reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W*Y*P*R*A*W*K*A czyli wszystko dla naszych dzieciaczków!!!

Trochę Wam zazdroszcę tego zakupowego szaleństwa, ja zostawiałam wszystko po KAcperku, bo planowaliśmy drugie od samego początku z małą różnicą wieku...
:-p

To ma swoje pozytywne strony, bo dużo się oszczędza, a później i tak będą zawsze jakieś dodatkowe wydatki..
 
reklama
Sugar dzięki za komentarz ;)

Nie wiem czemu ale nie mam odwagi jeszcze kupować. Jestem w 20 tygodniu ciąży i boję się zapeszyć. Ale naprawdę mam wielką ochotę coś już kupić ;)
 
Sugar, my też kupiliśmy tą przybajerzoną wanienkę Fisher Price, ale ta zawieszana mata była w użyciu raz, a później też nie było za specjalnie wygodnie :baffled:.Kupiliśmy więc najzwyklejszą na świecie wanienkę i jest super :tak:.A niedługo i tak przenosimy się do naszej dużej, łazienkowej wanny ;-).
Co do podgrzewacza to mi się przydaje czasami ;-).Zwłaszcza rano, jak jestem półprzytomna, to wrzucam tylko do niego butelkę z wodą, przewijam Małą i woda już jest ciepła :tak: i można robić mleczko :-).
Sterylizatora nie miałam, butelek nie gotowałam, moje dziecko żyje i ma się dobrze.Nie należy chyba zbytnio przesadzać ze sterylnymi warunkami.
Co do ciuszków, to też uważam że body są lepsze niż kaftaniki, które podwijają sie na plecach.Owszem, na początku można się bać przekładać coś przez głowę maleństwu, ale to nic takiego strasznego ;-).A wygoda na pewno większa, i maluszka nic nie drażni na pleckach.A w ogóle to polecam pajace rozpinane na całej długości.Oliwka przez kilka miesięcy nosiła pajace i nie narzekała :-D.Niedrapek nie używałyśmy i nic wielkiego się nie działo.A nawet jeśli mała czasem się podrapała, to tragedii nie było ;-)
Na odparzenia z całego serca polecam MĄKĘ ZIEMNIACZANĄ :tak:.I Penaten.U nas akurat Sudocrem nie działał.
No i miłych szaleństw zakupowych, Mamusie :-)

pozdrawiam
mamusia listopad 2006


A jeszcze sobie przypomniałam że te wszystkie ozdoby na łóżeczka, czyli ochraniacz, przybornik to faktycznie tylko ozdoby nic więcej, przynajmniej u nas.No i jeszcze siedlisko kurzu.Poza tym kołderka była w użyciu może 2 razy, całą zimę Oliwka spała pod kocykiem i nie marzła, a u nas wcale nie jest ciepło w mieszkaniu zimą.
 
Odnosnie podgrzewacza- to ja uzywalam po prostu termosu. Nie chcialo mi sie w nocy wstawac, zeby wode gotowac. Butelki wygotowywalam po prostu, ale tez nie za dlugo;-)
 
A my mleko podgrzewalismy w kapieli wodnej.
Mam podgrzewacz,ale stoi nieuzywany.Moze teraz sie do niego przekonam :eek:
A jak Antek skonczyl roczek to podgrzewalismy butle w mikrofali i tak do tej pory.
Wystarczy 5 sekund i woda ciepla,ale nie goraca.Oczywiscie zawsze sprawdzam jej temperature :tak:
Sterylizator uzywalam przez 6 miesiecy,teraz butelki zalewam wrzatkiem.
Wanienke mamy na stojakach,jest rewelacyjna bo plecy nie bola,ale zajmuje sporo miejsca.Fakt,ze po kapieli zawsze mozna zlozyc i wrzucic w kat.
Becika nigdy nie mialam i przezylam bez niego.Wystarczy kocyk
Lezaczek bardzo sie przydal i nie wyobrazam sobie zycia bez niego.
Zasypki nigdy nie uzywalam
 
Inna - też myślę że nie należy przesadzać ze sterylnością. Jak ze wszystkim - co za dużo to niezdrowo;-)
Tak więc podgrzewacz i sterylizator są wg mnie conajmniej mało przydatne.

Anineczka - wanienka na stojakach to faktycznie fajny pomysł

A resztę już kupiłam w sobotę i niedzielę :-)
 
ochraniacz u mnie w uzyciu
szczegolnie jak malolaty nabeda umiejetnosc przemieszczania swoich malutkich cialek hehe

ja jak mowilam zamiast profesjonalnych ;-)niedrapkow mialam skarpetki
moj niestety drapal sie i wygladal jak bandzior :sorry2:

lezaczek jest super
teraz juz mlody kuma jak sie z niego wyswobodzic ale generalnie jest super sprawa i warto kupic taki co starcza na dluzej ;-)
 
w piątek doszła wanienka dla synusia jest fajowa
fajniejsza nawet niz na fotce:-)

dzisiaj kupiłam karuzelkę i pościel
karzooyk3.jpg

sunflowerkr7.jpg
 
reklama
Do góry