reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wada letalna mojej córeczki....

Itsaris

Fanka BB :)
Miasto
Olsztyn
Rozwiązania
0
Ogarnęło mnie wczoraj takie przerażenie wieczorem.....
Od 2-3 tygodni Tosia jest taka niesamowita. Wczorajszy dzień i ostatnie to już samą siebie przechodzi. Ładnie ćwiczy, stara się główkę trzymać, bo jest ciekawa tego co wokoło się dzieje.... Mniej płacze. I zaczęła jeść pięknie łyżeczką ❤ uśmiecha się, gada dużo, macha rękami, łapie mnie za nos za włosy. Przekręca się troszkę na boczki. Po prostu same cuda. Wczoraj na zajęciach i w domu się wzruszyłam. Karmiąc Tosie łyżeczką miałam łzy w oczach. Takie to wszystko cudowne, Ona jest taka kochana....

I wieczorem jak mnie wziął strach o nią.... Jak przyjdzie dzień, kiedy będzie właśnie taki świetny okres, a Jej serce nie wytrzyma. Albo po prostu odejdzie. BOŻE JAK JA SIĘ TEGO BOJE
Dawno tego strachu nie czułam. Jest jakiś inny. Zapominamy tak na co dzień, czasami, że Tosia jets śmiertelnie chora. Nawet trudno jest mi to teraz napisać. Nie chcę w to wierzyć.
Dziś przez to kiepsko się czuje, choć wczoraj miałam cudowny dzień. Boję się. Po prostu, boję się, że któregoś dnia Ją stracę....
IMG_20200129_104604.jpg

reklama
M

Mar1

Gość
@Itsaris - ulotki przyszły i idą powoli w świat.
Strach myślę jest nieodłącznym elementem rodzicielstwa. U Was jest usprawiedliwiony wzmożony niepokój, ale i u innych rodziców się on pojawia. Nie dajcie się temu. Nie na wszystko macie wpływ i trzeba się skupić tylko na tym, co jest w sferze Waszego wpływu - a więc dbanie o Tosienkę i o Was w tym wszystkim. Kolekcjonowanie dobrych wspomnień i łapanie tych ulotnych chwil. Tosienka jest niesamowicie waleczną dziewczynką, rozwija się w swoim tempie, jeszcze niejednokrotnie Was zaskoczy.

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
@Itsaris... Ten strach... Ta panika... Płytki oddech... Brak snu... Troska o jutro... Czy ktoś może to zabrać... Zminimalizować...odwrócić. też mam takie dni paniki. Teraz właśnie odpoczywam bo wczoraj Helenka wróciła do domu ze szpitala. A ja jestem dentka. Cieszę się chwilą, a jeszcze przedwczoraj szalałam, bo jej stan w szpitalu się pogorszył a lekarze rozkładają ręce.

Nie da się nie myśleć o śmiercią kiedy jest tak bardzo namacalna. Cieszę się, że coraz więcej tych dni, kiedy zapominacie o chorobie. I oby było ich jeszcze wiecej. Czerpcie z nich sile.

Nie wiem jak to będzie w ten najgorszy dzień. Już kilkakrotnie przeżywałyśmy ciężki stan naszych dzieci. Jeśli się tylko da musimy od tego czasu uciekać. Nie da się tego wyobrazić, wymyślić jak będzie. Trzeba mieć tylko nadzieję, że ta chwila jest mocno odsunięta w czasie... A w razie nagłego jej powrotu życzę tobie i sobie siły... Abyśmy umiały pozwolić naszym Cudom odejść w spokoju i w miłości. Najlepiej w ramionach mamy i taty

Ostatnia edycja:

mala_mi1987

Rozwiązania
0
@Itsaris... Ten strach... Ta panika... Płytki oddech... Brak snu... Troska o jutro... Czy ktoś może to zabrać... Zminimalizować...odwrócić. też mam takie dni paniki. Teraz właśnie odpoczywam bo wczoraj Helenka wróciła do domu ze szpitala. A ja jestem dentka. Cieszę się chwilą, a jeszcze przedwczoraj szalałam, bo jej stan w szpitalu się pogorszył a lekarze rozkładają ręce.

