reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada wymowy

Dołączył(a)
3 Październik 2009
Postów
3
Witam, mam 19 letnią córkę, która ma wadę wymowy. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy jest jeszcze szansa na to aby poprawić jej mowę, jeśli tak to w jaki sposób i jak długo może to potrwać?
 
reklama
Nigdy nie jest zapóźno na terapię logopedyczną. Długość terapii zależy od tego jaką córka ma wadę. Czy jest to pojedyncza wada, czy wady sprzężone. Myślę, że wizyta u logopedy i badanie wszystko wyjaśni. Przez internet trudno postawić diagnozę. Tym bardziej, że nic nie piszesz o tym jak córka mówi.
 
Oczywiście, że jest szansa. Proszę nie wybierać pierwszego lepszego logopedy, ale poszukać.
Zapraszam także na stronę zrzeszenia ludzi jąkających się, gdzie może pani otrzymać wskazówki i porady od ludzi którzy aktualnie są na terapii lub ją ukończyli: http://www.demostenes.ubf.pl
 
Córka sepleni, ale nie mówi aż tak bardzo niewyraźnie. Zastanawiam się jeszcze, czy ta wada nie przeszkodzi jej w dostaniu się na studia AWF-u.
 
Seplenienie jest wadą dość częstą i generalnie prostą do skorygowania, oczywiście jeśli nie wchodzą w grę nieprawidłowości zgryzu.
Radzę udać się po poradę do logopedy.
Wada wymowy w zdaniu na AWF nie powinna przeszkodzić. Jednak Twoja córka dla samej siebie powinna zadbać o to, aby poprawnie mówić. Będzie na pewno lepiej i pewniej się czuć w środowisku. Prawda?
Więc do logopedy marsz :tak::tak::tak:
 
Do góry