reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W*Y*P*R*A*W*K*A czyli wszystko dla naszych dzieciaczków!!!

Trochę Wam zazdroszcę tego zakupowego szaleństwa, ja zostawiałam wszystko po KAcperku, bo planowaliśmy drugie od samego początku z małą różnicą wieku...
dokupiłam tylko gondolkę do wózka bo w tak zwanym międzyczasie nauczona doświadczeniami zmieniłam wózek, zostały mi tylko kosmetyki, ale to na samym końcu

na razie portfel oczyszcza nam obecny Junior bo co chwilke z czegoś wyrasta :-p
 
reklama
Witam

Ja również mam wielką ochotę aby już coś kupic. Ale wstrzymuje się ponieważ czekam aż pan doktor powie jaka płeć. 26 lipca idę na badania i jak się dowiem to zacznie sie szaleństwo. Już dziś przechodząc obok sklepu z dziecięcymi ubrankami i zabawkami nie mogę się powstrzymać aby nie wejść do środka. Mój mąż chce już autka kupować ;)

Niektóre ubranka przecież można kupić uniwersalne, takie, które będą dobre i dla dziewczynki i dla chłopczyka. Poza tym jakieś pierdółki też już można sobie pokupować, bo później można zawału od rachunku dostać.
 
My mamy pokupowane już chyba wszystko :-p
teraz zostały już tylko konkrety: wózek, łóżeczka, foteliki samochodowe :-)
 
To może doświadczona Mama napisze nam ( w wersji do druku ;) ) co powinnyśmy kupić. To moja pierwsza ciąza i szczerze mówiac mało wiem co powinnam kupić, a takie jak ja chętnie przyjmą dobra rade.

tutaj wklejam link Ci
 
Żywienie Niemowlaka


  • laktator (pomoże odciągać nadmiar mleka w piersiach)
  • 2 szt. butelki 125 ml.
  • 2-4 szt. butelki 250 ml.
  • smoczki do butelek (jeden smoczek na jedną butelkę) w rozmiarze do 3 miesięcy
  • szczoteczka do mycia butelek (duża) i do mycia smoczków (mała)
  • termopak dla butelek
  • podgrzewacz (z doświadczenia polecam)
  • sterylizator (z doświadczenia zalecam)



Spanie dla Niemowlaka


  • Łóżeczko
  • materac pasujący do łóżeczka
  • 2 komplety pościeli (poszewka na poduszkę, poszewka na kołderkę, prześcieradło)
  • kołderka
  • 2 kocyki cienkie
  • 1 kocyk grubszy
  • 2 beciki
  • smoczek normalny, profilowany
  • smoczek uspokajający



Ubranie dla Niemowlaka


  • śpioszki - ok. 4 szt.
  • koszulki - ok. 4 szt.
  • czapeczki (2 cienkie, 1 grubsza). Najlepiej ze ściągaczem. Grubsza wiązana z nausznikami.
  • skarpetki ze ściągaczem - ok. 2 szt.
  • kaftaniki - ok. 2 szt.
  • śpiworek z kapturkiem
  • śliniaczki – 4 szt



Higiena dla Niemowlaka


  • oliwka
  • mydełko
  • krem przeciw odparzeniom
  • krem do skóry
  • krem do twarzy
  • zasypka
  • szczoteczka miękka do czesania
  • nożyczki małe z zaokrąglonymi końcami
  • chusteczki nasączone
  • patyczki higieniczne
  • termometr (polecam elektroniczny)
  • pieluszki tetrowe - około 30 szt.
  • ceratki nieprzemakalne cienkie pod prześcieradło - ok. 3 szt.
  • ceratka nieprzemakalna do przewijaka (gruba)
  • przewijak
Kąpiel Niemowlaka


  • wanienka (polecam profilowaną)
  • myjka (na początku lepiej się myje ręką)
  • termometr do pomiaru temperatury wody
  • mydełko do kąpieli
  • okrycie kąpielowe - 2 szt.



