reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada serca VSD

reklama
Na razie mam nadzieję że obejdzie się bez interwencji chirurgicznej ale dziękuję bardzo!
W razie czego odzywaj się śmiało.

Ja też nie wiedziałam w ciąży i u nas po porodzie było zagrożenie życia więc mam co opowiadać, a i tak wszystko skończyło się dobrze.
 
U Synka po porodzie stwierdzono VSD. Miał 3 ubytki - 2 mięśniowe i 1 okołobłoniasty o wielkości ok. 3mm każdy oraz przetrwaly otwór owalny. Gdy miał 9 miesięcy byliśmy na kontrolnym echo serca, na którym okazało się, że wszystkie dziurki już zarosły, a otwór się zamknął. Synek wciąż jest od opieką kardiologa. Prawdopodobnie będzie miał badania kontrolne raz w roku. Maluch rozwijał się wolniej niż rówieśnicy ale miał też trudniejszy start od większości dzieci. Ruchowo dogonił rówieśników dość szybko, a intelektualnie jest niewiele za nimi:)
 
U Synka po porodzie stwierdzono VSD. Miał 3 ubytki - 2 mięśniowe i 1 okołobłoniasty o wielkości ok. 3mm każdy oraz przetrwaly otwór owalny. Gdy miał 9 miesięcy byliśmy na kontrolnym echo serca, na którym okazało się, że wszystkie dziurki już zarosły, a otwór się zamknął. Synek wciąż jest od opieką kardiologa. Prawdopodobnie będzie miał badania kontrolne raz w roku. Maluch rozwijał się wolniej niż rówieśnicy ale miał też trudniejszy start od większości dzieci. Ruchowo dogonił rówieśników dość szybko, a intelektualnie jest niewiele za nimi:)
A mogę zapytać ile synek ma?
 
Teraz 15 miesięcy
Rozumiem, że wady mogą spowolnić rozwój, u nas trochę też tak było. Jednak był to głównie rozwój fizyczny i córka już nadrobiła. Nam dużo namieszała operacja i później blizna. Uważasz, że to przez wadę serca tylko czy mieliście inne przygody?
 
Rozumiem, że wady mogą spowolnić rozwój, u nas trochę też tak było. Jednak był to głównie rozwój fizyczny i córka już nadrobiła. Nam dużo namieszała operacja i później blizna. Uważasz, że to przez wadę serca tylko czy mieliście inne przygody?
Główną przygodą jest wcześniactwo więc jeśli nawet wada serca miała w tym jakiś udział to obstawiam, że raczej niewielki. wcześniaki często zaczynaja później mówić, robić papa, pokazywać palcem itp. więc cierpliwie czekam:)
 
Główną przygodą jest wcześniactwo więc jeśli nawet wada serca miała w tym jakiś udział to obstawiam, że raczej niewielki. wcześniaki często zaczynaja później mówić, robić papa, pokazywać palcem itp. więc cierpliwie czekam:)
A to się zgodzę, bo u nas wada serca aż tyle nie namieszała, dlatego się zdziwiłam.
 
reklama
Witam, u mojego dziecka na badaniach połówkowych wykryto wadę AVSD. Lekarz sugeruje amniopunkcję gdyż ta wada może występować przy wadach genetycznych najczęściej przy zespole Downa. Czy miał ktoś taki przypadek?, Czy pomimo wady dziecko nie było obciążone genetycznie?, Ryzyka wyszły niskie, kość nosowa ok, przezierność karkowa ok. Dziecko rozwija się w normie.
 
Do góry