reklama

Wada wymowy

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez zuzu901, 3 Październik 2009.

 1. zuzu901

  zuzu901 Początkująca w BB

  Witam, mam 19 letnią córkę, która ma wadę wymowy. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy jest jeszcze szansa na to aby poprawić jej mowę, jeśli tak to w jaki sposób i jak długo może to potrwać?
   
 2. asiacur

  asiacur Mama Filipa

  Nigdy nie jest zapóźno na terapię logopedyczną. Długość terapii zależy od tego jaką córka ma wadę. Czy jest to pojedyncza wada, czy wady sprzężone. Myślę, że wizyta u logopedy i badanie wszystko wyjaśni. Przez internet trudno postawić diagnozę. Tym bardziej, że nic nie piszesz o tym jak córka mówi.
   
 3. reklama
 4. oderkowy

  oderkowy Początkująca w BB

  Oczywiście, że jest szansa. Proszę nie wybierać pierwszego lepszego logopedy, ale poszukać.
  Zapraszam także na stronę zrzeszenia ludzi jąkających się, gdzie może pani otrzymać wskazówki i porady od ludzi którzy aktualnie są na terapii lub ją ukończyli: http://www.demostenes.ubf.pl
   
 5. zuzu901

  zuzu901 Początkująca w BB

  Córka sepleni, ale nie mówi aż tak bardzo niewyraźnie. Zastanawiam się jeszcze, czy ta wada nie przeszkodzi jej w dostaniu się na studia AWF-u.
   
 6. asiacur

  asiacur Mama Filipa

  Seplenienie jest wadą dość częstą i generalnie prostą do skorygowania, oczywiście jeśli nie wchodzą w grę nieprawidłowości zgryzu.
  Radzę udać się po poradę do logopedy.
  Wada wymowy w zdaniu na AWF nie powinna przeszkodzić. Jednak Twoja córka dla samej siebie powinna zadbać o to, aby poprawnie mówić. Będzie na pewno lepiej i pewniej się czuć w środowisku. Prawda?
  Więc do logopedy marsz :tak::tak::tak:
   
 7. zuzu901

  zuzu901 Początkująca w BB

  Bardzo dziękuję za pomoc :))
   

Poleć forum