reklama

Wada wymowy

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez zuzu901, 3 Październik 2009.

1. zuzu901

zuzu901 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, mam 19 letnią córkę, która ma wadę wymowy. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy jest jeszcze szansa na to aby poprawić jej mowę, jeśli tak to w jaki sposób i jak długo może to potrwać?

2. asiacur

asiacur Mama Filipa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nigdy nie jest zapóźno na terapię logopedyczną. Długość terapii zależy od tego jaką córka ma wadę. Czy jest to pojedyncza wada, czy wady sprzężone. Myślę, że wizyta u logopedy i badanie wszystko wyjaśni. Przez internet trudno postawić diagnozę. Tym bardziej, że nic nie piszesz o tym jak córka mówi.

3. reklama
  4. oderkowy

oderkowy Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Oczywiście, że jest szansa. Proszę nie wybierać pierwszego lepszego logopedy, ale poszukać.
    Zapraszam także na stronę zrzeszenia ludzi jąkających się, gdzie może pani otrzymać wskazówki i porady od ludzi którzy aktualnie są na terapii lub ją ukończyli: http://www.demostenes.ubf.pl

5. zuzu901

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Córka sepleni, ale nie mówi aż tak bardzo niewyraźnie. Zastanawiam się jeszcze, czy ta wada nie przeszkodzi jej w dostaniu się na studia AWF-u.

6. asiacur

asiacur Mama Filipa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Seplenienie jest wadą dość częstą i generalnie prostą do skorygowania, oczywiście jeśli nie wchodzą w grę nieprawidłowości zgryzu.
    Radzę udać się po poradę do logopedy.
    Wada wymowy w zdaniu na AWF nie powinna przeszkodzić. Jednak Twoja córka dla samej siebie powinna zadbać o to, aby poprawnie mówić. Będzie na pewno lepiej i pewniej się czuć w środowisku. Prawda?
    Więc do logopedy marsz :tak::tak::tak:

7. zuzu901

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Bardzo dziękuję za pomoc :))

Poleć forum