Nie da się nie myśleć o śmiercią kiedy jest tak bardzo namacalna. Cieszę się, że coraz więcej tych dni, kiedy zapominacie o chorobie. I oby było ich jeszcze wiecej. Czerpcie z nich sile.

Nie wiem jak to będzie w ten najgorszy dzień. Już kilkakrotnie przeżywałyśmy ciężki stan naszych dzieci. Jeśli się tylko da musimy od tego czasu uciekać. Nie da się tego wyobrazić, wymyślić jak będzie. Trzeba mieć tylko nadzieję, że ta chwila jest mocno odsunięta w czasie... A w razie nagłego jej powrotu życzę tobie i sobie siły... Abyśmy umiały pozwolić naszym Cudom odejść w spokoju i w miłości. Najlepiej w ramionach mamy i taty
Destino, z przerażeniem czytam to co piszesz. Tak źle jest z Twoją córeczką? Przepraszam, że pytam. Ale nie potrafię nie zapytać. Tak pięknie zawsze tu piszesz. Zawsze potrafisz dobrać odpowiednie słowa, gdy innym to nie wychodzi. Mi nie wychodzi.
Trzymaj się. Zdrówka dla maleństwa.

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Destino, z przerażeniem czytam to co piszesz. Tak źle jest z Twoją córeczką? Przepraszam, że pytam. Ale nie potrafię nie zapytać. Tak pięknie zawsze tu piszesz. Zawsze potrafisz dobrać odpowiednie słowa, gdy innym to nie wychodzi. Mi nie wychodzi.
Trzymaj się. Zdrówka dla maleństwa.
Bywało, że w szpitalu z zimną Helenką mdlejąca na rękach pędziłam do lekarzy. Ogólnie jest całkiem dobrze, ale chwilę grozy miewamy. Helenka z małymi przerwami od sierpnia jest w szpitalu. Wczoraj wróciła do domu. 26 lutego znów wraca. Tylko to cały miesiąc. Czy wytrzyma?

mala_mi1987

Rozwiązania
0
Bywało, że w szpitalu z zimną Helenką mdlejąca na rękach pędziłam do lekarzy. Ogólnie jest całkiem dobrze, ale chwilę grozy miewamy. Helenka z małymi przerwami od sierpnia jest w szpitalu. Wczoraj wróciła do domu. 26 lutego znów wraca. Tylko to cały miesiąc. Czy wytrzyma?
Brak mi słów. Duuuuzo siły dla Was. Zdrówka dla córeczki. Tule mocno.

kasiak85

Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
Mogę wiedzieć na co choruje Helenka? Przepraszam jeśli Cię utaziłam tym pytaniem. Jeśli nie chcesz nie odpowiadaj.

Itsaris

Miasto
Olsztyn
Rozwiązania
0
Pierwszy raz z Tosią zbieramy 1 % podatku. W zeszłym roku byłam jeszcze zbyt zagubiona w tym wszystkim co się działo w naszym życiu 🙄 Lekarze, rehabilitację, hospicjum, załatwianie miliona dokumentów.... I odpuściliśmy fundację i 1 %.
Ale w tym roku ruszamy do działa z pełną parą! 💪😄Cały czas potrzebujemy wsparcia, a rozliczenia z PITów mogą nam bardzo pomóc. Już o tym wspominałam. Właśnie teraz większość z Nas rozlicza swoje PITY. Dlatego bardzo proszę żebyście pamiętały o Tosi :) wspominały o Niej koleżankom, rodzinie - gdzie się da :)
Dostałyśmy z Fundacji dostęp do darmowego programu Pitax, gdzie można się rozliczyć i tak już są wpisane dane Tosi.
Poza tym, czekam na dodruk ulotek i wizytówek Tosi. Jeżeli macie komu rozdać, albo dostałyście ostatnio za mało, napiszcie do mnie, a wyślę do Was. 🗞📨📬
💐Jestem Was bardzo wdzięczna za pomoc i wsparcie. To forum jest dla mnie wyjątkowym miejscem, jesteście ze mną od tego 20 (!) miesięcy :) ponad półtora roku zawiłej, pełnej zaskoczeń - drogi od ciąży po dziś dzień.
Nie raz już mi pomogłyście, poznałam cudowne osoby, cały czas mnie wspieracie. Mnie i Tosie :) dziękuję Wam za wszystko 🌹
❤❤❤❤❤
❤❤❤❤❤
P. S. Z Tosią od tygodnia jest słabo... Ma pleśniawki, mało je... Nie wiem dlaczego bardzo spadła Jej Saturacja, często dostaje tlen, bo sinieje jak śpi. Poza tym miałyśmy prześwietlenie kręgów szyjnych ( ze względu na turnus Medeka) i okazało się, że ma zrośniętych kilka kręgów. Wizytę u lekarza mamy na początku marca. Skonsultuje się też z osobami z turnusu--czy w takim stanie Tosia w ogóle może ćwiczyć Medeka.... 😔
Na razie wszystkie zajęcia mamy odwołane.

