reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada serduszka możliwa również w następnej ciąży ?

Ja tez po in vitro u mnie niestety zatkane jajowody 😒
Pierwsza naturalna ciąża pozamaciczna . Z in vitro synuś z wada serduszka . Kolejny transfer i puste jajo .
Tez w lutym mam umówioną wizytę do kliniki odnośnie kolejnego transferu 😉

Bardzo mi przykro z powodu twoich strat .
In vitro to ciężka droga ale warta przejścia ♥️będę trzymac za Ciebie kciuki ✊🏻✊🏻✊🏻

Jestem przygotowana na wszystko, dwie nieudane ciąże naturalne to trzeba próbować inaczej :-) Decyduje sie na In Vitro z badaniem zarodków, bo już trzeciej straty przez wady nie zniose, wg genetyka mam 50% na zdrowe dziecko lub zdrowe z moją mutacją, ale to jak ruletka, albo komórki dobrze się podzielą albo nie :-(
Nie mam też dzieci a moj wiek nie jest moim dobrym sprzymierzeńcem.
Za Ciebie kochana też bede trzymać kciuki, w koncu musi sie udac ;-)
 
reklama
Jestem przygotowana na wszystko, dwie nieudane ciąże naturalne to trzeba próbować inaczej :-) Decyduje sie na In Vitro z badaniem zarodków, bo już trzeciej straty przez wady nie zniose, wg genetyka mam 50% na zdrowe dziecko lub zdrowe z moją mutacją, ale to jak ruletka, albo komórki dobrze się podzielą albo nie :-(
Nie mam też dzieci a moj wiek nie jest moim dobrym sprzymierzeńcem.
Za Ciebie kochana też bede trzymać kciuki, w koncu musi sie udac ;-)

Trzeba walczyć ✊🏻
Życzę pięknych komórek aby się ładnie dzieliły i dobrze zaplodnily ✊🏻✊🏻✊🏻 a z nich same zdrowe dzieciaczki
Dobrze że mamy tą szanse i możemy się ratować medycyną ♥️
Oby NOWY ROK był naszym szczęśliwym 🔥
 
Dziękuje ! Twoje słowa naprawdę dodają otuchy …
Bardzo ni przykro z powodu straty dziecka twojego brata 😭 to coś okropnego ….
Mój synuś tez jednokomorowe serduszko niestety wada złożona z licznymi dodatkami .
Przeraża mnie ten fakt ze jak w przypadku Twojego brata sytuacja może sie powtórzyć i u mnie 😞
A nie wiem czy po raz kolejny bym to przeżyła …
w ciąży byłam już 3 razy i ani jednego dziecka na ziemi to już i psycha trochę osłabiona stąd czasem te czarne myśli nadciągające nad moją głowę 😉

Dziękuje ♥️

Proszę, skup się na tym, że jedno z jego dzieci jest zupełnie zdrowe ☺️

Po prostu tak już jest, że nasze doświadczenia wywołują u nas lęki. Ja panicznie boję się wad serca i SMA, bo miałam takie przypadki w bliskim otoczeniu. A prawda jest taka, że w moim wieku mam dużo większe ryzyko Zespołu Downa na przykład, i logicznie powinnam bardziej obawiać się wszyskich komplikacji z jakimi wiąże się ciąża geriatryczna niż wad serca i SMA, a jednak jakaś cześć mojego mózgu się na tym zafiksowała.

Moja rada od serca - skontaktuj się z psychologiem. Masz za sobą traumatyczne przeżycia i one mogą powodować różne reakcje.
 
Proszę, skup się na tym, że jedno z jego dzieci jest zupełnie zdrowe ☺️

Po prostu tak już jest, że nasze doświadczenia wywołują u nas lęki. Ja panicznie boję się wad serca i SMA, bo miałam takie przypadki w bliskim otoczeniu. A prawda jest taka, że w moim wieku mam dużo większe ryzyko Zespołu Downa na przykład, i logicznie powinnam bardziej obawiać się wszyskich komplikacji z jakimi wiąże się ciąża geriatryczna niż wad serca i SMA, a jednak jakaś cześć mojego mózgu się na tym zafiksowała.

Moja rada od serca - skontaktuj się z psychologiem. Masz za sobą traumatyczne przeżycia i one mogą powodować różne reakcje.
Może masz racje .
Wzbraniam się przed takimi wizytami ale może jednak warto będzie ….

Dziękuje Ci 😍 życzę i sobie i Tobie jak najszybszej i zdrowej przede wszystkim ciąży ! ✊🏻✊🏻✊🏻✊🏻
 
reklama
Trzeba walczyć ✊🏻
Życzę pięknych komórek aby się ładnie dzieliły i dobrze zaplodnily ✊🏻✊🏻✊🏻 a z nich same zdrowe dzieciaczki
Dobrze że mamy tą szanse i możemy się ratować medycyną ♥️
Oby NOWY ROK był naszym szczęśliwym 🔥

Jak to się mówi, po burzy zawsze wychodzi słońce i mam nadzieje, że do nas wyjdzie w tym roku ♥️
Tobie również życzę owocnej bezproblemowej ciąży i zdrowego maluszka☺️
Jakby nie In Vitro to nie wiem co bym zrobiła, to moja nadzieja naprawde ☺️
 
Do góry