reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada genetyczna - translokacj robertsonowska 13 i 14 chromosomu

Lilka2304

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2019
Postów
820
Hej mam pytanie czy ktoś z was miał taki problem jak nazwa wątku? Siostra babci i jej syn są nosicielami tej wady prawdopodobnie babcia jej nie ma musi iść się zbadać ale problem wynika z tego że staramy się już 4 rok i nic nie idize z wyników wynika że i u mnie i u mojego partnwra jest ok będę po okresie szła na badanie drożności jeszcze ale jeżeli się okaże że i u mnie jest taka wada to jak to wygląda ze staraniami da zajść się naturalnie?
 
reklama
Powiem Ci jak nam to tłumaczyli genetycy, ponieważ moje dziecko ma translokację robertsnowską zrównoważoną 13 i 14 chromosomów. Taka translokacja dziedziczy się bardzo często w formie niezrównoważonej, dochodzi wtedy do utraty materiału genetycznego i najczęściej do poronienia. Wystarczy zwykłe badanie kariotypu żeby to wykryć. Niemniej jednak nie zawsze dochodzi do zmiany ze zrownoważonej do niezrównoważonej, dlatego nie jest to sytuacja skreślająca zupełnie donoszoną ciążę.
 
Do góry