reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada Serca Zespół Downa u Plodu

Czy to normalne że moja teściowa tydzien po pochówku robi swoją i swojego męża imprezę imienionwa, dla reszty swoich dzieci i chyba myśli że my też będziemy, ale nie ma opcji, dla mnie to jak deptanie po grobie mojej córki, nikt że strony męża nie złożył nam nawet jednozdaniowych kondolencji, jeśli rodzina męża przyjdzie na imprezę to my jedziemy na cmentarz, dla mnie to jest po prostu beczelne, jeden rok by sobie mogli impreze przełożyc lub zrobić ja z poślizgiem, teraz widzę że my się kompletnie nie liczymy....
Co za bezduszne osoby. Nawet jeżeli nie utrzymuje się z kimś kontaktu, lub w ostateczności nienawidzi, to jednak wypada chociaż złożyć kondolencje. Śmierć dziecka to ogromna tragedia, więc mogliby coś z siebie dać.
Chyba musisz ich zupełnie ignorować...

A wy jak się trzymacie ?
 
reklama
Niezla babcia... wnuczka umiera po dlugich cierpieniach,rodzina syna w bolu i zalobie ... a ona impreze organizuje. Chyba nie ma uczuc bo szacunku to napewno😪
Bardzo przykre.
 
Czy to normalne że moja teściowa tydzien po pochówku robi swoją i swojego męża imprezę imienionwa, dla reszty swoich dzieci i chyba myśli że my też będziemy, ale nie ma opcji, dla mnie to jak deptanie po grobie mojej córki, nikt że strony męża nie złożył nam nawet jednozdaniowych kondolencji, jeśli rodzina męża przyjdzie na imprezę to my jedziemy na cmentarz, dla mnie to jest po prostu beczelne, jeden rok by sobie mogli impreze przełożyc lub zrobić ja z poślizgiem, teraz widzę że my się kompletnie nie liczymy....
A myślisz, że mogłaby ci chcieć zrobić tym na złość? To straszne co robi niezależnie od motywów. Dlaczego się tak na Ciebie uwzieła?
 
A myślisz, że mogłaby ci chcieć zrobić tym na złość? To straszne co robi niezależnie od motywów. Dlaczego się tak na Ciebie uwzieła?
Z pewnością to kobieta, dla której nie warto się starać. Nawet jak przez chwilę będzie dobrze, to i tak później jak jej coś znowu nie przypasuje, to zacznie się tak zachowywać. Niestety znam typ tak toksycznych ludzi. Trzeba się od nich odciąć, albo maksymalnie ograniczyć kontakt.
 
Czy to normalne że moja teściowa tydzien po pochówku robi swoją i swojego męża imprezę imienionwa, dla reszty swoich dzieci i chyba myśli że my też będziemy, ale nie ma opcji, dla mnie to jak deptanie po grobie mojej córki, nikt że strony męża nie złożył nam nawet jednozdaniowych kondolencji, jeśli rodzina męża przyjdzie na imprezę to my jedziemy na cmentarz, dla mnie to jest po prostu beczelne, jeden rok by sobie mogli impreze przełożyc lub zrobić ja z poślizgiem, teraz widzę że my się kompletnie nie liczymy....
To nie jest normalne.

Mieszkacie w domu teściowej czy ona w Waszym? Czy wchodzi w grę przeprowadzka ? Myśle że to by było dla Ciebie bardzo dobre, odizolowanie się od tak toksycznych osób.
 
Piekło na takich tylko czeka 😡 wierzę że nic nie dzieje się bez przyczyny i ich sprawiedliwość dopadnie a dla Was zacznie się przebijać słońce ❤️
 
Można nie lubić się wzajemnie w relacji synowa-teściowa, nie każdego trzeba.
Nie znam powodu Waszego sporu, trudno oceniać teściową. Nie spotkałam się jednak z tym, żeby mimo takiego dramatach, jakim jest śmierć dziecka, wnuki były aż tak obojętne babci. To już nie chodzi o to kto jaką funkcję spełnia w rodzinę , tylko o zwykłą, ludzką przyzwoitość. Normalny, rozumny człowiek wie jak należy zachować się w takiej sytuacji. Szacunek, to słowo które najwyraźniej umknęło Twojej teściowej. Ludzi toksycznych należy unikać, tu nie ma większej mądrości. To są pijawki emocjonalne, które działaja destrukcyjnie na człowieka. Jeśli trafią na podatny grunt, to używają ile się da. Ludzie bardzo chwalą sobie rozmowy z psychologiem. W trakcie terapii pracują nad słabościami. Może warto chociaż raz spotkać się ze specjalistą? Doradzi jak ignorować takie przypadki jak teściowa. Masz swoją rodzinę i warto o nią walczyć.

NewMom, pamiętam jak pisałaś, że wcześniej podróżowaliście razem, planujecie jakąś wycieczkę w te wakacje? Może to jest dobry moment żeby uciec na chwilę z domu.
 
Piekło na takich tylko czeka 😡 wierzę że nic nie dzieje się bez przyczyny i ich sprawiedliwość dopadnie a dla Was zacznie się przebijać słońce ❤️
Taaa, bo życie jest sprawiedliwe. Nic w życiu nie jest za karę ani za zasługi. Czekanie na czyjeś nieszczęście jest bez sensu. Trzeba żyć swoim życiem, a ludzi którzy nas krzywdzą odsuwać od siebie.
 
Współczuję Ci takiej teściowej, naprawdę najlepiej jakbyś się od niej zupełnie odizolowała i traktowała jak powietrze, choć wiem, że to nie będzie proste, a czasem wręcz niemożliwe. Zastanówcie się z mężem czy macie możliwość wyprowadzki.
No nie mieści mi się to w głowie... Co za człowiek...
 
reklama
Do góry