reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada Serca Zespół Downa u Plodu

Eowym

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2017
Postów
761
Miasto
Katowice
Mamusie u których późno wykryto wady u płodu, u nas jest to wada serca wykryta 19 tydzień i Zespół Downa wykryty 27 tydzień, jak sobie radzicie psychicznie?
 
reklama
Robiłam i wyszło ryzyko pośrednie a na pierwszym prenatalnym wszystko było ok tylko przezierność karkowa 2,4 mm ale uspokajali mnie że czasem tak jest taka uroda.
 
Teraz już nic nie mogę zrobić a przyznaje że nie wiem czy jestem gotowa psychicznie na to dziecko, już teraz nie daje rady.
 
Ja jestem w podobnej sytuacji.... Po teście pappa wyszło mi ryzyko pośrednie...1 na 678.... Diagnozowano Nas z poradnia genetyki. Amniopunkcja została wykluczona...zaproponowano test wolnego DNA...Wstrzymaliśmy się do drugich badan prenatalnych które mam mieć 27 lipca. Dodam,że przy pierwszym USG wszystko wyszło pięknie. Kość nosowa widoczna, wszystkie paramentry właściwe.... ☹️ kazdego dnia myślę o tym....☹️
 
Rozumiem przez co przechodzisz... Ja w pierwszej ciąży (36lat) miałam wysokie ryzyko urodzenia dziecka z zd ale też i badanie USG było zle. Zdecydowałam się na amniopinkcje, która wykluczyła zespół Downa. Jednak córka miała liczne inne wady. Po 4 miesiącach walki i 5 operacjach zmarla. Będąc w drugiej ciąży usg super ryzyko pośrednie 1:820. Synek zdrowy. Teraz mam 40 lat i ryzyko pośrednie 1:309.

Wiem jak Ci ciężko, jeżeli masz wsparcie w mężu w partnerze to dużo. Mój się zalamal i cala ciąże chodziłam do psychologa. Partner obudzil się dopiero jak zobaczył córeczkę.
Moze idź do psychologa?
Jeżeli nie będziesz gotowa na bycie mama chorego dziecka zawsze możesz oddać do adopcji. Nikt nie będzie Cię potępiał.
 
A w którym tygodniu jesteś? U nas badanie z mikromacierzy wskazało na zespół Downa.
Ja jestem w podobnej sytuacji.... Po teście pappa wyszło mi ryzyko pośrednie...1 na 678.... Diagnozowano Nas z poradnia genetyki. Amniopunkcja została wykluczona...zaproponowano test wolnego DNA...Wstrzymaliśmy się do drugich badan prenatalnych które mam mieć 27 lipca. Dodam,że przy pierwszym USG wszystko wyszło pięknie. Kość nosowa widoczna, wszystkie paramentry właściwe.... [emoji3525] kazdego dnia myślę o tym....[emoji3525]
 
Ja jestem w podobnej sytuacji.... Po teście pappa wyszło mi ryzyko pośrednie...1 na 678.... Diagnozowano Nas z poradnia genetyki. Amniopunkcja została wykluczona...zaproponowano test wolnego DNA...Wstrzymaliśmy się do drugich badan prenatalnych które mam mieć 27 lipca. Dodam,że przy pierwszym USG wszystko wyszło pięknie. Kość nosowa widoczna, wszystkie paramentry właściwe.... ☹ kazdego dnia myślę o tym....☹
Ja mam ryzyko 1:309 i też usg pięknie. Czekam na drugie prenatalne 12.08. Nie zdecydowałam nie na test nifty.
 
reklama
Ja przeplakalam już nie jedna noc... Ale postanowilismy,że nie będziemy robić testu...wierzymy,że to tylko statystyki ☹️ gdyby nie test Pappa cieszylabym się z tego co powiedział lekarz... Po wynikach załamałam się całkowicie...Wiem jedno...cokolwiek by nie było urodzę dziecko i będę kochać je najmocniej jak się da... Mam 31 lat to również moja pierwsza ciąża...
 
Do góry