reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada Serca Zespół Downa u Plodu

Lekarka ostatnio powiedziała że takie małe dziecko z zespołem Downa i z tą wada serca napewno nigdy nie będzie funkcjonowac normalnie, jeszcze po kilku operacjach bo nie wiadomo czy na serce operacja będzie jednoetapowa czy kilkuetapowa, a może być tak że większość czasu będzie spedzalo w szpitalu
 
reklama
Lekarka ostatnio powiedziała że takie małe dziecko z zespołem Downa i z tą wada serca napewno nigdy nie będzie funkcjonowac normalnie, jeszcze po kilku operacjach bo nie wiadomo czy na serce operacja będzie jednoetapowa czy kilkuetapowa, a może być tak że większość czasu będzie spedzalo w szpitalu
Ale skąd na tym etapie może wiedzieć ? Większość dzieci z ZD ma chore serce jeśli nie każde, ale to w dalszym ciągu Wasze dziecko które może dać Wam wiele uczucia i uśmiechu. Dzieci z ZD są niezwykle wrażliwe, radosne i często posiadają talenty plastyczne.
Powiedz czy kiedykolwiek rozważałas oddanie syna z autyzmem ? Pewnie nie bo kochasz go bezwarunkowo. To dziecko też będziesz kochać gwarantuje Ci to. Teraz towarzyszy Ci szok i złość na tą sytuację, ale to minie. Daj sobie czas
 
Powiem też inna rzecz. Oddając to dziecko skazujesz je na życie w samotności do końca jego życia. Nie oszukujemy się u nas w kraju ciężko z adopcją, a dziecka innego to już w ogóle.
 
NewMom może choć odrobinkę pomoże Wam ta strona: Link do: Zespół Downa
Jej autorem jest ojciec chłopca z ZD (ok. 10 lat), który ma też starszego autystycznego syna (ok. 20 lat chyba). Wydaje mi się, że oprócz mnóstwa praktycznych informacji zaletą tej strony jest to, że opisuje życie realnie, nie polewa wszystkiego lukrem, ale też daje nadzieję na lepsze życie osób z ZD.
 
Dziękuję napewno skorzystam.
NewMom może choć odrobinkę pomoże Wam ta strona: Link do: Zespół Downa
Jej autorem jest ojciec chłopca z ZD (ok. 10 lat), który ma też starszego autystycznego syna (ok. 20 lat chyba). Wydaje mi się, że oprócz mnóstwa praktycznych informacji zaletą tej strony jest to, że opisuje życie realnie, nie polewa wszystkiego lukrem, ale też daje nadzieję na lepsze życie osób z ZD.
 
U mnie sam test pappa wykazał ryzyko zd 1:6, usg wyszło idealnie, powtórzyliśmy jeszcze usg u dwóch innych specjalistów, oba również wyszły idealnie. Ciąża była zagrożona, w związku z czym nie zdecydowaliśmy się na amnio. 12 marca urodziłam zdrową córeczkę.
I takiej myśli też się trzymam👍, że dzieciątko będzie zdrowe (ryzyko 1:309). Wiadomo niepokój jest.....
 
reklama
Do góry