reklama

aspekt

Rozwiązania
10
@Itsaris Mam nadzieję, że szybko kondycja Tosi się poprawi, pewnie walczy z jakimś osłabieniem.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Wyrok śmierci - Anencephalia (wada letalna) Ciąża, poród, połóg 15
G Letalna wada płodu Rzeszów 2
K Macica jednorożna-ciąża,szanse i zagrożenia. Potrzebuję porady 28
A Wskazania do cc przy dużej wadzie wzroku z “podziurawiona” siatkówka Ciąża, poród, połóg 12
M Antilop krzeselko tacka wada? Potrzebuję porady 3
G Cholestaza ciążowa A problemy ze wzrokiem u dziecka Ciąża, poród, połóg 10
marta18691 Wada serca u małego dziecka Potrzebuję porady 8
A Wada wzroku a poród Potrzebuję porady 8
M Wada serduszka a pierś Potrzebuję porady 3
wiktoria12tc Wada genetyczna .. Potrzebuję porady 2
Kinia1 Wada układu limfatycznego - proszę o pomoc dla 6 tygodniowej Jagódki Możesz pomóc...zobacz 4
Kinia1 Wada układu limfatycznego Dzieci kochane bardzo 0
E pocenie się dziecka a wada serca - mozna to powiązać? Forum pediatryczne 2
R wada wzroku u dwulatka Roczniaki i dwulatki 3
Z Wada wymowy Zdrowe dziecko 5
P Wada- bezczaszkowiec Ciąża, poród, połóg 59
efika wada wzroku Archiwum wcześniaczków 9
nikita33 Wada wzroku u dwulatka?? Zdrowe dziecko 17
S Wada serca Zdrowe dziecko 8
J Komentarz mojej mamy Potrzebuję porady 12
H Pomozcie mi i mojej dziewczynie... Potrzebuję porady 19
Mininika Czy USG na które dostałam skierowanie w mojej przychodni mogę zrobić gdzieś indziej Potrzebuję porady 2
saguaro Mąż nie akceptuje mojej ciąży Rodzinne porady 8
jukajula Wilczy apetyt mojej dwu miesięcznej córeczki. Żywienie 10
Pysia29d brak towarzystwa z mojej winy Archiwum Samodzielnych rodziców 1
B Tata nie akceptuje mojej narzeczonej z którą mam dziecko! Co zrobić ? Relacje rodzinne 21
dominika2000 Gratulacje dla mojej wspaniałej siostry i jej męża Gratulacje 5
Monika M. Wielka chwila moja i mojej dzidzi Zapiski archiwalne listopadówek 103
M Moj syneczek przyszedl na swiat w dniu urodzin mojej mamy :)) Gratulacje 4
T Co jest mojej Córeczce??? Poradźcie co robić? Zdrowe dziecko 9
K zrobilam usg bioderek pofilaktycznie u mojej 6 miesiecznej coreczki to wazner Dzieci urodzone w grudniu 2004 0