reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

    A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Wada wymowy

Dołączył(a)
3 Październik 2009
Postów
3
Rozwiązania
0
Witam, mam 19 letnią córkę, która ma wadę wymowy. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy jest jeszcze szansa na to aby poprawić jej mowę, jeśli tak to w jaki sposób i jak długo może to potrwać?
 
reklama

asiacur

Mama Filipa
Dołączył(a)
15 Sierpień 2008
Postów
2 980
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Nigdy nie jest zapóźno na terapię logopedyczną. Długość terapii zależy od tego jaką córka ma wadę. Czy jest to pojedyncza wada, czy wady sprzężone. Myślę, że wizyta u logopedy i badanie wszystko wyjaśni. Przez internet trudno postawić diagnozę. Tym bardziej, że nic nie piszesz o tym jak córka mówi.
 
Dołączył(a)
5 Październik 2009
Postów
2
Rozwiązania
0
Oczywiście, że jest szansa. Proszę nie wybierać pierwszego lepszego logopedy, ale poszukać.
Zapraszam także na stronę zrzeszenia ludzi jąkających się, gdzie może pani otrzymać wskazówki i porady od ludzi którzy aktualnie są na terapii lub ją ukończyli: http://www.demostenes.ubf.pl
 
Dołączył(a)
3 Październik 2009
Postów
3
Rozwiązania
0
Córka sepleni, ale nie mówi aż tak bardzo niewyraźnie. Zastanawiam się jeszcze, czy ta wada nie przeszkodzi jej w dostaniu się na studia AWF-u.
 

asiacur

Mama Filipa
Dołączył(a)
15 Sierpień 2008
Postów
2 980
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Seplenienie jest wadą dość częstą i generalnie prostą do skorygowania, oczywiście jeśli nie wchodzą w grę nieprawidłowości zgryzu.
Radzę udać się po poradę do logopedy.
Wada wymowy w zdaniu na AWF nie powinna przeszkodzić. Jednak Twoja córka dla samej siebie powinna zadbać o to, aby poprawnie mówić. Będzie na pewno lepiej i pewniej się czuć w środowisku. Prawda?
Więc do logopedy marsz :tak::tak::tak:
 

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry