reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada serca VSD

Witam, u mojego dziecka na badaniach połówkowych wykryto wadę AVSD. Lekarz sugeruje amniopunkcję gdyż ta wada może występować przy wadach genetycznych najczęściej przy zespole Downa. Czy miał ktoś taki przypadek?, Czy pomimo wady dziecko nie było obciążone genetycznie?, Ryzyka wyszły niskie, kość nosowa ok, przezierność karkowa ok. Dziecko rozwija się w normie.
Dużo wad serca jest tzw. izolowanych. Ot tak się pojawiają po prostu. Błąd w rozwoju, infekcja na początku ciąży itp. moja corka ma poważną wadę serca, ale kompletnie nic poza tym. Po korekcji anatomicznej tej wady rozwija się "rewelacyjnie" jak to powiedziała nasza pediatra, a sama mówiła, że się obawiała o jej zdrowie na późniejszych etapach.

Czy to tylko ta wada? Nikt Ci nie odpowie. Nawet my czekamy na diagnostykę genetyczną tak na wszelki wypadek, choć nie ma przesłanek żeby coś było. Sama musisz podjąć decyzję, bo w sumie nic nie da takiej pewności jak amnio.
 
reklama
Dużo wad serca jest tzw. izolowanych. Ot tak się pojawiają po prostu. Błąd w rozwoju, infekcja na początku ciąży itp. moja corka ma poważną wadę serca, ale kompletnie nic poza tym. Po korekcji anatomicznej tej wady rozwija się "rewelacyjnie" jak to powiedziała nasza pediatra, a sama mówiła, że się obawiała o jej zdrowie na późniejszych etapach.

Czy to tylko ta wada? Nikt Ci nie odpowie. Nawet my czekamy na diagnostykę genetyczną tak na wszelki wypadek, choć nie ma przesłanek żeby coś było. Sama musisz podjąć decyzję, bo w sumie nic nie da takiej pewności jak amnio.
Dziękuję Bardzo. Tak się źle nastawiłam że muszę poszukać właśnie ludzi którzy mieli tylko wadę bez genetycznych uchybień. Lekarka tez mnie usapakajala że to może być coś w genach co my mamy i to się nawet nie objawia żadnymi dolegliwości o to też może być powód tej wady. Mam 2 zdrowych dzieci i bardzo nas ta wiadomość zaskoczyła choć człowiek zawsze się z taką wiadomościa liczy. Zrobię amnio bo chce się ewentualnie przygotować na to co by mnie czekało gdyby wynik był niekorzystny. Przynajmniej w jakimś stopniu przygotować.
 
Dziękuję Bardzo. Tak się źle nastawiłam że muszę poszukać właśnie ludzi którzy mieli tylko wadę bez genetycznych uchybień. Lekarka tez mnie usapakajala że to może być coś w genach co my mamy i to się nawet nie objawia żadnymi dolegliwości o to też może być powód tej wady. Mam 2 zdrowych dzieci i bardzo nas ta wiadomość zaskoczyła choć człowiek zawsze się z taką wiadomościa liczy. Zrobię amnio bo chce się ewentualnie przygotować na to co by mnie czekało gdyby wynik był niekorzystny. Przynajmniej w jakimś stopniu przygotować.
Nie ma za co. Ja się dowiedzialam dopiero po porodzie niestety więc dałabym wtedy dużo, żeby mi ktoś powiedział, że może być dobrze.

Moja córka prawdopodobnie nie przeżyłaby kilku dni gdyby urodzila się w naszym pokoleniu, a rozwija się jak zdrowe dziecko pomijając nadprogramowe wizyty u lekarza. Także trzeba mieć nadzieję, że bedzie dobrze. obecnie medycyna działa na takim poziomie, że dużo można naprawić. Trzymam kciuki żeby to był tylko ubytek i to jak najmniejszy.
 
Cześć, jestem mamą 4 miesięcznego chłopca i po porodzie stwierdzono u nas VSD czyli ubytki przegrody miedzykomorowej w części koniuszkowej serca, mamy dwie dziurki obok siebie po 3mm. Czy jest mama która spotkała się z podobną wadą serca i dziurki samoistnie się zamknęły? Synek rozwija się prawidłowo ale bardzo się martwię… Jesteśmy pod stałą kontrolą kardiologa i akurat jutro mamy wizytę i za każdym razem bardzo się boję… Chciałabym żeby obyło się bez operacji czy zabiegu i szukam kogoś w takiej samej sytuacji.
U mojej córki było podobnie ubytek miedzykomorami tzw dziura w sercu, zamknęła się po mcu....nie martw się takie maleństwa zazwyczaj się zamykają...tylko trzeba skontrolować to wiadomo, mam namiar na dobrych kardiologów w Warszawie.
 
Do góry