reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada- bezczaszkowiec

reklama
Jest to wada genetyczna płodu polegająca na braku pokrywy czaszki. Wada jest nieuleczalna. Jest podstawą do dokonania legalnej aborcji.
 
Witam, z tym przerwaniem ciazy nie jest do konca tak jak piszesz ja jestem w 27tyg i kazano mi cize donosic. nikt mi jej nie przerwie, rozumiecie jaki to ból, mozna powiedziec ze czekam na pogrzeb wlasnego dziecka, najgorsze sa wieczory kiedy ono zaczyna kopac ruszac sie, nie potrafie znalezc slow do opisanie tego co czuje, zaraz potem pojawia mi sie przed oczami malutka trumna :( moze ktoras z was to przezyła???
 
Witam, z tym przerwaniem ciazy nie jest do konca tak jak piszesz ja jestem w 27tyg i kazano mi cize donosic. nikt mi jej nie przerwie, rozumiecie jaki to ból, mozna powiedziec ze czekam na pogrzeb wlasnego dziecka, najgorsze sa wieczory kiedy ono zaczyna kopac ruszac sie, nie potrafie znalezc slow do opisanie tego co czuje, zaraz potem pojawia mi sie przed oczami malutka trumna :( moze ktoras z was to przezyła???

jestes z PL?
ilu lekarzy potwierdziło diagnozę? na ilu sprzetach USG? jelsi diagnoza jet 100% pewna, ze to ta wada, to lekarz sam powinien zaproponować wywołanie porodu...
nie przeżyłąm tego, dzięku Bogu, ale jako położna byłam kiedyś przy takim porodzie...
koniecznie skonsultuj sie z innymi lekarzami w sprawie koniecznosci donoszenia ciąży.....
 
tak jestem z Polski potwierdzona diagnoza w woj. malopolskim juz bylam u kilku i zawsze to samo, trzeba donosic w dzisiejszych czasach nikt pani teraz tego nie przerwie
 
może powinnaś skonsultować to z prof. Stanisławem Radowickim, krajowym konsultantem ginekologii i położnictwa

---------------
znalazłam jeszcze coś takiego
[ame=http://forum.di.com.pl/showthread.php?t=538]Smutna historia Totka - Forum Dziennika Internautów[/ame]
...................
 
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
Mam Prawo 1 (33) luty 2006

co do porodu - dziecko urodziło się ok 30-32 tyg - dopiero wtedy matka dowiedziała sie o wadzie i wywołano poród. dziecko urodziło się żywe, ale zmarło kilka minut po porodzie, chrzciła położna. poród był siłami natury, matka nie chciała widziec dziecka... położna zawięła je w kocyk, postwoerdzeniu śmierci, zabrano je do prosektorium na sekcje. z tego co pamiętam ojciec chciał zobaczyc dziecko.
nie wiem jaką ty podejmiesz decyzję, ale jeśli zechcesz ozbaczyc dziecko, to musisz przygotować się na smutny widok... możesz poprosić o założenie czapeczki zanim pokażą ci dziecko...
 
Ostatnia edycja:
Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży

z dnia 7 stycznia 1993 r.

(z 1993 r., Dz.U. Nr 17, poz. 78; z 1995 r., Nr 66, poz. 334, z 1996 r., Nr 139, poz. 646, z 1997 r. Nr 141, poz. 943, Nr 157, poz. 1040 i z 1999 r. Nr 5, poz. 32)
Uznając, że życie jest fundamentalnym dobrem człowieka, a troska o życie i zdrowie należy do podstawowych obowiązków państwa, społeczeństwa i obywatela; uznając prawo każdego do odpowiedzialnego decydowania o posiadaniu dzieci oraz prawo dostępu do informacji, edukacji, poradnictwa i środków umożliwiających korzystanie z tego prawa, stanowi się, co następuje:
art 4a: (punkt 2)

1. Przerywanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy:
1. ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,
2. badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,
3. zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego
 
reklama
Punkt drugi dokladnie okresla co mozna zrobic w takiej sytuacji w jakiej sie znalazlas. Moze powinnas skonsultowac sie z prawnikiem, bo jesli lekarz odmawia przerwania ciazy to wedlug mnie łamie Twoje prawa.
 
Do góry