, przygotowanie własnoręcznie zrobionych, choćby skromnych prezentów. Nie -rezygnacja z nich i wpłata pieniędzy na jakąś organizację. GDZIE tu "kreatywność" ?
    Zgadzam się, ze święta moga być skromne- wazna jest atmosfera.

12. toklau

toklau

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie rozumiem tych z was ktorzy pisza takie krytyczne rzeczy.. przeciez pomysl jest bardzo dobry - swieta beda ale bez jednego podarunku, pzreciez prezent mozna dziecku kupic w lutym albo maju jesli zasluzy. A nauczyc swoje dziecko bycia dobrym czlowiekiem to chyba najpiekniejszy przeciez prezent...

Poleć forum