Spacer z niemowlakiem


  • wózek
  • śpiwór do wózka
  • malutka poduszeczka
  • torba na akcesoria
  • osłona przeciwdeszczowa

takie cosik znalazłam
 
Żywienie Niemowlaka
  • laktator (pomoże odciągać nadmiar mleka w piersiach) JA NIE MIALAM LAKTATORA, POTEM MOZNA KUPIC JAK POTZREBA ALE ZA WCZASU NIE MA SENSU!!!
  • 2 szt. butelki 125 ml.
  • 2-4 szt. butelki 250 ml. Z BUTELKAMI TO NA POCZATEK WYSTARCZY JEDNA DUZA I JEDNA MALA NA HERBATKE, NA POCZATKU I TAK KARMICIE W WIEKSZOSCI CYCEM WIEC NIE MA SIE CO WCZOWAC
  • smoczki do butelek (jeden smoczek na jedną butelkę) w rozmiarze do 3 miesięcy
  • szczoteczka do mycia butelek (duża) i do mycia smoczków (mała)JA MAM JEDNA SZCZOTKE DO WSZYSTKIEGO PIERWSZE MIESIACE I TAK GOTUJE SIE RZECZY A MYJE ZWYKLYM MYDLEM DLA NIEMOWLAT
  • termopak dla butelek TERMOPAK OK ALE TEZ PROPONUJE KUPIC DOPIERO JAK POTZREBNY
  • podgrzewacz (z doświadczenia polecam) JA NIE MAM PODGRZEWACZA I GENERALNIE NIE MA DLA MNIE Z A D N E J ROZNICY JAK PODGRZEWA SIE W GARNUSZKU Z WODA ZRESZTA NA POCZATKU I TAK NIE MA CO PODGRZEWAC BO I MLEKO I HERBATKI ROBI SIE Z CIEPLEJ WODY A NIE PODGRZEWANEJ, JESLI JUZ TO PRZYDA SIE DO PODGRZEWANIA OBIADKOW ALE SZCZERZE MOWIAC UWAZAM ZE TO ZBEDNE, JA MAM GARNUSZEK I WODE ;-)
  • sterylizator (z doświadczenia zalecam) JA NAPALILAM SIE NA STERYLIZATOR ALE TO WYDAWANIE KASY, STERYLIZUJE SIE PRAKTYCZNIE JAKIES 2 MIESIACA POTEM JUZ MOZNA SOBIE ODPUSCIC- GARNEK Z WODA GOTOWANIE 5 MINUT I EFEKT TEN SAM A STERYLIZATORY SA DROGIE- PRZYNAJMNIEJ TE ELEKTRYCZNE
Spanie dla Niemowlaka
  • Łóżeczko
  • materac pasujący do łóżeczka
  • 2 komplety pościeli (poszewka na poduszkę, poszewka na kołderkę, prześcieradło)
  • kołderka
  • 2 kocyki cienkie KOCYKOW NIGDY NIE ZA WIELE
  • 1 kocyk grubszy
  • 2 beciki ( JA MIALAM BECIK POZYCZONY OD ZNAJOMYCH I NIGDY GO NIE UZYLAM, SPIWOREK DO FOTELIKA WYSTARCZY, DZIDZILA ZE SZPITALA MIALAM W FOTELIKU I KOMBINEZONIE A NA SPACERY W GONDOLI- BEZSENSOWNY WYDATEK
  • smoczek normalny, profilowany
  • smoczek uspokajający- JAK DLA MNIE NIE MA ROZNICY, MOJ MIAL ZWYKLY SMOCZEK NUKA USPOKAJAJACY NIBY ALE JA NIE WIDZE ZADNEJ ROZNICY
Ubranie dla Niemowlaka
  • śpioszki - ok. 4 szt.
  • koszulki - ok. 4 szt.
  • czapeczki (2 cienkie, 1 grubsza). Najlepiej ze ściągaczem. Grubsza wiązana z nausznikami.
  • skarpetki ze ściągaczem - ok. 2 szt.
  • kaftaniki - ok. 2 szt.
  • śpiworek z kapturkiem
  • śliniaczki – 4 szt UBRANKA OK ALE LEPIEJ KUPOWAC ZA DUZE BO Z TYCH MIKRO TO MALUCH SZYBKO WYRASTA, WOLE BODY NIZ KAFTANIKI ALE DLA TAKICH NOWORODKOW SA SPOKO KAFTANIKI, DOBRZE MIEC NIEDRAPKI NA RACZKI CHOCIAZ JA MOJEMU ZAKLADALAM PO PROSTU SKARPETECZKI CIENIUTKIE, POLECAM TEZ PAJACE ZAPINANE NA ZATRZASKI MOJ PIERWSZY MIESIAC CHODZIL PRAKTYCZNIE W NICH CALY CZAS
Higiena dla Niemowlaka
  • oliwka
  • mydełko
  • krem przeciw odparzeniom
  • krem do skóry
  • krem do twarzy
  • zasypka ( JAK MA SIE KREM NA ODPARZENIA NP SUDOCREM TO ZASYPKA NIEPOTZREBNA, MOJA STOI DO DZISIAJ. JAK BYL MALUTKI TO WYSTARCZYL LINOMAG A NA CZERWONE SUDOCREM
  • szczoteczka miękka do czesania
  • nożyczki małe z zaokrąglonymi końcami
  • chusteczki nasączone
  • patyczki higieniczne
  • termometr (polecam elektroniczny) JA MAM ZWYKLY RTECIOWY I TEZ DAJE RADE ALE NIE PRZECZE ZA ZAINWESTUJE W ELEKTRON
  • pieluszki tetrowe - około 30 szt.TETROWE PIELUCHY ZAWSZE SIE PRZYDAJA, DO WYCIERANIA, LATEM DO WYSCIELENIA NP FOTELIKA A POTEM ZAWSZE MOZNA Z NICH ZROBIC SZMATY;-)
  • ceratki nieprzemakalne cienkie pod prześcieradło - ok. 3 szt.KURDE Z TYMI CERATKAMI TO JA NIE WIEM
  • MAM ICH 5 I MOZE UZYLAM JEDNEJ TYLKO RAZ
  • ceratka nieprzemakalna do przewijaka (gruba) ZAZWYCZAJ PRZEWIJAKI SA Z TWORZYWA SZTUCZNEGO WIEC NIE TZREBA JESZCZE CERATY, A I TAK ZAWSZE SIE KLADZIE JESZCZE PIELUCHE NA TO. POLECAM TAKI DMUCHANY PRZEWIJAK KTORY KLADZIE SIE NA KOMODE DO PRZEWIJANIA Z IKEI JEST SUPER
  • przewijak
Kąpiel Niemowlaka
  • wanienka (polecam profilowaną) MY KUPILISMY PRZYBAJERZONA WANIENKE ZA PRAWIE 200 FISCHER PRICE I TAK NAPRAWDE BYLA FAJNA TYLKO JAK BYL MALUSIENKI BO MA TAKI JAKBY HAMACZEK. BEZSENSU WYDATEK. ALE ZDECYDOWANIE POLECAM NAJZWYKLEJSZA NA SWIECIE WANIENKE- TAKA MA U MOICH RODZICOW, JEST DUZA, TANIA - WKLADA SIE PIELUCHE NA DNO I JUZ. PROPONUJE JEDNAK KUPIC STELAZ DO WANIENKI JAK SIE NIE MA STOLU NA KTORYM BEDZIE SIE KAPAC MALOLATA BO PLECY BOLA
  • myjka (na początku lepiej się myje ręką) JA MAM DWIE MYJKI I WOLE REKA ;-) ZRESZTA W PACZUSZCE Z ROZNOSCIAMI KTORA DOSTANIECIE W SZPITALU JEST MYJKA Z OILATUM
  • termometr do pomiaru temperatury wody TERMOMETR MAM ALE TAK NAPRAWDE TO SZYBKO SIE NAUCZYCIE TEPM :rofl2:
  • mydełko do kąpieli NA POCZATEK FAJNE JEST OILATUM DO KAPIELI BO NIE TRZEBA POTEM JESZCZE SMAROWAC MALUCHA
  • okrycie kąpielowe - 2 szt.
Spacer z niemowlakiem
  • wózek
  • śpiwór do wózka
  • malutka poduszeczka MOJ NIE MIAL PODUSZKI W GONDOLI
  • torba na akcesoria TAK NAPRAWDE KAZDA WIEKSZA TORBA
  • osłona przeciwdeszczowa
JAKBY COS TO JESZCZE SLUZE SWOJA POMOCA I RADA :-)
 
mam nadzieje ze wszystko rozumiecie z mojego belkotu ;-)

jak macie jeszcze jakies listy to moge podopisywac ze swojej strony jak to wygladalo u mnie :)
 
reklama
Do góry